MIJN HOBBY 5 11 Alex van der Linde (39) uit Vlissingen is gek van elektrische gitaren. „Ik ben een wandelende encyclopedie als het om gitaren gaat." Dat begon in 1992. Ik was dertien en had net een paar maanden gitaarles, toen ik een Ibanez Les Paul uit 2976 zag. Ik was er gelijk verliefd op en móest hem gewoon hebben! Maar ja, hij kostte zo'n 650 euro en dat had ik niet. Mijn moeder heeft hem mij toen cadeau gedaan, maar dat betekende wel dat ze twee maanden lang moeite had om de huur te betalen. Geen twee gitaren klinken hetzelfde, zelfs twee dezelfde niet. Je kunt er al je emoties in kwijt en ze met anderen delen. Toen ik ermee begon, wel tien uur per dag. Ik ging letterlijk met een gitaar naar bed, viel in slaap terwijl ik erop aan het spelen was, werd wak ker met die gitaar op mijn buik en speelde nog even voor ik naar school ging. Nu werk ik hele dagen. Dan blijft er minder tijd over natuurlijk, maar ik ben bezig met een homestudio om muziek te kun nen opnemen. Elke dag speur ik het internet wel af om te kijken wat er aangeboden wordt. Zoveel als ik me kan veroorloven en iets meer! Ik rook niet, drink niet en ga niet uit; alles gaat naar mijn hobby. Mijn eerste salaris gaf ik di rect uit aan een gitaar. Nee. Via online fora en Marktplaats, websites van fabrikanten en YouTube. Ik kijk filmpjes van de allernieuwste producten. Ik ben een wande lende encyclopedie als het om gitaren gaat. Ik heb geen partner. Zou die er wel zijn: mijn gitaren zijn mijn kindjes. Die doe je ook niet weg. Dan is het 'my way or the highway'. Medemuzikanten en familieleden. Of ze wil len of niet. Gelukkig heb ik een heel muzikale familie. Ik ben een echte Les Paul-man. Mijn duurste gitaar, ook mijn meest geliefde, is een Gibson Les Paul '59 reissue van 2013 uit de customshop van Gibson. Deze heb ik tweedehands gekocht en omdat het een duplicaat is van de originele uit 1959, was hij 'maar' 3.000 euro. Ja hoor. Op dit moment heb ik zo'n 23 gi taren in huis. Vaak krijg ik als reactie: 'Je kunt toch maar op één gitaar tegelijk spelen?' Dan zeg ik: mensen hebben toch ook meerdere paren schoe nen, voor verschillende gelegenheden? Ja, het liefst met vintage instrumenten zoals een originele Gibson Les Paul uit de fifties en bij voorbeeld een Fender Stratocaster uit begin jaren 60. Oh ja, een chromen Ibanez Satriani model staat ook nog op mijn verlanglijstje! donderdag 11 januari 2018 GO Een echte Les Paul-man Ondine van der Vleuten 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor IJgek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Alex van der Linde: „Ik speur elke dag het internet af om te kijken wat er aangeboden wordt, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39