23 trainingskamp in Portugal uit over transferkwesties De andere buitenspelers zijn jong, we hebben Younes nodig -V/:* cade Resort waar de ploeg verblijft. Maar de echte steun moet hij hen vanzelfsprekend geven door juist te handelen op de transfermarkt. Zo wil Overmars dolgraag Hassane Bandé per direct toevoegen aan de selectie. De 19-jarige linksbuiten uit Burkina Faso is vanaf aankomend seizoen sowieso Ajacied, maar Over mars klopte bij KV Mechelen aan om hem direct over te nemen. „Hoe eer der zo'n speler in huis is, hoe beter. Dan leert hij hier de boel vast ken nen. Maar Mechelen heeft niet de in tentie om hem nu al te laten gaan. Zij hebben het zwaar in de competitie en hebben hem nodig." De poging van Overmars om Bandé nu al te strikken, kan niet los gezien worden van de situatie rond Amin Younes. De Duitse linksbuiten is in middels tweede keus achter Justin Kluivert en baalt zichtbaar van de si tuatie. Hij heeft een aflopend con tract, al kan er onder bepaalde om standigheden wel een optie worden gelicht. Er bestaat een mogelijkheid dat Younes, Duits international, straks gratis de deur uitwandelt. „Het sportieve gaat boven geld", zegt Overmars. „Kijk naar onze buiten spelers (Kluivert, David Neres, Den nis Johnsen, red.). Zij zijn heel jong. We hebben Amin dus hard nodig en willen hem liever niet kwijt." Dat Bandé niet direct komt, is een extra argument om Younes binnen boord te houden. Wetende dat de ti tel een absolute must is, is Overmars kraakhelder over uitgaande transfers. „Ik ga er op dit moment vanuit dat Mitchell Dijks de enige is die zal ver trekken." Voor keeper André Onana is veel belangstelling, maar Overmars is duidelijk. „Logisch dat hij goed in de markt ligt. Vind maar eens zo'n kee per van die leeftijd. André is een winnaar en wij willen met hem prij zen pakken. Een vertrek tijdens deze transferperiode is geen optie." En clubs hoeven ook niet te bellen als ze geïnteresseerd zijn in vleugel aanvallers Kluivert en David Neres. Met een knipoog: „Zou jij dan de te lefoon opnemen? Dat soort spelers laten we niet gaan." Overmars haalde de Argentijnse linksback Nicolas Tagliafico en ver wacht nog een inkomende transfer. „Dat kan ook met het oog op volgend seizoen zijn, zoals met Bandé en Perr Schuurs. Ik ben in elk geval blij dat we de contracten van Frenkie de Jong en Donny van de Beek hebben ver lengd. Kluivert zal snel volgen. Dat is het zilverwerk van de club." cia stond, was de eerste bocht waar ze op af zouden stormen. Maurizio Sarri, de kettingro- kende trainer van Napoli, had blijk baar ook meegekregen dat de jonge Malacia zijn vuurdoop beleefde. „Ik zag ze staan bij de aftrap en ik rea liseerde mij meteen dat de eerste bal hoog naar mijn zone gespeeld zou worden. Ik dacht alleen: laat het alsjeblieft zo snel mogelijk begin nen, dan zorg ik dat ik mijn aller eerste duel win. Dat gebeurde ook. Dan hoor je het gejuich op de tribu nes en voel je jezelf zo lekker. Mijn tegenstander José Callejón werd na rust gewisseld.." Trainer Giovanni van Bronck- horst, zijn medespelers, het pu bliek, ze lopen allemaal met hem weg. „Voor mij was 2017 ook echt een geweldig jaar", zegt Malacia. „Die handelingssnelheid bij de eer- ste selectie, ik voelde al snel dat ik dat bij mezelf kon opschroeven. Dan hoop je op een debuut. Dat verwacht je niet, maar het zit wel in je hoofd. En het is allemaal uitgeko men. Ik heb altijd linksback ge speeld. Altijd op de manier waarop ik in december speelde in het eerste elftal. Met veel drive naar voren. Ik heb een voorzet die om de tegen stander heen kan draaien, de nood zaak om mensen te passeren is er dan niet. Ja, misschien is dat wel een kwaliteit van mij." Bescheiden Malacia, zoon van een vader uit Cu- raqao en een moeder uit Suriname, is bescheiden. „Als jeugdspeler was het verdedigend lang niet altijd goed, maar dat heb ik op Varken oord kunnen ontwikkelen", legt hij uit. „Dan kijk je veel naar de we reldtop: David Alaba, Patrice Evra. En Benjamin Mendy van Manches ter City. Die speelde in de Kuip voor de Champions League toen ik nog met de Onder 19 aan de Youth League deelnam. En toen opeens, begin december, stond ik zelf dus in de Champions League." Na die wedstrijd stond hij bra kend op het toilet in de kleedkamer. Wankelend op zijn benen ging hij naar huis om zo snel mogelijk zijn bed in te duiken. „De spanning voelde ik heel lang niet. Veel spelers die hier zijn opgeleid, hebben dat volgens mij. Dat je de Kuip als iets comfortabels voelt, omdat je er al zo lang komt. Maar toen ik in de cata comben stond, naast de spelers van Napoli, voelde ik toch zenuwen. Ik heb niet naar die Italianen gekeken, keek strak voor me en dacht voort durend: 'Tyrell, het gaat nu echt ge beuren'. In de kleedkamer moest ik overgeven. Toch spanning mis schien. Ik kwam na de wedstrijd thuis en mijn ouders moesten erom lachen. Je hoort vaak dat je na een belangrijke wedstrijd moeilijk in slaap komt, maar dat viel mee hoor: ik sliep als een blok." Malacia meldde zich als klein jo chie aan bij de talentendagen van de club. „Ik mocht komen. Ja, dat betekent wel iets voor een jongetje uit Rotterdam Zuid. Met mijn opa en mijn vader zat ik vaak op de tri bune bij wedstrijden.Toen Feyen- oord in mei werd gehuldigd voor de landstitel, stond ik er ook. Toen wist ik: daar wil ik ook ooit staan." donderdag 11 januari 2018 GO ■4W Mare Overmars observeert tijdens het trainingskamp, foto pro shots —Mare Overmars Tyrell Malacia met een karak teristieke voorzet, foto pro shots fl Tyrell Malacia speelde tussen 6 december, zijn debuut tegen Napoli, en 24 december al vijf wedstrijden en in totaal 418 mi nuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23