Parade van wereldhits in theaters Jazz Junkies 4 Jazz De achtkoppige, instrumentale band New Cool Collective bracht in november zijn negentiende album uit en viert dit jaar zijn 25-jarig bestaan. Lekker veel samen samen spelen is nog steeds het doel. „Zelfs na 25 jaar blijft het leuk." Zeeuwse Sien zit nooit om een woord verlegen Voetjes van de vloer in Brogum I oen we in 1993 begon- I nen, dachten we niet dat we 25 jaar later nog steeds zouden bestaan", vertelt toet senist en musical di- rector Willem Friede van New Cool Collective. „We hoop ten dat we veel muziek zouden kun nen maken samen en lekker veel zouden kunnen spelen. Die ambitie is eigenlijk nog steeds hetzelfde. En zelfs na 25 jaar blijft het leuk." Het nieuwe album, Electric Monkey Sessionsi, wordt goed ontvangen en krijgt mooie recensies, aldus Friede. „De mensen reageren goed op de nieuwe nummers als we live spelen en na afloop van optredens verkopen RANDPROGRAMMA Dat je met instrumentale muziek op grote festivals kan staan, vind ik nog steeds bijzonder we veel platen. Het blijft spannend om nieuw werk te delen met de we reld. Je kunt zelf wel tevreden zijn en mensen uit je omgeving kunnen po sitief zijn, maar toch is het altijd af wachten. We zijn heel blij dat de nieuwe plaat zo goed ontvangen wordt." Het album is de opvolger van Elec tric Monkey Sessions, dat in 2014 werd uitgebracht. „Het is opgenomen in dezelfde studio in Amsterdam en ook op een vergelijkbare manier. We zijn lekker ouderwets met zijn achten de studio in gegaan en hebben alles te gelijk ingespeeld. Ook de muziekstijl ligt in eikaars verlengde, al heeft de technicus en eigenaar van de studio een grotere rol gehad bij dit album. We hebben iets meer gebruik ge maakt van geluidseffecten." De band is de afgelopen 25 jaar vrij constant gebleven qua stijl: instru mentale dansbare en energieke mu ziek. „Natuurlijk is er wel veel veran derd in de muziekscene en onbewust neem je wel elementen mee. 25 jaar geleden was drum-'n-bass heel po pulair, dat hoorde je toen ook terug in onze muziek. Maar we zijn nooit bewust meegegaan met de trends of ernaar op zoek gegaan." De mannen van New Cool Collec tive beleefden veel hoogtepunten. Zo toerden de acht door Engeland, Duitsland, de Benelux, Afrika, Ca nada, Rusland en Japan en stonden ze op verschillen rock- en popfesti vals. „Dat je met instrumentale mu ziek op grote festivals kan staan, vind ik nog steeds bijzonder", vertelt Friede. „Sziget in Hongarije en Fuji Rock in Japan waren erg bijzondere momenten. Je bereikt veel mensen op zulke festivals en er is veel ener gie. Maar het is net zo leuk om met zijn allen in een busje naar De Spot te rijden hoor. Het maakt voor ons ei genlijk niet veel uit waar we spelen." De band treedt regelmatig op in Zee land en vindt dat altijd 'hartstikke tof. „Het optreden in De Spot wordt een energieke, feestelijke avond met een aantal nieuwe elementen. We brengen alles van het nieuwe album en breiden dat uit met ons oude re pertoire, dus ook de hoogtepunten komen zeker aan bod. Het wordt een spannende, muzikale avond die ge schikt is voor alle leeftijden." Enthousiast En is het Zeeuwse publiek anders dan andere toeschouwers? „Ieder pu bliek heeft zijn eigen eigenschappen. 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Cabaret Dj's donderdag 11 januari 2018 'Mensen laten dansen lukt overal' Gertie De Boey Willem Friede Voor en na de show van New Cool Collec tive draait collectief Jazz Junkies, be staande uit de dj's H The Hype en Sookie. De Jazz Junkies draaien dansbare jazz met invloeden uit de soul, funk, bossa, afro, latin en electronica en worden waar nodig on dersteund door muzi kanten. Het duo trad al op in onder andere 013 in Tilburg, de Ef fenaar in Eindhoven en Tivoli in Utrecht. Daarnaast stonden ze op festivals als Low- lands, Super- natural en Jazz Duketown. De mannen vast op de Blue Note Clubsessi- ons in Eindhoven en in Paradox in Tilburg. Wie ongegeneerd wil meezingen dit weekend, moet in Zeeuws- Vlaanderen zijn. In het Schelde- theater komt de ene na de an dere countryhit langs. In het Le- deltheater zijn het pop- en roek- klassiekers uit de jaren 50 en 60. Verder heeft Kirsten van Teijn jeuk en deelt Zeeuwse Sien haar kijk op de wereld. Alles is Zeeuws aan Zeeuwse Sien: onvervalst Walchers dia lect (tikkeltje vervalst, mis schien) en de naïeve nuchter heid waarmee ze de wereld be kijkt. Onvervalst of niet, het is zeer vermakelijk wat Sien alle maal uitslaat. En wat ze alle maal uithaalt, op de fiets of in de oldtimer, met haar fototoe stel op verkenning of gewoon verdwaald op een receptie of jubileumfeestin haar buurt. Boerenhof of kerkhof, zodra er iets bloeit, kookt Sien over van enthousiasme. Aan één stuk door ratelt ze over alles wat ze tegenkomt op haar pad. Nooit zit ze verlegen om een woord. Als ze niet hilarisch uit de hoek komt dan toch minstens onver wacht en verrassend. Onver valst Zeeuws cabaret, net ge noeg over the top om voor ie dereen herkenbaar en amusant te zijn. Net onnozel genoeg om te beseffen dat Sien zo af en toe toch wel wat vragen heeft bij al die 'Zeeuwse' ingenomen heid. De Stenge Heinkenszand, zat 13 jan, 20.15 uur, De Verwach ting Ritthem, zon 14 jan, 15.00 uur (nieuwjaarsreceptie), Dorpshuis Renesse, zat 3 feb, 20.15 uur Podium Brogum in Zierikzee houdt een 80's/90's/00's party met dj Sandstorm en dj Wired. Sandstorm is gespecialiseerd in combinaties van funky dance, rock, jazz en we reldmuziek. Wired heeft al succes volle 80's party's op zijn naam staan. Er worden klas siekers gedraaid die in de loop der jaren het meest populair waren op de dansvloer. Zat 13 januari, Brogum Zierik zee, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48