*4 Weg? Dat wordt de helikopter Nieuwjaarsborrels ministeries: 1,3 ton 3 '4 Michael P. heeft spijt ZERMATT INGESNEEUWD 4 v; ii Boek nu en profiteer tijdelijk van voordeel! k - Nadat P. werd aangehouden op het terrein van de forensisch psy chiatrische kliniek Altrecht Aventu- rijn, zweeg hij twee dagen. Tot hij opeens een verklaring aflegde en de politie wees op een bosge bied bij Zeewolde. Daar werd haar lichaam een dag later ook gevonden door de politie. Later heeft hij bij de politie een uitgebreide verklaring afgelegd. Hij bekende dat hij op vrijdagavond Anne onder dreiging van een mes heeft gedwongen haar fietstocht te stoppen. Daarna heeft hij haar ver kracht en gedood. P. (foto) zat op dat moment vast in een kliniek in Den Dolder voor verschillende zeden- en gewelds delicten in 2010. Hij zat daar in het kader van een resocialisatietraject, omdat zijn straf er bijna opzat. Inhoudelijk lieten de twee offi cieren van justitie het daarbij. Het onderzoek is nog niet afgerond en er wordt nog gewerkt aan een zeer gedetailleerde tijdlijn. Ook is het forensisch onderzoek nog niet afge rond. Bovendien gaat P. vanaf maandag naar het Pieter Baan Cen trum. Daar wordt hij zes tot zeven weken lang geobserveerd en onder zocht. Daarna moet duidelijk zijn of hij lijdt aan een persoonlijkheids stoornis. P. heeft toegezegd mee te zullen werken aan het onderzoek. Volgens zijn advocaat Niels Dorrestein wil hij graag weten wat er mis met hem is. „Hij toont spijt en berouw", zei hij na afloop van de zitting. Opvallend was dat justi tie iedereen die heeft meegeholpen met de massale zoekactie naar Anne Faber bedankte. Van vrijwilligers tot medewerkers van het Rode Kruis, militairen en de fa- IL'«^ milie en vrienden 11^ van Anne. Twee vrienden van Anne von den, enkele dagen nadat Anne vermist raakte, bij Huis ter Heide een jas. Die bleek van Anne te zijn. „De vondst van haar jas bleek cru ciaal te zijn. Dankzij de sporen op de jas kwam de politie bij de ver dachte terecht", aldus de officier van justitie. i Vondst kleding was cruciaal. Dankzij sporen op jas kwam politie bij verdachte Na afloop van de zitting gaf de oom van Anne, Hans Faber, een verkla ring namens de familie. Hij ver telde dat het moeilijk was om aan te horen dat P. heeft bekend Anne te hebben vermoord. Faber: „Het is bijzonder pijnlijk en zorgt voor veel onmacht. Ieder bericht dat over Anne naar buiten komt, doet pijn." DEN HAAG De Haagse ministe ries geven dit jaar iets meer uit aan hun nieuwjaarsrecepties dan vo rig jaar. In totaal hebben de ministeries 130.000 euro besteed om het nieuwe jaar in te luiden. Vorig jaar was dat nog 114.000 euro. De bijeenkomsten zijn meestal op het ministerie zelf. Minister Grapperhaus van Justitie en Vei ligheid had dinsdag de meeste aanloop: zo'n 800 medewerkers. Dat is met 25.000 euro gelijk de meest kostbare borrel. Zes ministeries spenderen dit jaar méér aan hun nieuwjaarsre ceptie dan vorig jaar: Justitie en Veiligheid (4.100 euro meer), Al gemene Zaken (200 euro meer), Buitenlandse Zaken (6.400 euro meer), Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (4.500 euro meer), Sociale Zaken en Werkge legenheid (7.100 euro meer) en Volksgezondheid, Welzijn en Sport (14.700 euro meer). Bij Volksgezondheid gingen de voetjes afgelopen maandag van de vloer. De nieuwe ministers Hugo de Jonge en Bruno Bruins en staatssecretaris Paul Blokhuis maakten er een feestje van, met een buffet en een diskjockey. Het ministerie van Infrastruc tuur en Waterstaat gaf dit jaar 12.585 euro uit, dat is 18 euro min der dan vorig jaar. De wereld is Kras KraS.nl of bel 088-0885 886 - Zie: kras.nl/acLievoorwaarden donderdag 11 januari 2018 GO SF?? W* Jf - y Het Zwitserse skioord Zermatt was alleen door de lucht bereikbaar, fotoafp Ruim twee dagen lang waren zo'n 13.000 mensen ingesloten in het Zwitserse Zermatt. Hevige sneeuwval en lawinege vaar maakten het onmogelijk om het bergstadje - alleen bereik baar per trein - te verlaten of binnen te komen. De helikopter was het enige vervoermiddel. „Zoiets heb ik nog nooit meege maakt", zegt de 36-jarige Mare Frencken uit Weert. De Limburger geeft voor het tweede opeenvolgende winter sportseizoen skiles in Zermatt. „Het heeft van maandag tot dinsdagavond non-stop ge sneeuwd. Maandagochtend waren er nog pistes open, maar dat werden er steeds minder. Dinsdag was alles dicht. Er viel wel een meter sneeuw." Zermatt, gelegen op 1.600 meter hoogte, is autovrij. Frenc ken schetst een situatie van elektrische auto's die alle kanten op gleden: „Het leek wel rallyrij den." Verder was er van alle overlast weinig te merken. „Alle winkels waren open en er was geen gekke sfeer. Ja, mijn klan ten waren teleurgesteld dat ze niet konden skiën en je hoorde steeds het geluid van de lawines die bewust werden veroorzaakt, maar dat was het wel." Frencken hoopt vandaag weer overal te kunnen komen. Meer last had Tamara Casile- Van den Berg (36). Ze kon haar man, die op een piste bij Zermatt werkt, niet bereiken. „Wegen zijn dicht en sporen beschadigd door lawines." Gistermiddag kon ze melden: „Ik hoor net dat de trein weer rijdt. Ik ga pakken en snel naar mijn man, de kids gaan mee." Anne in eerste uren vermoord Michael P. heeft Anne Faber (25) op de avond van haar vermis sing verkracht en vermoord. Dat bleek gisteren bij een eerste inleidende zitting in het straf proces tegen P. Volgende week maandag gaat hij naar het Pieter Baan Centrum voor on derzoek. Hij komt in juni zelf voor de rechter. Yelle Tieleman Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3