Terneuzen komt camperaars (te?) liefdevol tegemoet Sloop asbestgymzaal in Steen begint snel 6 Analyse Schaatsbaan in Sluis trok 7.000klanten Je zou simpel kunnen stellen dat de gemeente Terneuzen een knieval maakt voor bur gerlijke ongehoorzaamheid, vooral op het camperterrein aan de Oost kade in Sas van Gent. Twee cam pers mogen er staan. Tientallen camperaars bivakkeren er bij mooi weer. Eigenaren van minicampings klaagden over 'broodroof en raadsleden eisten vergeefs van wethouder Jack Begijn dat hij streng zou handhaven. De campe raars zelf, die vonden het wel prima. „Het maximum van twee campers wordt gelukkig niet ge handhaafd door de zeer gastvrije wethouder", schreef een tevreden bezoeker in een recensie over het Sasse terrein. De camperkwestie is een duivels dilemma. Bescherm je de eigen toerisme-industrie door streng te handhaven of knijp je een oogje toe om camperaars tegemoet te komen die ook inkopen doen in Sas van Gent? Terneuzen had best kunnen handhaven. Een kwestie van twee plekken markeren en iedereen wegsturen die ernaast staat. Maar hoe wijs is het om mensen weg te jagen, omdat regels eenmaal regels zijn? Wellicht niet de verstandig ste politiek voor een krimpregio. Maar het kan toch ook niet zo zijn dat de gemeente min of meer ge dwongen wordt de regels te ver soepelen, omdat deze massaal overtreden worden? Gaan we ook verkeerslichten weghalen, als ie dereen door rood rijdt? Het Terneuzense college stelt nu voor de huidige situatie te norma liseren en te verbeteren. Het aantal staanplaatsen op de vijf camper- stekken in de gemeente wordt uit- Hoe wijs is het om mensen weg te jagen omdat regels nu eenmaal regels zijn? gebreid van 10 naar 42, waarvan 25 in Sas van Gent. Camperaars mo gen er straks drie dagen staan in plaats van nu 24 uur. Terneuzen wil ook 180.000 euro in voorzieningen investeren, waartegenover staat dat voortaan negen euro per dag, inclusief toe ristenbelasting, moet worden be taald. Met de mobiele telefoon kan dit bedrag worden voldaan, zoals dat ook kan voor een gewone parkeer plaats. Controleurs kunnen dan zien wie wanneer arriveerde en ingrijpen als er meer campers staan dan toegestaan. De veronderstelling van het col lege dat de camperaars op de ge meentelijke camperterreinen per definitie geen interesse in mini- campings hebben is een linke, want gebaseerd op onderzoek on der camperaars zelf. Lastig om dat op waarde te schatten, want na tuurlijk zeggen veel mensen 'ja' te gen een goedkope optie in de be bouwde kom. De vraag is eerder hoeveel campers daadwerkelijk de minicamping voorbijrijden wan neer de gemeente geen camper plaatsen aanbiedt. Mogelijk heb ben de eigenaren van minicam pings wel een punt wanneer ze spreken van broodroof De Wet Markt en Overheid ver biedt gemeenten te concurreren met lokale ondernemers. In een vergelijkbaar camperdossier wist de gemeente Helmond de wet te omzeilen door camperterreinen een zaak van algemeen belang te noemen. Heel denkbaar dat Ter neuzen dezelfde weg bewandelt. Sas van Gent kan de extra aanloop goed gebruiken. Het voorgestelde camperbeleid kan werken, maar eist wel strikte handhaving. Met het excuus 'we kunnen niet overal tegelijk zijn', dat wethouder Begijn al naar vo ren bracht, kan hij straks niet meer aankomen. De gymzaal ging eind vorig jaar onverwachts al dicht na de vondst van asbest in het plafond. Leerlin gen van basisschool Inghelosen- berghe gymmen sindsdien in Heikant. De sloop begint met het verwij deren van dat asbest. Dat duurt een week of twee. Daarna gaat het gebouw tegen de vlakte. Naar ver wachting is het sloopwerk op 9 fe bruari klaar. Parking Daarna wordt de parking verwij derd en starten rioleringswerk zaamheden. Vervolgens wordt de omgeving opnieuw ingericht. De nieuwe parking heeft straks 66 plekken, waarvan een deel zal die nen als kiss-and-ridezone. Ook wegen en straten worden aangepast. Op de kruising Oude Drydijck-Badhuisweg-Lijsterbes - direct voor de deur van de nieuwe school - komt een ver hoogd plateau met zebrapad. Ook op de kruising Oude Drydijck- Prins Hendrikstraat-IJsebaert- straat, even verderop, komen ze brapaden. In de Wilhelminastraat wordt een versmalling aangelegd, die moet dienen als verkeersrem mer. En een deel van de Oude Drydijck, langs de nieuwe school, wordt een dertigkilometerzone. De straten rond de nieuwe school worden veiliger gemaakt Ook de entree van het naastge legen sportpark, waarvan een stukje bij het terrein van de nieuwe school werd getrokken, wordt vernieuwd. Er komt onder meer een nieuwe toegangspoort en een nieuw hek. Zoals het er nu naar uitziet is de nieuwe school, met daarin ook een gymzaal en de bibliotheek, begin mei klaar. De schaatsbaan in Sluis heeft ze venduizend bezoekers getrokken en heeft daarmee een duidelijke so ciale functie in de winterperiode. Dat zei Sancho Jansen, voorzitter van de Middenstandsvereniging Sluis (MVS), dinsdagavond tijdens zijn nieuwjaarstoespraak. De baan stond eind december en begin januari voor het derde jaar aan de voet van het belfort op de Groote Markt, op initiatief van de MVS. Bijna duizend van de schaat sers waren leerlingen van de basis scholen en kinderen van voedsel- bankklanten. Zij mochten gratis rondjes komen rijden. Jansen, in het verleden nog wel eens goed voor pittige uitspraken naar en over het gemeentebestuur, loofde verder in zijn toespraak de samenwerking met de vorige bur gemeester in Sluis, interim Peter Cammaert, en die met de nieuwe burgemeester Marga Vermue. „De ontmoetingen met u sinds uw in stallatie scheppen nu al veel ver trouwen voor de toekomst", sprak hij haar toe. IN DE REGIO Kinderconcert Wiegelied Internetcafé Kerstboomfik Popsessie in Porgy&Bess MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG donderdag 11 januari 2018 Terneuzen komt eindelijk met een camperbeleid, niet tot ieders vreugde, maar het kan wel werken. Guido van der Heijden De sloop van de gymzaal in Sint Jansteen begint komende week. Daarna wordt een begin gemaakt met de herinrichting van het gebied rond de nieuwe brede school. Dat heeft de ge meente Hulst laten weten. Martijn de Koning Sint Jansteen Martijn de Koning Sluis HULST Slaap- en wiegelied jes klinken zondag middag in de protes tantse kerk aan de Houtmarkt in Hulst. Zangeres Esmé Bos en muzikant Bart Voet (foto) spelen de liedjes, met licht en geluid door Geert de Wit. Het concert Wiegelied voor kin deren vanaf 2,5 jaar begint om 14.30 uur. Kaarten a 5,50 euro te bestellen via de website van Hulst Cultureel, aan de deur 6,50 euro. CLINGE Het eerste internet café van 2018 staat zaterdag gepland van 10.00 tot 12.00 uur in Malpertuus in Clinge. De volgende zijn 3 februari, 10 maart, 7 april en 5 mei. BRESKENS Zaterdag aan het einde van de middag (17.00 uur) wordt op het strand bij Bres- kens, ter hoogte van strandpaviljoen Breskens aan Zee, een groot vuur ge stookt van kerstbo men. Bomen inleve ren kan vanaf 15.00 uur. TERNEUZEN In Porgy Bess in Terneuzen vindt za terdag de jaarlijkse popsessie plaats, waaraan tientallen Zeeuwse muzikan ten meedoen. De leadzangers heb ben een nummer ingestudeerd en rond iedere zanger wordt een band ge formeerd waarvan de leden nog niet eerder met elkaar speelden. Aanvang 20.00 uur, entree vijf euro, dresscode zwart. SLUIS De vijfde editie van de kerstboomverbranding in Sluis had gisteravond een extra feestelijk tintje. De ouderraad van basisschool De Nieuwe Van Dale besloot een extraatje toe te voegen: een verlichte lawaaioptocht. „Er is een prijs voor de mooist verlichte deelnemer en voor het kind dat het meeste la waai maakt", vertelde Kevin Vermeulen, voorzitter van de ou derraad. Kerstbomen waren er veel, maar deelnemers aan de lawaaioptocht een stuk minder. Toch maakten de kleine twin tig kinderen en hun ouders lawaai voor vijftig en dankzij led lampjes en kerstverlichting waren er mooi versierde deelne- mertjes. FOTO BOAZ TIMMERMANS Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; Markt, museum Het Wa renhuis, 13.00-16.00 uur: Handwerkcafé; BRESKENS Café de Platte Knoop, 19.30 uur: Bridgeclub Bres kens; Oranjeplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten; HENGSTDIJK 't Jagershuis, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Soos; HULST Grote Markt, 08.30- 16.00 uur: Food- markt; Blaauwe Hoeve, 18.45 uur: Filmhuis; De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; Brasserie Oud Hulst, 13.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Weekvie- ring; 14.00 uur: Zan gers van Toen; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Biljarten, koersbal; SINT-JANSTEEN De Warande, 14.30 uur: Ouderensoos (bingo); SAS VAN GENT De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Bridge, quilten; TERNEUZEN De Veste, 13.00 uur: Soos; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Sjoelen, jeu de boules; Portaal van Vlaanderen aan Binnenvaartweg 9, 13.00-17.00 uur ge opend; Schelde- theater, 20.00 uur: Nieuwjaarsconcert Zeeuws Orkest met gastoptredens van Carel Kraayen- hof (bandeon) en van Julio Melio (gi taar); WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten. LAWAAIOPTOCHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64