De nieuwe lieveling van de Kuip heet Tyrell Malacia 22 Directeur spelerszaken van Ajax laat zich op het Na het vertrek van Dennis Bergkamp is Mare Overmars de grote man bij Ajax. De directeur spelerszaken kan zijn eigen gang gaan op de transfermarkt. Tegen zijn gewoonte in praat hij in Portugal over deze transferperiode. Ik ga er vanuit dat Dijks de enige speler is die zal vertrekken 'Jammer, André was hier echt goed bezig Kort Geen OS Ed Janssen stopt ermee Ed Janssen is bezig aan zijn laatste seizoen als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De 47-jarige Limburger houdt er na het seizoen mee op. „Het topvoetbal vraagt om topfitte arbitrage. Ik ben nu nog topfit en wil voorkomen dat ik te lang doorga." Janssen maakte in 2003 zijn debuut. IOC beslist snel over Korea's Het IOC beslist op zaterdag 20 januari onder welke voorwaarden Noord-Korea kan deel nemen aan de Winterspelen. Het land heeft al in een overleg met het organiserende buurland Zuid-Korea kenbaar gemaakt een afvaardiging te zullen sturen. Formeel is Noord-Korea te laat met de inschrijving. Kvyat gaat naar Ferrari Daniil Kvyat (23) gaat als reserve aan de slag bij Ferrari in de Formule 1. De Rus moest eind vorig jaar vertrekken bij Toro Rosso, het opleidingsteam van Red Buil. Kviat heeft vier jaar ervaring op het hoogste ni veau en haalde twee podiumplaatsen. Bulthuis naar Heerenveen Sc Heerenveen heeft Dave Bulthuis vastge legd. De 27-jarige verdediger ondertekende een contract voor tweeënhalf jaar bij de Friese eredivisieclub. Bulthuis komt over van het Azerbeidzjaanse Qabala PFK. Hij speelde van 2011 tot 2014 als linksback bij FC Utrecht. Flitsen Record Bruma are Overmars loopt er tijdens de eerste dagen van het trai ningskamp van Ajax in het Por tugese Lagos bij zoals we hem kennen. Ver weg van de gereserveerde ruimte voor de aan wezige pers kijkt hij naar de training. Hij pleegt af en toe een belletje en observeert. Maar zin in een gesprek met de meegereisde journalisten heeft hij niet. Op dag drie in Portugal voelt hij plots dat het anders kan. De kritiek op zijn gesloten houding is er al ja ren, maar nu Overmars de interne machtsstrijd van Dennis Bergkamp heeft gewonnen voelt hij wellicht iets meer de plicht om zaken met de achterban te delen. Al draait en keert hij wel als de es sentiële vragen komen over het ver trek, vlak voor kerst, van trainer Mar cel Keizer en vooral 'cultuurbewaker' Bergkamp. Los van een summier persbericht heeft de directie nog al- GEEN RISICO tijd geen openheid van zaken gege ven over de machtsgreep van Over mars en algemeen directeur Edwin van der Sar. „Over trainers doe ik geen uitspraken", zegt Overmars, die benadrukt dat hij alleen over spelers wil praten. Bergkamps vertrek komt zaterdag waarschijnlijk wél aan de orde wanneer Van der Sar is ingevlo gen voor de twee oefenduels die Ajax speelt: tegen het Deense Lyngby en MSV Duisburg uit Duitsland. Overmars stelde het duo Erik ten Hag en Alfred Schreuder aan om als nog kampioen te worden. Hier in Portugal wil hij hun eerste dagen op het trainingsveld van dichtbij bekij ken en sparren in het luxueuze Cas- ®JAK<* Quote van de dag Als trots ooit van een gezicht is af te lezen, dan is het wel vandaag. Drie optredens in de eredivisie, één in het bekertoernooi en een glan zend debuut in de Champions League, in de Kuip leek het vorige maand haast wel alsof er een nieuwe voetbalheld was geboren. Het slot van 2017 voelde als een droom, zegt Tyrell Malacia. Op 6 december zag hij ze staan. De Pool Piotr Zielinski, de Belg Dries Mertens, de Spanjaard José Maria Callejón, de Braziliaan Allan, de Slowaak Marek Hamsik en Amadou Diawara uit Guinee. Er was iets vreemds gaande bij de af trap van Napoli. Alsof het een start schot van een Formule t-race be trof met de middenlijn van de Kuip als startlijn. En de zone waar Mala- donderdag 11 januari 2018 GO VOETBAL ALGEMEEN AUTOSPORT VOETBAL De olympische missie van biatlonlegende Ole Einar Björndalen (44) is mislukt. De Noor slaagde er niet in zich te plaatsen voor de Spe len. Hij miste gisteren in Ruhpolding zijn laatste kans op zijn zevende OS-deelname. 3 Ted-Jan Bloe men heeft in Calgary een baanrecord ge schaatst op de 10.000 meter. De Neder landse Cana dees was met 12.43,04 ruim drie seconden sneller dan zijn oude toptijd. Jeffrey Bruma (26) heeft op nieuw last van Overmars praat plots vrij uit na machtsgreep Daniël Dwarswaard Lagos Klaas-Jan Huntelaar heeft gisteren de training van Ajax voortijdig beëindigd. De spits heeft kuit klachten en besloot daarom de oefen sessie in Lagos niet af te maken. Hunte laar en Ajax willen geen risico nemen met het oog op de eerste competitie wedstrijd, thuis tegen Feyenoord. Kasper Dolberg is twee maanden niet inzetbaar wegens een voetblessure. Ajax speelt zaterdag twee oefenduels tijdens het trainings kamp, tegen Lyngby BK en Duisburg. De competitiewedstrijd tegen Feyenoord is op zondag 21 januari. —Mare Overmars Almere City gaaf weer op 'gewoon' gras spelen. Algemeen directeur John Bes kon digde tijdens de nieuwjaarsspeech aan dat de Jupiler League-club het kunstgras weer inruilt. Doelman Warner Hahn van Heerenveen is op trainingskamp in Spanje opnieuw gebles seerd geraakt. Zijn schouder raakte uit de kom. In het Spaanse La Manga heeft FC Utrecht in een oefenduel gewonnen van de Belgische topclub Anderlecht: 4-3. - Teammanager Jean-Marc Fortin over het uitvallen van André Villas-Boas (foto) in de Dakar Rally. De voetbaltrainer crashte in de vierde etappe met zijn Toyota en moest met een rugblessure naar het ziekenhuis. zijn knie gekre gen. De verde diger van VfL Wolfsburg mist zondag waar schijnlijk het competitieduel met Borussia Dortmund. In december liet Tyrell Malacia zien dat Feyenoord nog altijd over grote talenten uit de eigen jeugd beschikt. De linksback staat in het zonnige Marbella te trappelen om meer van zichzelf te laten zien. Mikos Gouka Marbella

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22