'Lekker, zo'n verse oester' Inspecties eisen dat Zeeuwse hulpverleners beter samenwerken Wiebes bezoekt Zeerijp Louis is niet meer Walcheren Minister Carola Schouten van Landbouw Natuur en Voedselkwaliteit (r) bezocht gisteren kweekvisbedrijf Seafarm in Kamperland en liet zich rond- I leiden door de 'gepassioneerde ondernemer' Adri Bout (I), die haar voorzag van heel veel informatie en een 'heerlijk verse' oester. Schouten roemde de duurzame bedrijfsvoering van Seafarm.ZEELAND2 NAM: gaskraan moet flink eind dicht Kreeft overlijdt kort na redding van pan» Vanavond New Cool Collective in De Spot De hulpverlening rond een gezin in Middelburg waarvan in 2016 een baby onder verdachte omstandigheden is overleden, werkte langs elkaar heen. De inspectie eist verbetering. Op 24 mei 2016 overleed het jongste kindje van een Middelburgs pro bleemgezin in het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam. Het vier maanden oude jongetje was met ernstige verwondingen binnenge bracht. Na forensisch onderzoek werd de toen 19-jarige vader ver dacht van betrokkenheid bij de dood van zijn zoontje. Tegen hem loopt nog een strafzaak. Elf instan ties hielden zich bezig met het ge zin, vanaf het moment dat de moe der zwanger was van het oudste kind, dat in maart 2015 werd gebo ren. Er was regelmatig sprake van huiselijk geweld, de jonge ouders woonden ook niet altijd bij elkaar. Misgaan De Inspecties Jeugdzorg, Gezond heidszorg en Veiligheid en Justitie onderzochten hoe het, ondanks de inzet van zoveel instanties, toch zo mis kon gaan. Die instellingen zijn: Porthos, Intervence, VraagKracht, Emergis afdeling Forensische Zorg Zeeland, Reclassering Nederland, twee huisartsenpraktijken, Veilig Thuis Zeeland, Jeugdgezondheids zorg, Veilige Start en het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. Conclusie: aan goede wil en inzet ontbrak het niet, maar de samen werking schoot ernstig tekort. In formatie werd niet goed doorge speeld, niet iedereen was aanwezig bij overleggen. Een passage in het rapport: 'Van één plan voor dit gezin was geen sprake. Intervence (uitvoering jeugdbescherming) stelde het ge zinsplan pas in april 2016 vast. In dat plan concludeerde Intervence dat de situatie voor de kinderen onvei lig was. Dit schatte zij in vanwege een hoog risico op huiselijk geweld en de (pedagogisch) onervaren ou ders. Terwijl het familienetwerkbe- raad (waarbij een aantal hulpverle nende instanties aanwezig was) Van één plan voor dit gezin was geen sprake kort daarvoor, in maart de situatie als voldoende veilig inschatte'. Een van de betrokken organisa ties, VraagKracht (opvoedonder- steuning), zette volgens het rapport een onvoldoende gekwalificeerde professional in. Volgens de inspec ties had de gemeente erop moeten toezien dat de hulpverlening aan de gestelde normen voldeed. In dit verband erkent verantwoordelijk wethouder Saskia Szarafinski dat gemeenten 'in het opdrachtgever schap moeten groeien'. „Hoe con troleer je bij het afsluiten van con tracten dat zorgverleners aan alle normen voldoen?" Toch wil de wethouder geen rechtstreeks ver band leggen tussen het overheve len van de jeugdzorg in 2015 naar de gemeenten en dit gezinsdrama. De inspecties verwachten van de betrokken organisaties dat ze bin nen drie maanden met verbeter plannen komen. Bovenaan de lijst staat dat voortaan één persoon de regie voert bij de hulpverlening. ZEELAND2 7°C Nieuwsmedia Dood baby legt falen zorg bloot Miriam van den Broek Theo Giele Middelburg -Passage uit het onderzoeksrapport donderdag 11 januari 2018 Grijs en motregen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1