■■■KR Cocu heeft Middenvelder ziet in Mainz 05 een uitdaging 22 De ene na de andere international stopt of gaat lager spelen. Nigel de Jong (33) gaat juist de omgekeerde weg. Bij Mainz 05 keert hij terug in een topcompetitie. „Hij brengt het nog op." Kort p m - O' Advocaat wint met Sparta Sparta heeft in Marbella een oefenduel van Kaiserslautern gewonnen. De formatie van de nieuwe trainer Dick Advocaat versloeg de tegenstander uit de tweede Bundesliga met 3-1. Halverwege leidden de Rotterdammers met 2-0. Ilias Alhaft en Robert Mühren (foto) scoorden. Na de Duitse tegentreffer besliste Thomas Verhaar het duel uit een strafschop. Advocaat verloor eerder zijn eer ste oefenduel met t-o bij Telstar. Jakobsen naar VVV De Deense spits Emil Riis Jakobsen maakt het seizoen af bij VW. De nummer tien van de eredivisie huurt de 19-jarige Jakobsen van Derby County. De jeugdinternational van Denemarken speelde bij die Engelse club in de beloften. Jakobsen werd opgeleid bij de Deense club Randers FC. Zidane tekent twee jaar bij Zinedine Zidane blijft nog twee jaar trainer van Real Madrid. De Frans man bereikte in au gustus met het be stuur al overeen stemming over ver lenging van de ver bintenis, maar pas deze week zette hij zijn handtekening. „Het is getekend", aldus Zidane, die woensdag met Real de kwartfinales van het bekertoernooi haalde. Flitsen Mina Volleybal Gerts Het lijkt erop dat zich vanuit de Eindhovense jeugdopleiding snel een aantal grote talenten aandient, nog los van de komst van de nieuwe spits Maximiliano 'Maxi' Romero. Hij is deze week vanwege een bovenbeenblessure nog niet inzetbaar in Orlando. Op 13 december 2015 speelde hij zijn laatste wedstrijd in één van de vier topcompeti- ties van Europa. Bij AC Milan - Hellas Verona sloot Ni- gel de Jong zijn verblijf in de Serie A die dag af met een 1-1 gelijkspel en een late rode kaart. Daarna zei hij in de winterstop 'ja' tegen een aanbieding uit Ame rika. De keuze voor LA Galaxy en de Major League Soccer, gekoppeld aan zijn leeftijd van 31 jaar, leek alles duidelijk te maken: hier was een Oranje-international begonnen met het afbouwen van zijn loop baan. Front Maar zie, morgen is het precies twee jaar en één maand later en keert De Jong terug aan het front. Als basisspeler in het uitduel van FSV Mainz bij Hannover 96. Het treffen markeert zijn rentree in een topcompetitie. Op 33-jarige leeftijd wil hij nog één keer het beste in zichzelf naar boven halen in de Bundesliga. Afbouwen van zijn car rière? Niks daarvan! „Ik snap dat mensen er van op kijken, maar mij verbaast het totaal niet", zegt Jan Olde Riekerink op de vraag of De Jong een verrassende en realisti sche transfer maakt. „Bij Galatasa- ray heb ik als trainer zelf ervaren hoe gedreven hij nog is. En hoe fit. Fysiek en mentaal brengt Nigel het nog op om te presteren." Die keuze voor Amerika, dat bleek destijds al vlug een inschat tingsfout van hemzelf. De Jong hield het nauwelijks een halfjaar vol in de States. Hij vond de MLS helemaal niks, miste de voetbal- en prestatiecultuur van Europa en le verde in de zomer zijn contract al weer in. Toen Olde Riekerink hoorde van die onvrede, vroeg hij hem bij Galatasaray. „Net als Sneijder en Heitinga trainde ik Nigel al toen hij een ventje van 10 was bij Ajax. Dan weet je wat je binnenhaalt aan karakter en kwali teit. Bij mij speelde hij vorig sei zoen alles en ook in de kleedkamer was hij belangrijk als persoonlijk heid." Met het ontslag van Olde Rie kerink veranderde die status dit seizoen echter totaal. Met opvol- Quote van de dag 'Nederland is me vergeten en dat is logisch' vrijdag 12 januari 2018 GO ■V. ST VOETBAL VOETBAL VOETBAL Heerenveen heeft gisteren in een oefen duel in het Spaanse La Manga gelijkge speeld tegen Anderlecht. Het duel eindigde in 0-0.. De Franse middenvelder Francis Coquelin verhuist van Arsenal naar Valencia. De 26-ja- rige Coquelin kwam dit seizoen amper meer aan spelen toe bij de Engelse club. Bayern München hervat vanavond de Duitse voetbalcompetitie zonder de gebles seerden Robert Lewandowski en Mats Hummels. Arjen Robben is wel fit. 12 Barcelona heeft voor 12 miljoen euro de Colombiaan Yerry Mina (23) van Palmeiras (Brazilië) ge kocht. Mina scoorde als verdediger negen keer in 49 duels. Hij tekent een contract tot de zomer van 2023. n Bondscoach Gido Vermeu len heeft ze ventien volley ballers uit de eredivisie uit genodigd om in de winter elke maandag mee te trainen op Papendal. Doel voor ze is een plek in Oranje. I Wielrenner Flo- ris Gerts (ex- BMC) is na Jan-Willem van Schip, Robbert de Greef en Wouter Wip- pert de vierde aanwinst voor het proconti- nentale team van Roompot. Rotterdam O Q. (0 umbro Mauro Junior, een van de PSV-talenten, passt. foto pro shots Hirving 'Chucky' Lozano is in de Verenigde Staten en Nederland de ster van dit PSV, maar aan al ternatieven is er bij de Eindho- venaren binnenkort weinig ge brek. Rik Elfrink Orlando De Jong wil nog één keer pieken Maarten Wijffels Nigel de Jong zet een tackle in voor zijn nieuwe club Mainz tij dens het oefenduel met Borus- sia Mönchengladbach. FOTO VI IMAGES Jordi Clasie (Club Brugge) over zijn anonieme status in de laatste seizoenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22