Sponsors blijven, al zijn Vl-analisten 'lomp' 20 MEE ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Als ik doe wat Eva Jinekdoet, dan zie ik mijn kinderen bijna niet meer. Voor het eerst in hun rijke loopbaan spelen Meryl Streep en Tom Hanks samen in een film: The Post onder regie van Steven Spielberg. Beide Oscarwinnaars vertolken respectievelijk de uitgeefster en de hoofdredacteur van The Washington Post. „Hoewel de film zich in de jaren 70 afspeelt, is dit verhaal brandend actueel." Als zelfs in 2018 de bandplooibroeken weer mode worden voor mannen, dan weet je één ding zeker: de nostalgie- hype is ook op tv voorlopig niet ten einde. Jongste loot aan de tak was woensdag Groeten uit 19XX, dat nog een stapje verder gaat dan het verkleedpartijtje van Linda de Mols Oh, wat een jaar\ een BN'er - of twee zoals in het geval van Rene en Natasja Froger- de smartphones in en dompelt zich een weekend lang onder in een huis dat is ingericht in de stijl van het jaar dat een van de ouders 12 was. Compleet met bijbehorende kleding, kapsels, spelletjes en tijdverdrijf zoals een ritje op de Solex en met z'n allen met natte haartjes rond de zwart- wit-tv voor Bartje ('ik bid nie veur bruune boon'n'). Zelfs het eten was vintage jaren 70: kapucij ners, spiezen met worst en een uitje bij de tv en Natasja plantte opzichtig een origineel pak Brinta op de ontbijttafel. Ik mag hopen dat dat slechts voor de show was en de familie het verder niet aangeraakt heeft, want daar zitten na 46 jaar de maden in, zou je denken. Blijkbaar val je als gezin in zo'n omgeving ook automatisch in oude rolpatronen terug. Terwijl Natasja en stiefdochter Natascha draafden voor koffie en het avondeten, deden de heren Froger een dutje op de bank. Het weinig subtiele reclamebordje van Bel villa bij de bel van de vakantiewoning sugge reerde dat wij gewone stervelingen deze erva ring ook kunnen ondergaan. Slim, gezien de aanstekelijkheid van Natasja's mantra 'kijk, die hadden wij ook thuis vroeger' bij elke lamp en oude wasmiddelton vol speelgoed die ze ontdekte in het huisje. De persoon naast me op de bank, die de jaren 70 net iets bewuster heeft meegemaakt dan ik, raakte in elk geval van de kook van het flitsblokje op het ouderwetse fototoestel. „Ken je die nog? Dat kon je vier keer gebruiken. Daarna was het kapot." De familie Froger noemde het een fantasti sche beleving. Zoveel gelachen, eindelijk weer eens echt tijd voor elkaar, zo zonder mobiel tje. En stiekem klinkt dat toch aanlokkelijk. De overjarige Brinta mogen ze houden, maar wat vaker alle schermen weg en met z'n allen een spelletje doen, is helemaal geen gek idee. Heb je Belvilla niet eens voor nodig. Erica mag weer op reis Gitarist Motörhead overleden Presentator Wilfred Genee en deskundigen René van der Gijp, Johan Derksen zijn niet op hun mogelijk kwetsende uitspraken aangesproken en er verandert niets aan de formule van het programma. Dat heb ben RTL en de twee bedrijven gisteren laten weten. Geen van de drie partijen wil verder na der ingaan op de gesprekken die hebben plaatsgevonden. Heineken en Gillette lieten half december weten boos te zijn over de seksistische, racis tische en homofobe uitspraken die tijdens het programma werden gemaakt. Beide bedrij ven lieten weten zich te bera den op de samenwerking met Voetbal Inside. RTL laat weten de drie erop aan te spreken 'als ze over een grens heen zouden gaan. Maar dat is nog niet ge beurd'. Wel noemt een woord voerder de grappen van de drie mannen 'lomp, ongenuanceerd en controversieel' en voegt hij er met klem aan toe dat 'de me ning van de drie analisten niet gelijk staat aan die van RTL'. De mannen worden overigens 'krankzinnig' goed betaald voor VI. Gijp liet deze week in het programma Buurman, wat doet u nu? weten dat hij meer dan een half miljoen euro per jaar verdient. vrijdag 12 januari 2018 Froaers In de nieuwe RTL-show levert het gezin van TELEVISIE Er komt tóch een nieuw sei zoen van Erica op Reis. Het programma van Erica Terpstra zou na zes sei zoenen stop pen. Nu komen er nog vier afle veringen. „Dit is toch geweldig nieuws om 2018 mee te begin nen?" reageert Terpstra. MUZIEK 'Fast' Eddie Clarke, de oor spronkelijke gi tarist van metal- band Mo törhead, is op 67-jarige leeftijd overleden. Het laatste nog le vende, oor spronkelijke bandlid stierf aan de gevol gen van een longontsteking. V ■o 4) Sponsors Heineken en Gil lette blijven aan het RTL-pro- gramma Voetbal Inside ver bonden. M Rene van der Gijp, Wilfred Genee en Johan Derksen tij dens de uitzending van Voetbal Inside. FOTO ANP KIPPA Annechien Steenhuizen zou een talkshow te gek vinden, maar ook onhaalbaar, zegt ze op Radio Veronica. Meryl Streep en Tom Hanks spelen naast elkaar in de nieuwe Steven Spielberg. fotowireimage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20