c* Regels laten Stefan in de steek Gevraagd: 90 min voor Zeeland li Geld uit Haagse regiopot nodig voor versterken economie Klomp terug na blessure B m t 4 Zeeland wil 90 miljoen euro van het Rijk om de economie in de provincie te versterken. Het verzoek is gisteren in Kamperland meegegeven aan minister Carola Schouten. donderdag 11 januari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Daan Klomp (19) uit Wissenkerke wil na een blessure gaan doen waarvoor hij naar FC Oss is gekomen. Heel veel voetballen. „Ik wil van waarde zijn voor FC Oss." ■-Ï I Stefan Sanderse wil blijven werken, maar het wordt de visueel gehandi capte Vlissinger wel moeilijk gemaakt. Om op zijn werk in Goes te komen, maakt Stefan gebruik van taxivervoer. De eigen bijdrage die hij daarvoor be taalt is per 1 januari verviervoudigd, omdat hij net iets te veel verdient. Re sultaat: hij moet per maand 360 euro eigen bijdrage betalen. „Ik kan korter gaan werken om minder te verdienen, maar ik wil gewoon fulltime werken." •imnrwrf Ernst Jan Rozendaal Kamperland In het regeerakkoord 'Vertrouwen in de toekomst' heeft het kabinet 900 miljoen euro gereserveerd voor knelpunten in de regio. Daarbij wordt Zeeland nadrukkelijk ge noemd. Er is geld nodig om het ves tigingsklimaat te verbeteren. Om dat de provincie en de gemeenten Middelburg en Vlissingen krap bij kas zitten, moet het Rijk een handje toesteken. In overleg met het onderwijs, het bedrijfsleven en de gemeenten heeft het dagelijks provinciebe stuur de wensen op een rijtje gezet. Het investeringsplan is overhan digd aan minister Carola Schouten van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit. Die was gisteren op werkbezoek in Kamperland. Om alle plannen te realiseren vraagt Zeeland 90 miljoen euro uit de Haagse regiopot. Het idee is voort te borduren op 'Zeeland in stroomversnelling', het rapport waarin oud-premier ]an Peter Balkenende heeft beschreven hoe de Zeeuwse economie kan worden versterkt. Het vorige kabi net heeft daar al 25 miljoen euro in gestoken. Voorwaarde was toen dat de regio een vergelijkbaar bedrag op tafel zou leggen. Dat gaat nu niet lukken, waarschuwt het provincie bestuur: 'De mogelijkheden voor de Zeeuwse overheden zijn be perkt.' Wel wordt gestreefd naar co financiering door het bedrijfsleven en Europa. In het voorstel zijn 'drie pijlers voor een aantrekkelijk vestigings klimaat' geformuleerd: kennis en innovatie, leefbaarheid en het voor zieningenniveau van bedrijven. De gevraagde 90 miljoen is niet be- Minister Carola Schouten, foto marcelle davidse doeld om het probleem van de ver liesgevende kerncentrale in Bors- sele op te lossen. Dat is een 'natio naal vraagstuk', benadrukt het pro vinciebestuur. De afgelopen weken is al inten sief met Den Haag overlegd over een bijdrage aan de Zeeuwse eco nomie. Het aan Schouten overhan digde rapport is een 'voorstel'. Na dat er helderheid is verkregen over 'het indicatief beschikbare be drag', schrijft het provinciebe stuur, kunnen de betrokken partijen uit de regio samen met het Rijk concrete afspraken gaan maken op pro jectniveau. „Het bedrag is niet de hoofd zaak", benadrukt gedeputeerde Jo- Annes de Bat. „Het gaat er niet om of we over vier jaar precies die 90 miljoen hebben gekregen. We willen dat het proces wordt voortgezet dat door Balke nende is ingezet. Het gaat erom of we over vier jaar aantrekkelijker zijn geworden als vestigingsgebied en of de Zeeuwse economie verder is versterkt." Schouten gaf gisteren aan dat het Het bedrag is niet de hoofdzaak, het gaat erom of de Zeeuwse economie is versterkt -Jo-Annes de Bat, gedeputeerde kabinet 'graag een bijdrage wil le veren' aan projecten voor leefbaar heid, economische ontwikkeling, innovatie en duurzaamheid in Zee land. „Ik neem de ideeën mee naar Den Haag en over niet al te lange tijd gaan we daar een besluit over nemen." «ZEELAND 2 m ZEELAND12 ip i FOTO MARCELLE DAVIDSE m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29