Gevoelig concert op de snaren M j i? i 5 De ene hit na de andere Zestig jaar terug in de tijd met Vezpa Van Teijn heeft jeuk f^V Elisewith friends Elise with Friends tekent zon dag voor twee prachtige werken: het sextet in D Sou venir de Florence van Tsjaikovski en het Strijkkwintet in C-majeur van Schubert. Schubert schreef deze kamer muziek in 1828, enkele maanden voor zijn dood in een speciale be zetting van twee violen, één alt viool en twee cello's. Schubert ziet de ene cello als solist en de andere als het onderdeel van het strijk kwartet. Het verdubbelen van dit lage, sonoor klinkende, instru ment, levert een speciaal effect op en onderstreept de weemoedig- Hij hield van Florence en dat is in dit werk voor zes strijkers goed te horen Maar hoe mensen ook binnenkomen, ze gaan altijd enthousiast weg. Men sen aan de gang krijgen en laten dan sen lukt overal. Iedereen juicht ons altijd toe." New Cool Collective is nu vooral bezig met de nieuwe tour, maar er worden ook al plannetjes ge smeed voor de viering van het 25-jarig jubileum. „Wat we precies gaan doen, zullen we na de zomer bekendmaken, maar er zullen speciale momenten komen aan het einde van het jaar." Voor nu heeft de band maar één droom: er nog eens 25 jaar bij doen. „We hopen dat alles nog steeds uitdagend blijft en dat we nog meer leuke, nieuwe dingen mogen ontdekken. We proberen altijd speciale projec ten te doen en leuke reizen te maken, want we vinden het in spirerend om voor een langere tijd op één plek te blijven. Zo zijn we eens een week lang in Ja pan geweest. We gaan proberen om zulke dingen ook de komende 25 jaar voor elkaar te krijgen." heid in de compositie. Tsjaikovski startte met het schrijven van zijn sextet in Flo rence. Hij hield van deze stad en dat is in dit werk voor zes strijkers goed te horen. De typische ken merken van Tsjaikovski zijn eve neens herkenbaar. Zo hoor je de diepe Russische nostalgie en een levendig ritme met orkestrale ef fecten. Twee boeiende werken, die naast Elise Besemer vertolkt worden door: Shin Sihan (viool), Shih- Hsien Tsai en Armen Nazarian (altviolen) en Clément Peigné en Anastasia Ferula (celli. Musici die flink aan de weg timmeren, louter laureaten en prijswinnaars. Elise Besemer speelt vanaf haar vijfde viool. De allround violiste studeerde aan verschillende Ne derlandse conservatoria. Zij was fi- naliste van het Oskar Back con cours in 2016 en werd vorig jaar ge nomineerd voor de Grachtenfesti val prijs. Zij bespeelt een viool van Jean Baptiste Vuillaume, gebouwd in 1886 in Parijs (bruikleen Natio naal Muziekinstrumenten Fonds). Tijdens het concert 'Elise with Friends' vertelt programmamaker en muziekjournalist Thijs Bonger iets over het programma. Het blijft spannend om nieuw werk te delen met de wereld Country Pop Cabaret ;s£lite®tp donderdag 11 januari 2018 New Cool Col- lective speelt al 25 jaar in strumen tale, dansbare muziek. FOTO ERIK KREBBERS In de reeks OpenHaard Concer ten verwelkomt Porgy en Bess zondag de jonge violiste Elise Besemer (1994). Zij komt niet al leen, maar neemt vijf muzikale vrienden mee. De zes strijkers geven een concert vol meemoed en nostalgie. Jeanette Vergouwen New Cool Collective, morgen in De Spot, Middelburg, vanaf 20.30 uur Zondag 14 januari, Porgy en Bess Terneuzen, aanvang 15.00 uur. 4 Violiste Elise Be semer speelt met vijf 'vrienden' werken van Schubert en Tsjai kovski in Porgy en Bess. Willem Friede 44 Na het succes van het eerste seizoen komt The American Country Legends met een tweede show. Leading ladies Lana Wolf en Pam MacBeth, zanger en gitarist Wim van de Vliert brengen samen met de band leden wereldhits uit de country- en West Coastmuziek. De show heeft als thema The Grand Ole Opry, naar het legendarische we kelijkse countrymu- ziekprogramma dat vanuit Nashville wordt uitgezonden in de VS. Zat 13 januari, Scheldetheater Ter- neuzen, 20.00 uur Coverband Vezpa treedt morgen op in het Ledel- theater in Oostburg. Met hun theatershow From Memphis to Liverpool be zorgen Bas van Duin, Joppe de Vree, Iwen Legro en Meindert Boon hun publiek een avond vol golden oldies uit de jaren vijftig en zestig. Er komen songs van onder andere legendarische zangers als Elvis Presley, Jerry Lee Lewis en Chuck Berry en illustere bands als The Beatles, The Rol ling Stones en The Beach Boys langs. De band brengt de muzikale jaren vijftig en zestig tot leven met vermakelijke anek dotes, bijpassende out fits, authentiek instru mentarium en geluids fragmenten. Vezpa stond al op ver schillende podia in bin nen- en buitenland en komt nu voor de derde keer naar het Ledelthea- ter. Vrijdag 12 januari, Ledeltheater Oostburg, 20.15 uur. Info en tickets: ledeltheater.nl Cabaretière Kirsten van Teijn staat zater dag met haar show Zalf bij Podium Rei- merswaal. Van Teijn won al jong verschil lende prijzen. In 2015 ging haar eerste avondvullende voor stelling, Heilloos, in première. Zalf is haar tweede show. In de muzikale cabaret voorstelling vertelt Van Teijn dat ze al haar hele leven lang jeuk heeft. De jeuk komt van binnenuit, 'J maar ze krijgt ook jeuk van de wereld om haar heen. 'Moet men krabben waar het jeukt?' Zat 13 januari, Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49