0) 6 ■ra Ongedwongen kijk op precaire relatie NH Bij het grote publiek is acteur Christopher Plummer (88) onsterfelijk geworden als kapitein Von Trapp in The Sound of Music. Ondanks zijn leeftijd werkt hij gestaag door, zoals zijn imposante invalbeurt in All the Money in the l/l/or/c/bewijst. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios The Greatest Showman VI The Leisure Seeker Biily Frans Weisz inEye Stemmen film Early Man ang hoefde Christop her Plummer niet na te denken toen hij door regisseur Ridley Scott werd benaderd om de rol van miljar dair J.P. Getty van Ke vin Spacey over te nemen in het ont voeringsdrama All the Money in the World. De acteur met zeven decennia er varing in film, televisie en toneel zag meteen het unieke karakter van deze aanbieding in. „Een dergelijke stunt was bij mijn weten nooit eerder ge daan. Een acteur die op het allerlaat ste moment een reeds gespeelde filmrol moest herhalen, vond ik zo'n krankzinnig project dat ik niet kon weigeren", zegt Plummer in Los An- geles. „Ik vroeg Ridley wel om mij zo snel mogelijk het script op te sturen, want hij wilde dezelfde week nog aan de slag. Omdat het gezien mijn leeftijd tegenwoordig meer moeite kost om mijn teksten erin te stam pen, wilde ik meteen beginnen. Ge lukkig is mijn geheugen nog redelijk. Ik schrijf dat toe aan mijn theater ervaring, waardoor ik mijn hele le ven gewend ben om lange lappen Call me by your name dialogen uit mijn hoofd te leren." Voor Plummer gaf de rol van miljar dair en oliehandelaar J.P. Getty, die ge confronteerd wordt met de ontvoe ring van zijn kleinzoon (gespeeld door Charlie Plummer, geen familie overi gens), genoeg houvast om er iets bij zonders van te maken. „De man was stinkend rijk, maar vergat eigenlijk te leven. Hij was onzeker, ondanks het feit dat hij de eerste miljardair ter we reld was. Hij was doodsbang om alles te verliezen." „Zijn familie had hij min of meer af gezworen. Daarom wilde hij ook het losgeld voor zijn kleinzoon in eerste instantie niet betalen. Hij was een hardvochtig man die ook wel geestige Het liefdesdrama Call me by your name wemelt van de prachtige scè nes, maar het beste fragment zit vrij wel aan het slot. Elio heeft net zijn eerste homosek suele liefdeservaring achter de rug en verwacht een vermanende toespraak van zijn vader, een cultuurprofessor. In plaats van een reprimande krijgt hij een begripvolle en ontroerende ontboezeming die hem hopelijk steunt in de verwerking van zijn prille liefdesverdriet. De 17-jarige Elio (de definitieve doorbraak van Timothée Chalamet) heeft dan net het onvermijdelijke af scheid meegemaakt van zijn vakan tieliefde, een 24-jarige flamboyante Amerikaanse student (Armie Ham mer) op wie hij tijdens een zwoele zomer in 1983 in de Noord-Italiaanse villa van zijn ouders verliefd is ge worden. Call me by your name kan, net als Moonlight vorig jaar, als homoseksu eel filmdrama een serieuze gooi doen naar de Oscar voor Beste Speelfilm. De film geeft een ongedwongen kijk kanten had. Vooral betreft zijn zuinig heid. Dat hij zijn gasten in zijn villa al leen liet bellen in een telefooncel waarvoor zij moesten betalen, vind ik grappig. Het klopt ook nog met de werkelijkheid." Menselijke trekjes Plummer probeerde Getty zoveel mogelijk menselijke trekjes mee te geven. „Hij was geen King Lear die op het einde van zijn leven alle ban den met de mensen om hem heen heeft afgesneden. Hij gaf echt wel om zijn kleinzoon. Daarom ging hij over stag nadat hij eerst had laten bereke nen wat het betalen van het losgeld hem voor belastingvoordeel zou op leveren." De filmversie met zijn voorganger Kevin Spacey, die na diens seksuele wangedrag uit de film was gesneden, wilde Plummer niet bekijken. „Ik kijk nooit naar vertolkingen van ac teurs die dezelfde rol hebben ge speeld. Ook mijn landgenoot Donald Sutherland, die in een nieuwe televi sieserie Getty speelt, heb ik niet in actie gezien. Ik kreeg wel foto's van hem onder ogen, waarbij het mij op viel dat hij lang haar droeg. Dat ver baasde mij eerlijk gezegd." Plummer oogt voor zijn leeftijd op merkelijk fit. Wel mag hij tot zijn op een precaire relatie die opvallend preuts in beeld is gebracht. Maar de scène met de rijpe perzik kan een klassieker worden. donderdag 11 januari 2018 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (2) Jumanji: Welcome to the Jungle €1.050.000 2 (3) Ferdinand €895.000 3 (1) StarWars: The Last Jedi €891.000 4 (4) Coco €558.000 5 (5) Pitch Perfect 3 €395.000 MUSICAL Hugh Jackman vertolkt de Ameri kaanse showman P.T. Barnum, een geniale entertainer met een slechte smaak. Dat blijkt uit zijn rariteitenkabi net met onder meer de vrouw met de baard, waarmee hij furore maakt. De film moet het vooral hebben van de spectaculair geënsceneerde liedjes. S* V v DRAMA Helen Mirren en Donald Sutherland schitteren in deze aandoenlijke film over een ouder Amerikaans echtpaar dat nog één keer met de camper op vakantie gaat. Probleem: de man heeft Alzheimer en de vrouw kampt met kanker. TRAGIKOMEDIE In het regiedebuut van cabaretier Theo Maassen draait alles om een buikspreker en zijn pop Billy. Zijn bru tale creatie beheerst zijn leven en dat is funest voor zijn liefdesleven. Maar als hij de pop afzweert, belandt de buikspreker in een diep dal. FILMMUSEUM Naar aanleiding van de première van Het leven is vurrukkulluk naar de roman van Remco Campert, be steedt het Am sterdamse film museum EYE in februari aan dacht aan het werk van Frans Weisz (1938). Bij veel voorstellin gen is Weisz samen met ac teurs en crew aanwezig. Weisz werkte met alle grote Neder landse acteurs. ANIMATIEFILM Nicolette Kluij- ver, Arjen Lu- bach en presen tator Koen Kar- dashian spreken de stemmen in van de anima tiefilm Early Man, gemaakt door de makers van Wallace Gromit. Early Man is een ko mische stop- motion familie film over de strijd tussen twee stammen uit het stenen en bronzen tijd perk. E i Mijn saaiste rol speelde ik in he Sound of Music AbZagt Plummer als kapitein Von Trapp in The Sound of Music (1965). DRAMA Regie: Luca Guadagnino. Hoofdrol len: Timothée Chalamet, Armie Hammer en Michael Stuhlbarg. op een man. foto sonypicturesclassics -A.Z. Elio wordt voor het eerst verliefd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50