OZCAN AKYOL 'Voor vakmensen is gouden toekomst weggelegd' woon square 21% BTW korting woon square 6 Alles met Column Afgelopen zondag zat Syl vana Simons bij Buitenhof. Ze mocht daar praten over haar plannen en idealen, tussen door moest ze verantwoording af leggen voor een fantast op haar kandidatenlijst, die naar het schijnt verzonnen heeft dat ze ooit als psychiater werkzaam was. Dat is inderdaad een treurig geval. Maar wat mij veel meer verbaasde, is dat een Amsterdamse politica, die dus alleen verkiesbaar is in haar eigen gemeente, alle ruimte kreeg om op nationale televisie te spreken over mogelijke beleids plannen in de hoofdstad. daarmee? Een paar dagen later ver scheen de tweede man van Forum voor Democratie met een groot profiel in de Volkskrant, een po dium waarop de Amsterdamse af deling van de partij min of meer werd gepromoot en heel het land - of het daar nu zin in had of niet - kon lezen wat deze jongen drijft en wat hij wil. 'Wapenbezit legali seren'. Het legt een tragisch probleem bloot. De gemeenteraadsverkie zingen zijn dikwijls moeilijk te verkopen aan de burgers, daarom gaan onze media op zoek naar bui tenbeentjes, mensen die vanwege hun meningen opvallen en daarom voor reuring zorgen. Om die reden duiken in de kran ten en op televisie veelvuldig de mensen op die afwijken van de norm, of anders voor veel tumult zorgen, zoals bijvoorbeeld die PW'er uit Em- men met een kapsel dat het meeste weg heeft van een ode aan de Tweede Wereldoor- >- log. Wie Syl vana Si mons in zijn pro gramma uitnodigt, weet dat hij kan rekenen op veel internetrumoer. Maar die journa listieke keuze is niet zuiver. Ster ker nog: het is laakbaar gedrag van de redactie en wordt gedreven door rendementsdenken. verkiezingen over het algemeen worden gekaapt door landelijke politici, die de facto helemaal niets hebben te maken met regionale sores. We zullen straks zien dat Pechtold, Buma en Wilders kris kras door het land gaan lopen flye- ren, in de hoop dat de lokale afde ling daar de vruchten van plukt. Misleiding pur sang. mensen die zich sinds jaar en dag voor hun gemeente inzetten, over schreeuwd zullen worden door paradijsvogels, van wie nog maar moet blijken hoe lang ze in het po litieke domein actief blijven. Lokale verkiezingen worden gekaapt door landelijke politici „Duitse gymnasia hebben een mengeling van praktische en theoretische vakken", zegt Paul Rosenmöller, voorzitter van sec tororganisatie VO-raad. „We moeten af van het beeld dat het een beter is dan het ander." Want juist het idee dat vak mensen veelal het werk met de handen moeten doen, veroor zaakt maatschappelijke druk om hoog, stelt regiodirecteur Marien Verhulst van het Wellantcollege in Rijswijk. „Terwijl er voor vak mensen een gouden toekomst ligt." Hoewel een deel van de scholieren het redt op een hoger niveau, ziet het Wellantcollege een lichte stijging van uitvallende havisten die een plek zoeken op de theoretische leerweg van het vmbo. Verhulst: „Ze beginnen toch op de havo omdat een kan toorbaan meer status heeft dan een beroepsbaan." Het mbo verwacht meer ge slaagde havisten voor een ver korte mbo-opleiding binnen te krijgen. Ton Heerts, voorzitter van de MBO Raad: „De beroeps route biedt een gouden kans op een goede toekomst. Sommige kiezen niet meer voor het langere pad van 4 of 5 jaar hbo, maar wil len zo snel mogelijk door naar werk en een inkomen." t Er is een lichte stijging van havisten die het niet halen Volgens de Stichting Platforms Vmbo (SPV) moet er leerlingen en hun ouders beter worden ge wezen op de meerwaarde van een praktische opleiding. „Je wordt een betere kok als je veel hebt ge kookt, niet van de theorie", ver woordt voorzitter Jan van Nierop. De regering stelt de komende jaren 100 miljoen euro beschik baar om de technische richtingen van het vmbo te verbeteren. Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond CBW-erfeend Fantastische actie! Alle meubelen nu BTW-VRIJ kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! 3+Relax+Hoek+3+Longchair Vancouver electrisch relaxsysteem donderdag 11 januari 2018 GO @ÖzcanAkyol Sylvana Wat moet de rest van Nederland Het is al erg genoeg dat lokale Maar veel erger is het dat de Vervolg van voorpagina Om de daling van het aantal leerlingen op het vmbo te stoppen, proberen scholen het beroepsgerichte onderwijs aantrekkelijker te maken. Aan havo- en vwo-opleidingen wor den juist praktijkvakken toege voegd. Ellen van Gaaien Rotterdam Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Slaapsquare aanwezig Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN 3+2 zits Toledo Strakke zitcombinatie in Supreme inclusief 4 sierkussens. Leverbaar in een groot aantal bekledingen en kleuren. www.woonsquare.nl Strakke hoekbank in Stofcategorie 1Geheel naar wens samen te stellen en tevens leverbaar in rundleder. Inclusief electrisch relaxsysteem. Normaal voorNu 1817,36. Als 3+Relax+Hoek+3 zits: alleen 11 jan t/m 13 jan geldig van: extra koopavonden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6