Feyenoord gelooft wel in de komst van Van Persie 24 Fietscrossen betekent met enige regel maat hard vallen, dat weet iedereen die aan de sport begint. De baan is smal, de snelheid hoog en de bulten en bochten zijn verraderlijk. Maar de crash die Jelle van Gorkom dinsdag maakte tijdens een training op Papen dal, is te bizar voor woorden. Hij botste na de start tegen een veilig heidsketting die onderaan de start heuvel hing. Bij zijn landing raakte de Achterhoeker (27) waarschijnlijk di rect in coma. In het ziekenhuis bleek de lijst met kwetsuren lang en ernstig: gebroken ribben, een breuk in het gezicht, een scheurtje in de schedel en beschadi gingen aan lever, milt en nieren. Van Gorkom wordt in slaap gehouden om het lichaam de kans te geven bepaalde functies te herstellen. Maar een goed teken is het allerminst. Of hij in le vensgevaar verkeert, konden de artsen gisteren nog niet zeggen, meldde di recteur Jochem Schellens van Sport centrum Papendal. Stootje „Jelle is stabiel. Maar het was een zwaar ongeluk, het zwaarste dat we hier hebben gehad. En we zijn wel wat gewend. BMX'ers ook, die zijn van graniet en kunnen tegen een stootje. Maar dit was heel ernstig. De impact die het op iedereen had, was groot", zag Schellens, die snel ter plekke was. Bondscoach Bas de Bever het giste ren weten te aangeslagen te zijn om te reageren. Zijn selectie is klein, hecht en al jaren nagenoeg ongewijzigd. Het was een zwaar ongeluk, het zwaarste dat we op Papendal hebben gehad Daarnaast heeft de Brabander een hoop meegemaakt met Van Gorkom. De tranen vloeiden rijkelijk bij De Be ver in Rio de Janeiro, anderhalfjaar ge leden. Daar won Van Gorkom als eer ste Nederlandse man een olympische medaille in het BMX, zilver. Vier jaar eerder zat De Bever in Amerika dagen aan het ziekenhuisbed van zijn pupil, die na een zware val een gekneusde long, een hersen schudding en gebroken ribben had opgelopen en drie dagen kunstmatig in coma werd gehouden. Toen hij wakker werd, schreef Van Gorkom een briefje aan de coach: 'Voor de Olympische Spelen ben ik terug'. In Londen stond hij een paar maanden later inderdaad aan de start. Ook in aanloop naar Rio ging het twee keer goed mis. Na een training voor de wereldbekerwedstrijd in het Amerikaanse Rock Hill belandde Van Gorkom in september 2015 in het zie kenhuis met een scheurtje in zijn milt, twee gebroken sleutelbenen en een gebroken rib. Daar kwam in april 2016 nóg een sleutelbeenbreuk bij. Maar opnieuw herstelde hij snel, met een verrassende olympische medaille als fraaie beloning. „Ik heb niet voor niets negen jaar lang zo hard getraind. Ein delijk viel alles vandaag op zijn plek", zei Van Gorkom in Rio. Rampspoed De rampspoed kwam dinsdag op Pa pendal weer op zijn pad. En ditmaal niet door een 'normaal' ongeluk in een bocht of tegen een heuvel, maar al op de startheuvel zelf. De veiligheidsket- ting had daar nooit mogen hangen, zegt Schellens. „Die had verwijderd moeten worden. De ketting is juist be doeld om ongelukken te voorkomen, maar je ziet hem vanaf het startblok niet hangen. We doen onderzoek naar hoe dit heeft kunnen gebeuren. Maar onze prioriteit ligt nu bij de gezond heid van Jelle, en bij zijn naasten." 639,- 849,- Nadat trainer Giovanni van Bronckhorst al meerdere keren aangaf dat hij de 34-jarige aanval ler, die in 2004 Feyenoord verliet, graag wil toevoegen aan zijn se lectie, heeft aan de Spaanse kust ook technisch directeur Martin van Geel aangegeven dat Feyen oord de verloren zoon snel weer in de armen hoopt te sluiten. „Dat hij welkom is, een grote speler als Van Persie, dat is ze ker." „We hebben afgelopen zomer de mogelijkheid om hem te ha len onderzocht en toen lukte het niet", vertelde Van Geel tegen RTV Rijnmond in Marbella. „We gaan kijken of we het voor elkaar kunnen krijgen. We hebben al maanden contact met Robin en zijn management. We hebben het in alle geledingen besproken, van de zomer en nu nog een keer. Hij is welkom." Trainer Van Bronckhorst ziet in de aanvaller, die dit seizoen pas 200 minuten voor het Turkse Fenerbahce speelde, ie mand die in de kleedkamer een grote rol kan spelen. Naast uiteraard zijn trefze kerheid in het veld. Feyenoord wacht af, maar de club weet ook dat de ko mende weken bepalend zijn voor het seizoen van de ploeg. In de competitie gaan de Rotterdammers snel op bezoek bij Ajax en FC Utrecht, in het bekertoernooi koploper PSV. Feyenoord hoopt dan ook spoedig duidelijkheid te krijgen, ook omdat in Rotterdam moet blijken hoe fit de aanvaller daadwerkelijk is. „Dat zijn allemaal dingen die je meeweegt en met el kaar bespreekt, dat klopt", aldus Van Geel. Van Persie's zaakwaarnemer pro beert het contract van de spits snel te ontbinden. De aanvaller is uit de gratie geraakt bij de club uit Istanboel, nadat hij eind augustus vorig jaar geblesseerd raakte tijdens een wedstrijd tussen het Ne derlands elftal en Frankrijk in de WK- kwalifïcatie. Fenerbahqe wilde dat de aanvaller niet naar zijn nationale team ging omdat hij een schouderbles sure had. ontvangt het donderdag 11 januari 2018 GO Van Gorkom in coma na ongeluk op BMX-baan Door een botsing met een niet ver wijderde veiligheidsketting ligt BMX'er Jelle van Gorkom zwaarge wond en in coma in het ziekenhuis. De zilveren medaillewinnaar van Rio kende al een hoop rampspoed. Rik Spekenbrink Papendal Jelle van Gorkom als winnaar van olympisch zilver in Rio. De BMX'er kwam dinsdag hard ten val. FOTO PIM RAS - Jochem Schellens Geuren en kleuren van de Provence I O-daagse busreis - Frankrijk diverse data gegarandeerd vertrek o.a. Pont du Gard, Mont Ventoux, Arles en Camargue oad.nl/BEFR04 Italiaanse meren Piemonte 12-daagse busreis - Italië klantbeoordeling 8,9 verblijf direct aan het Lago di Mergozzo oad.nl/BEITIO Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. $11* Feyenoord wacht op het moment dat Robin van Persie en Fenerbah?e definitief van elkaar verlost zijn en zet dan de deur van de Kuip wagen wijd open voor de topscorer aller tijden van Oranje. Mikos Gouka Marbella Busreizen Drielandenreis België, Luxemburg en Duitsland 5-daagse busreis - Luxemburg verblijf in hotel Belle-Vue*** in het centrum van Vianden o.a. Klein Zwitserland, Luxemburg-stad en Tner -500 oad.nl/BELUO I va. J Zuid-Engeland Isle of Wight 8-daagse busreis - Groot-Brittannië klantbeoordeling 8,1 inclusief bezoek aan de twee mooiste tuinen van Engeland waaronder Compton Acres Gardens oad.nl/BEGB02 va. 639,- 4 Robin van Per- sie. FOTO PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24