Vlissingen vraagt bijdrage voor ruiming van bommen Geen overeenstemming uittreden Muziekschool Bewoners Middengebied Vlissingen hebben weer een steunpunt 7 Een jaar na de sluiting van Het Vlot als steunpunt voor het Middengebied in Vlissingen is hulp voor bewoners weer beschikbaar. Met spreekuren van de wijkraad en raad van De Weg-wijzer. 60% KORTING 50% KORTING 60% KORTING Ditmaal valt het steun punt onder de hoede van Stichting Dunya. Het ontmoetingshuis en taaicentrum voor alle culturen vond vorig jaar nieuw onderdak in de Brouwe- naarstraat, pal naast het Theo van Doesburgcentrum en tegenover het stadhuis. Daar was ook ruimte voor de verpleegkundigen van thuiszorg Iriz en Vlot Budgetbe- heer. Achter de balie is nu De Weg-Wijzer opgezet, als voortzet ting van de vraagbaak die het fail liete stichting Droom vroeger was voor de Middengebiedbewoners. De Balie, zoals het hulppunt heet, is er vier dagen in de week voor allerlei problemen waar mensen tegenaan lopen of te genop zien. Uitleg bij brieven van Orionis, hulp bij het invullen van formulieren of het aanvragen van uitkeringen, toeslagen of kwijt scheldingen, advies bij het zoeken van een huis en begeleiding bij be zwaar maken tegen een besluit van een instantie, bij De Balie los sen ze het op of ze helpen mensen verder in de goede richting. San- der Mannaert deed het werk ook al bij het Vlot en het zat hem niet lekker dat die hulp door de teloor gang van stichting Droom uit het Middengebied verdween. Nu is hij er weer op maandag tot en met donderdag van 09.30 tot 12.30 uur, en op afspraak. De loop moet er nog in komen en er worden nog vrijwilligers gezocht. „Veel vrij willigers zijn afgehaakt door de gebeurtenissen vorig jaar. We ho pen dat een aantal wil terugko men. Onze hulp is echt nodig voor veel inwoners." Zo oefenen zij hun Nederlands en wij hebben tolkhulp Arabisch De Balie werkt samen met de taaiklassen van Dunya, die een deur verder zitten. Als de studen ten vorderen in hun Nederlands, kunnen ze als vrijwilliger mee draaien bij De Balie. „Zo oefenen zij hun Nederlands en wij hebben tegelijk tolkhulp in Arabisch of Roemeens", zegt taaldocent Jan van Heese van Dunya. De wijkraad Middenstad haakt alle vier dagen aan bij De Balie met wijkspreekuren, steeds van 10.00 tot 12.00 uur. Ondertussen zoekt de wijkraad naarstig naar een nieuw ontmoetingspunt dat centraler in hun uitgestrekte wijk ligt. De Brouwenaarstraat is een mooie voorziening, maar liever zag voorzitter Rob Wiessenhaan weer een onderkomen, zoals het Vlot was voor de wijk. „Dichtbij en laagdrempelig. In buurtcen trum Het Palet is het al druk bezet en moeten we huur betalen voor de ruimten. Bovendien voelen veel groepen mensen uit onze multi culturele wijk zich niet echt thuis bij Het Palet of het In- en Uitloop huis, dat toch van de kerk is." Wiessenhaan hoopt dat de wijk raad met de gemeente het gebruik kan overeenkomen van de oude school aan de Ridderspoorlaan. Dat schoolgebouw sloot in 2009. Het was tot voor kort het repetitie lokaal voor muziekvereniging Ons Genoegen, die nu een nieuw eigen gebouw heeft bij speeltuin Lam- merenburg. Het gebouw, nu dichtgetimmerd en in de nieuw jaarsnacht nog bijna-slachtoffer van brand, zou prima passen voor de alleenstaandenbijeenkomsten en de koffïe-inloop en andere acti viteiten die de wijkraad terug wil halen. „Dat kan alleen met een huurovereenkomst. De wijkraad heeft niet de mogelijkheden om het pand over te nemen of te behe ren." De gemeente wil niets zeggen over de toekomst van het pand tot de gemeenteraad vanavond besluit of ze akkoord gaat met de afstoting van gemeentelijke panden. De Balie en de wijkraad zijn be reikbaar via 06-11 21 41 74 of info@dewegwijzer.nl. Informatie via deweg-wijzer.nl. Vlissingen vraagt een bijdrage van bijna een half miljoen euro voor de opsporing en ruiming van bom men uit de Tweede Wereldoorlog in de jaren 2016 en 2017. Voor bijna elk bouwproject in de gemeente Vlissingen is nauwgezet bodemonderzoek nodig gezien de vele bombardementen en ge vechtshandelingen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Volgens de huidige regels kunnen bouwers en projectontwikkelaars zeventig pro cent van de kosten voor opsporing en ruiming van oorlogstuig terug krijgen van het Rijk. Vlissingen vraagt over de afgelopen twee jaar 497731.47 euro aan. Een klein deel van dat bedrag is voor de gemeente; het leeuwendeel is opgehoest door projectontwikke laars en bouwers. „Wij fungeren als doorgeefluik en doen de aanvraag", legt burgemeester Bas van den Til- laar uit. Voor de komende jaren (2018 tot en met 2022) willen B en W jaarlijks tien mille reserveren voor (voorbe- reidings)maatregelen bij bom- vondsten. Het geld is ook bedoeld voor het wijzigen van de 'bommen- kaart', die is nodig voor nader on derzoek voor bouwprojecten in Ritthem (Marinierskazerne) en Vlissingen-noord. Vlissingen neemt, evenals de ge meente Sluis, sinds begin dit jaar niet langer deel aan de Zeeuwse Muziekschool. Maar er is nog geen overeenstemming over de uittreedsom, die de gemeente moet betalen. De Vlissingse gemeenteraad vond, mede gezien de positie als artikel 12-gemeente, deelname aan de Muziekschool te duur en besloot daarom ruim een jaar te rug uit de gemeenschappelijke regeling te stappen als de af koopsom niet te hoog zou zijn. In de loop van vorig jaar werd voorlopige overeenstemming bereikt over een uittreedsom van zo'n 770.000 euro. Bij het opmaken van de jaarrekening over 2016 kwam de Muziek school daar echter op terug. Vlissingen zou meer dan een miljoen moeten betalen, meld den wethouder Sem Stroosnij- der en burgemeester Bas van den Tillaar gisteren. Met dat bedrag gaat Vlissingen niet akkoord, waardoor nu een juridisch tra ject wordt gevolgd. Uitsluitsel wordt het komend kwartaal ver wacht. Vlissingse muziekleer- lingen kunnen - tegen aangepast tarief - nog wel naar de Muziek school. In Middelburg. VANAVOND KOOPAVOND TOT 21:00 UUR DAMES COLLECTIE HEREN COLLECTIE HEREN JEANS PANTALONS 2 HALEN 1 BETALEN WA Vraagbaken staan in de startblokken donderdag 11 januari 2018 Middenstad (links), Sander Mannaert (middenachter) en docent Jan van Heese (rechts) temidden van de vrijwilligers, foto ruben oreel A Rob Wiessenhaan van wijkraad Claudia Sondervan -Jan van Heese, docent Dunya René Hoonhorst Vlissingen René Hoonhorst Vlissingen VAN LANGE MODE BREDA RESTANTEN PAUL SHARK Wilhelminastraat 5-7 Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35