0 3 Eten en kletsen Gezellig samen afslanken Nieuwe van Nobelprijswinnares Album nummer acht lip Documentaire Kookboek iiA h, Éi Non-fictie Muziek bers, Peter is er voor de mensen die zijn afgeknapt op BL0F, en ik heb mijn twee kinderen." Eisenga: „Voor ons vieren geldt, dat we ons niet la ten vangen in een stroming. De gren zen tussen pop en klassiek zijn al lang aan het vervagen. Alles is im mers beschikbaar op elk moment. Luisteraars denken niet meer in klas siek of pop, maar in goed of niet goed." Koffiesessies Dieleman vertelt dat de samenwer king met Slager concreet uit koffie sessies bestaat, waarbij ze banjo en gitaar oppakken en met Middelburg als uitgangspunt teksten schrijven. Alle vier hebben ze ervaring met het programmeren van concerten: Ei senga in de Concertzaal, Dieleman in De Spot, Van Wijk was daar ook van de partij. En Slager? Van Wijk: „Peter overdrijft natuurlijk een beetje met Concert at Sea." Luisteraars denken niet meer in klassiek of pop, maar in goed of niet goed Het nieuwjaarsconcert is - zoals dat heet - nog in opbouw. Pas vanmid dag wordt het in elkaar gezet. Zeker is dat het geheel meer wordt dan vier losse miniconcertjes. Dieleman: „De blokjes lopen in elk geval in elkaar over." Het gezamenlijke slotstuk is gebaseerd op een van de Simon Songs van Eisenga. „Een beetje boertige muziek" zegt Dieleman erover. Com ponist Eisenga vult aan: „De oor sprong van die muziek ligt in de 'Hollantse boerenlieties' uit het be gin van de achttiende eeuw, 996 me lodieën in totaal. Ik probeer een im provisatie te combineren met zo'n melodietje." Het publiek mag op het podium zitten met zicht op de zaal, vlakbij de muzikanten. De muziek wordt niet versterkt. Dieleman: „Heel de wereld is schreeuwerig, alles is hard. Met Douwe achter de piano voel je de muziek. Wij brengen het menselijk contact terug in de muziek." donderdag 11 januari 2018 PZ Phil Rosenthal, de maker van de Amerikaanse ko medieserie 'Everybody Loves Raymond', had honger. Véél hon ger. Voor Somebody Feed Phil trok hij de wereld over om in allerlei landen, van Por tugal tot China, gerechten te proeven en te praten met de lokale bevolking. Want als er iets is dat verbroedert, dan is het wel samen eten. Vanaf morgen op Netflix Zo begin januari, als de goede voornemens nog fier overeind staan, is een paar kilo kwijtraken voor veel mensen een speerpunt. Met het vijfde deel van Bereik je ideale gewicht neemt Sonja Bak ker het hele gezin mee op een culinaire reis. Het boek bevat weekmenu's voor vol wassenen, kinderen en tieners. Bereik je ideale gewicht, deel 5, €14,95 JÉ f>V'\ j« «#-- ideMe cnvirlit SVETLANA ALEXIJEVITSJ DE LAATSTE GETUIGEN Svetlana Alexijevitsj won in 2015 de Nobelprijs voor Li teratuur voor boeken als Wij houden van Tsjernobyl. Voor De laatste getuigen. Kinde ren in de Tweede Wereldoor log tekende ze indringende verhalen op van mannen en vrouwen die tijdens de inval van de Duitsers in Wit- Rusland in 1941 nog kinderen waren. Verschijnt vandaag, De Bezige Bij, €26,99 Twintig jaar na de op richting komt de Ameri kaanse rockband Black Rebel Motorcycle Club met haar achtste album: Wrong Creatures. Zan ger/gitarist Peter Hayes, bassist Robert Levon Been en drumster Leah Shapiro werkten er jarenlang aan. Ze trokken er producer Nick Launay voor aan, die met onder meer Arcade Fire werkte. Verschijnt morgen, Abstract Dragon, €16,99 Douwe Eisenga Nieuwjaarsconcert 'Herbergen', Douwe Eisenga, Peter Slager, Ton- nie Dieleman en Arjen van Wijk, van avond om 20.00 uur in de Zeeuwse Concertzaal Middelburg. Een kaartje kost 15 euro. Douwe Eisenga, Tonnie Dieleman en Arjen van Wijk (vlnr) vormen samen met Peter Slager een gele genheidsformatie. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47