Pachters boeren nog even in de Hedwige KO RTlMc 5 Fluplander (23) is privévoetbaltrainer in Florida 112 NIEUWS 243 hardrijders krijgen boete 10 kilo hennep op zolderetage Aanhouding na vondst hennep Als Fluplander in Florida maakt Jouko Gorissen lange dagen. 'Coach J' heeft er sinds drie maanden zijn eigen voetbalschool: de Next Level Soccer Academy. Hij geeft voetballers privétraining zodat die in aanmerking kunnen komen voor een studiebeurs. i en beurs voor de uni versiteit. Daar is het al lemaal om te doen voor de ouders van Ameri- I kaanse kinderen, vertelt Gorissen (23). „Als je naar een topuniversiteit wilt, kost dat tussen de dertig- en vijftigduizend dollar per jaar! Maar als een zoon of dochter goed kan voetballen en ze daarom een beurs krijgen aangeboden, dan is alles gratis. Ouders willen daarom alles op alles zetten voor zo'n beurs. Soms moet ik zeggen dat iemand niet in aanmerking komt. Dat zijn vervelende gesprekken. Maar een meisje dat ik nu begeleid, heeft de scholen voor het uitkiezen. Als trai ner is dat geweldig." Lange dagen Gorissen geeft privéles aan voetbal lers die al bij een club spelen. Op die manier gaat hun niveau om hoog. De meesten trainen een of twee keer een uurtje extra bij 'Joe- ko', die 37 kinderen onder zijn hoede heeft. Daardoor maakt hij lange dagen, van zeven tot negen. Niet alleen door voetbaltraining te geven. „Ik probeer me te onder scheiden door ze ook buiten het veld te begeleiden. Met behulp van een ontwikkelingsplan en met het vinden van een school. Die zitten namelijk verspreid over het land en een universiteit uit Los Angeles komt echt niet naar een wedstrijdje in Florida om een speler te bekij ken. De spelers moeten een sollici tatiebrief schrijven, ik houd hun statistieken bij en we maken een video." Dolfijnen Gorissen woont al sinds 2015 in Florida, waar hij destijds begon als stagiair bij de Florida Gulf Coach Dutch Lions, een club die hij mede opzette. Hij woont in Cape Coral, aan de westkust van de staat. „In een huis aan het water", zegt Goris sen. „Waar de meeste mensen op vakantie gaan, daar woon ik. Bijna iedere dag is het goed weer. In mijn vrije tijd ga ik graag de Golf van Mexico op met een bootje. Binnen de kortste keren zwemmen er dol fijnen om je heen. Dat is de nor maalste zaak van de wereld hier." Dat zegt Wyanda Schop, woord voerdervan de provincie. De Hoge Raad bepaalde vorige week dat Gery De Cloedt, eigenaar van de polder, alle gronden moet afstaan aan de Staat. De ontpoldering kan anders niet goed uitgevoerd wor- Pachtende boeren krijgen compensatie. Ze kunnen kiezen voor geld of grond den. Daarmee is ook het doek ge vallen voor de pakweg twintig pachters. Tot wanneer zij kunnen boeren is afhankelijk van de werk zaamheden in de Hedwigepolder. Zodra er een aannemer gevonden is, wordt daar meer over duidelijk. De provincie bereidt de aanbeste ding voor met het Vlaams Agent schap Waterwegen en Zeekanaal. Compensatie Pachtende boeren worden ge compenseerd voor het verlies van hun grond. Ze kunnen kiezen voor geld of vervangende grond. Hoe hoog de financiële compen satie is, wil Schop niet zeggen. „De pachters krijgen volledige schadeloosstelling voor alle finan ciële consequenties." Volgens de provincie hebben de pachters ruime keuze in compensatiegron- den, waarvan het overgrote deel in Oost-Zeeuws-Vlaanderen ligt. Al is er ook een boer die zijn bedrijf wil voortzetten in Limburg. Pachters die deze krant bena derd heeft, wilden of konden niet op vragen reageren. Superdry. vingiimo riverdale |ëG Mare O'Polo 'xCSCt donderdag 11 januari 2018 VLISSINGEN Het verkeers- team van de politie heeft dinsdag op diverse plekken in Zeeland snelheidscon troles gehouden. Er wer den 243 automobilisten be keurd. Volgens de politie is te hard rijden altijd gevaarlijk en zou het aantal slachtof fers met 25 tot 30 procent afnemen als automobilisten zich aan de maximumsnel heid houden. De controles vonden plaats in Schoon- dijke, Terneuzen, Middel burg, Veere, Kuitaart, Zie- rikzee en Ellemeet. VLISSINGEN In een woning aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen is gisterochtend een 28-jarige man aange houden, nadat er in zijn huis een kleine hennep kwekerij was gevonden en 15.000 euro aan contant geld. De politie was getipt over een sterke hennep- lucht rond het huis en het geluid van ronkende venti latoren. Toen agenten een kijkje namen, zagen ze op de eerste verdieping een kweektent met negen jonge hennepplantjes. On derzoek op de zolderetage leidden tot de vondst van droognetten met daarop zo'n tien kilo aan hennep- toppen. De man wordt ver dacht van handel in drugs. SINT PHILIPSLAND Een 35-jarige inwoner van Sint Philipsland is gisterochtend aangehouden nadat er in zijn woning een hennep- stekkerij en -kwekerij was gevonden. De politie ontdekte de kwekerij in de woning aan de Deldensestraat na een anonieme tip. De energie leverancier constateerde dat het elektriciteitsver bruik ver boven het huis houdelijk gebruik uitsteeg, waarna agenten het pand binnengingen. Daar wer den 46 hennepplanten en zo'n 700 a 800 stekjes ontdekt. Ook werd er 1300 gram aan hennep gevon den, die in zakken was ver stopt. Alles is in beslagge nomen en vernietigd. Jouko Gorissen traint Amerikaanse talenten Michiel Bouwman Sint Philipsland Het is nog onduidelijk wanneer boeren die grond pachten in de Hedwigepolder, hun hectaren verliezen. Nu de onteigening van de polder definitief is, wor den hun gronden eigendom van de Staat. Vervolgens wordt besloten tot wanneer en onder welke voorwaarden ze hun pachtgrond kunnen gebruiken. Bob Maes Emmadorp DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS Jouko Gorissen in Cape Coral, Florida: „Amerikanen zeggen dat Nederlanders een geweldige techniek hebben, maar dat ze niet weten hoe ze moeten winnen." fotoprivécollectie SCOTCH SODA AMSTERDAM COUTURE Rivièra Maison

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33