Vrijdag visdag? Fors minder wanbetalers zorgpremie u O Regeling werpt vruchten af Ontworsteld aan de geraniums Dankzij Hendrik Groen zijn oudjes helemaal in Designmand voor de hond. En voor de baas! Woensdag gehaktdag, vrijdag visdag. Waar komen deze eettradities vandaan en wie volgt ze nog? Wat vooraf ging aan de dood van de Middelburgse baby Rapport van inspecties laat zien waar het misging inde hulpverlening Het aantal mensen dat de zorgpremie niet kan betalen, is flink gedaald. Drie jaar geleden konden 325.000 mensen het geld niet opbrengen. Nu zijn dat er 249.000. We blijven ons inzetten om de zorgkosten onder controle te houden »P8 Binnen Buiten Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl vendien alle schulden kwijtge scholden als ze zich aan de regeling houden. Minister Bruno Bruins is blij met de dalende aantallen. „Het is mooi om te zien dat deze maatregelen hun vruchten afwerpen. Zorgver zekeraars hebben de afgelopen ja ren hard gewerkt om dit resultaat te bereiken", laat hij weten. „Maar we zijn er natuurlijk nog niet. 'Kan ik mijn premie nog betalen', is een vraag die voor veel mensen blijft spelen. Daarom blijven we ons in zetten om de zorgkosten onder controle te houden." Zorgverzekeraars bestempelen mensen als wanbetaler als zij lan ger dan zes maanden hun premie niet kunnen betalen. Tussen 2010 en 2014 steeg dat aantal mede door de economische crisis met 22 pro cent. Door het nieuwe beleid liep het aantal terug van 325.810 in 2014 naar een kleine 249.000 momen teel. De meeste wanbetalers zeggen de premie simpelweg niet te kun nen betalen. Twee derde van hen heeft een bruto-inkomen van 20.000 euro of minder per jaar. De gemeente met het grootste aantal wanbetalers is Rotterdam. Daar kan bijna 5 procent van de premieplichtige inwoners de pre mie langere tijd niet betalen. Van de provincies met de meeste wan betalers voert Lelystad het lijstje aan, daarna komen Zuid-Holland en Groningen. Dat is het laagste aantal sinds in 2006 het Ziekenfonds werd afge schaft. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Het dalende aantal wanbetalers is het gevolg van een nieuwe aan pak om met betalingsproblemen om te gaan. De wet maakt het sinds vorig jaar makkelijker regelingen te treffen met mensen die niet tijdig hun zorgpremie betalen. Zij krij gen weliswaar een hogere premie dan mensen die wél op tijd betalen, maar deze 'strafpremie' is in 2016 wel verlaagd. Hierdoor komen zij sneller weer uit de schulden. Bij bijstandsgerechtigden worden bo- Nieuwsmedia 7 11688 Vertrek t/ml December 2018 i ZEELAND4 FOTOTHINKSTOCK ZEELAND 2 Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Boek nu uw rondreis met extra korting Geldig voor al onze 258 groeps- en privérondreizen wereldwijd. Boek nu uw verre rondreis en profiteer tot €175 korting per persoon bij een vertrek t/m december 2018. Tobias den Hartog Den Haag —Minister Bruno Bruins 6°C Bewolkte en grijze dag pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1