Jesus Christ Superstar Gehandicapte Stefan Sanderse ziet vervoerskosten verviervoudigen 4 Hij zou het boegbeeld van de overheid kunnen zijn. Jong, gehandicapt en fulltime aan het werk. Maar dat laatste wordt Stefan Sanderse door wetgeving wel moeilijk gemaakt. De hoge eigen bijdrage voor woon-werkverkeer dreigt voor hem onbetaalbaar te worden. TIM RICE ANDREW LLOYD WEBBER Vorig jaar betaalde ik 14 cent per kilometer aan ei gen bijdrage. Per 1 januari is dat 49 cent geworden. Ik ben nu 30 euro per dag kwijt om op mijn werk te komen", zegt Stefan Sanderse uit Vlissingen. „Een eigen bijdrage betalen vind ik geen probleem, ik snap ook wel dat de chauffeur betaald moet worden, maar dit is wel heel veel." Het komt voor hem neer op 90 euro in de week, want hij werkt drie dagen in Goes en twee vanuit huis. Stefan Sanderse is tien jaar gele den door een ziekte vrijwel hele maal blind geworden. Alleen aan de randen van zijn gezichtsveld ziet hij een klein beetje. Om op zijn werk op een school in Goes te komen is de iet-deskundige afhan kelijk van een taxi. Daarvoor heeft hij ook een indicatie van het UWV. Voor dit taxivervoer geldt een eigen bijdrage dat wordt vastge steld op basis van het brutoj aarsa laris. Nu is Sanderse met ingang van 1 januari nét over de inko mensgrens van 37.238 euro gescho ten. Daardoor betaalt hij niet 14 cent, zoals de afgelopen jaren, maar 49 cent eigen bijdrage per ki lometer. „En daar is niks aan te doen want het is een wettelijke re geling", zegt Sanderse. Hij verwijt Het is een wettelijke regeling het UWV dan ook niks. Maar het stoort hem dat de overheid aan de ene kant vraagt aan jonge gehandi capten om te werken en dat het aan de andere kant moeilijk wordt gemaakt vanwege de kosten. Wat hem het meest raakt is dat hij door deze situatie het zicht op een zelfstandige toekomst in ge vaar ziet komen. Dat maakt hem Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Tot 15,-korting* Bestel uw tickets op pzc.nl/jcs moedeloos. „Ik woon nu nog bij mijn ouders en zit aan het einde van mijn revalidatietraject om weer zelfstandig te wonen. Maar door alle extra kosten die ik heb wordt het moeilijk om de eindjes aan elkaar te knopen als ik een maal een eigen huis heb." Hij klinkt wat aarzelend. Wil niet overkomen als een zeur. „Maar ik heb nu eenmaal veel extra kosten voor medicijnen, voor hulpmidde len die ik nodig heb en daar komen de hoge reiskosten nu bij. Ik heb geen uitkering, ik betaal alles van mijn salaris." Hij heeft al nage dacht over minder werken. Dan gaat zijn brutosalaris omlaag waardoor hij weer onder de inko mensgrens komt. „Maar dat wil ik helemaal niet. Ik wil juist blijven werken. Bovendien lost dat het probleem alleen maar tijdelijk op." Of er nog andere oplossingen zijn weet hij niet. Hij kent niet alle regelingen en potjes uit zijn hoofd. Het UWV heeft hem wel aangebo den mee te denken. „We zijn sa men aan het kijken wat er moge lijk is." donderdag 11 januari 2018 Hoge eigen bijdrage zet toekomst op het spel Melita Lanting Goes -Stefan Sanderse De wereldberoemde rockopera vertelt het verhaal over de laatste week uit het leven van Jezus, gezien door de ogen van zijn beste vriend en verrader Judas. Het muzikale meesterwerk van Andrew Lloyd Webber, de aangrijpende teksten vanTim Rice en de doorgewinterdeTed Neeley vormen samen een (bijna) heilige drie-eenheid. Slechts 7 voorstellingen van 28 maart t/m 1 april 2018 te zien in AFAS Live Amsterdam „Ik wil blijven werken", zegt Stefan Sanderse. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32