Merkel sluit akkoord over vluchtelingen 9 Pli? 13 vierkante meter. Ze brengen er ruim anderhalfjaar 16 van de 24 uur per dag in door. Tot verbazing van Riechelman is het vooral zijn zoon die de boel netjes houdt. „Ik wist niet wat ik zag. Mexx kon er thuis een troep van maken, maar hier duwde hij me na het douchen de mopper in mijn handen. 'Schoonmaken pa', zei hij dan." De maanden in de gevangenis worden een aaneenschakeling van beloftes op een proces of vrijlating, van valse hoop en diepe teleurstel- We deden echt alles volgens het boekje. Ik heb nog nooit iets strafbaars gedaan lingen. In een hoek van de cel groeit het dossier over hun zaak aan tot een stapel van een meter. De onzekerheid maakt het leven in gevangenschap zwaar voor va der en zoon. Verder maken ze er het beste van en sluiten ze vriend schappen met medegevangenen. Carel: „Er zat daar niemand voor een parkeerbon, als je begrijpt wat ik bedoel. Genoeg mannen had den de dood van een ander op hun geweten. Maar binnen telt dat niet, of in elk geval anders. Je had er die oké waren en je had vervelende gasten." Tot de gevangenen in Afdeling 3 behoort ook Valentin Ion, de Roe meen die samen met Spanjaard Juan Cuenca schuldig werd be vonden aan de moord op volley balster Ingrid Visser en haar vriend Lodewijk Severein in 2013. Tekenen Op 21 juni 2017 volgt de langver wachte procesdag. Eenmaal bij de rechtbank wacht vader en zoon echter de zoveelste deceptie: de tolk is niet verschenen en de rech ter wil de zaak verdagen naar fe bruari 2018. Er is volgens hun ad vocaten één uitweg: tekenen voor de straffen van drie jaar en drie maanden (Mexx) en drie jaar en negen maanden (Carel) die het Spaanse Openbaar Ministerie voorstelt. Met door de rechter be loofde drie vijfde aftrek komt Mexx meteen vrij en moet Carel nog hooguit anderhalve maand. Ze besluiten te tekenen, maar komen toch niet vrij. De moeder van Mexx zet vanuit Nederland onveranderd druk op de ambas sade en andere instanties. Op maandag 27 november zitten va der en zoon in de Spaanse les als ze halsoverkop de gevangenis dienen te verlaten. Een paar dagen later landen ze, begeleid door Spaanse agenten, op Schiphol. Carel is vastbesloten een boek te schrijven over de krankzinnigste twee jaar van zijn leven. „Ik heb veel gevangenen geïnterviewd en ik heb mijn eigen verhaal. De titel staat al: Wiet is verdriet." Het meisje zou zelf een adverten tie hebben gezet op sexjobs.nl, zegt Khalid T.'s advocaat Shirley Splinter. Daarbij zou ze zich als ontwikkelde vrouw van 21 jaar hebben voorgedaan. Door haar cupmaat F en intelligente voorko men leek ze volgens T. ouder dan ze is. De 13-jarige, die vandaag als ge tuige wordt gehoord, zou volgens de advocaat met nog vijftien an dere mannen afspraken hebben gehad. Het Openbaar Ministerie (OM) doet daar onderzoek naar, maar heeft vooralsnog geen bewij - zen. Ook was het meisje volgens Splinter als 11-jarige betrokken bij een grooming-zaak. Dat werd gisteren duidelijk bij een tussentijdse behandeling in de zaak tegen T. De 32-jarige was sinds februari 2015 directeur van de islamitische basisschool An Noer in Alphen en destijds ook raadslid voor de PvdA in zijn woonplaats Gouda. T. zit sinds af gelopen september vast en hij blijft vastzitten, bepaalde de Haagse rechtbank. T. wil geen inzicht geven in zijn psyche en weigert mee te werken aan onderzoek van de reclassering. Hij was gisteren niet aanwezig. „Zijn grote angst is dat zijn mede gedetineerden via een rechtbank tekening erachter komen hij ver dachte is in een ontuchtzaak", zegt Splinter. De beschuldiging luidt dat er op een Goudse hotelkamer op 15 au gustus over en weer orale seks plaatsvond en ook volledige ge meenschap. T. ontkent in alle toonaarden. Hij was via de site Een werkgroep die de regerings onderhandelingen tussen CDU/ CSU en de SPD voorbereidt, heeft al een wetsontwerp klaar. De partijen van bondskanselier Angela Merkel en SPD-leider Mar tin Schulz vinden beiden dat Duitsland voor goed opgeleide mensen uit het buitenland aan trekkelijker moet worden. Zonder immigratie daalt het aantal inwo ners en werkenden. juist op zoek naar een vaste relatie, en helemaal niet uit op seks, stelt Splinter. Chatgesprekken op zijn telefoon zouden dat uitwijzen. Zijn toestel is echter niet te ope nen doordat T. in alle commotie na zijn arrestatie per abuis te vaak de verkeerde pincode opgaf. Die zoektocht puur naar een »Ook bij de 13-jarige zou T. geen condoom hebben gebruikt lange relatie op een sekssite neemt officier van justitie Chantal de Ceuninck-Willems 'met een kor reltje zout'. T. ging volgens haar met meerdere vrouwen chatge sprekken aan. Niet om een 'lief lijke relatie' op te bouwen, maar zodat hij uiteindelijk geen con doom hoefde te dragen. Ook bij de 13-jarige zou T. geen condoom hebben gebruikt, en was het hem De verkennende gesprekken heb ben ook al afspraken opgeleverd over belastinghervormingen en de vermindering van uitstoot van volgens justitie te doen om seks. De volgende dag kocht zij daarom een morning-afterpil. In de McDonald's sprak T. vol gens Splinter met het meisje over de maagverkleining die hij onder ging. Daarom zou ze weten van de littekens op zijn buik. Daarna zou hij haar bij een hotel hebben afge zet, omdat zij thuis in Vlaardingen niet terechtkon. Na tien minuten zou T. met zijn auto zijn weggere den. Camerabeelden en telefoon- gegevens wijzen volgens het OM anders uit. Cruciaal wordt de uit slag van forensisch onderzoek, stelt Splinter. Dat moet uitwijzen of er gemeenschap is geweest. De uitslag daarvan wordt binnen en kele weken verwacht. De moeder van het meisje meldde zich bij de politie. Het OM besloot vervolgens zelf - zonder aangifte - om tot vervolging over te gaan. „Het gaat om een zeer ern stig en verregaand vergrijp met een jong meisje, dat in paniek is geweest", aldus justitie. broeikasgassen. Op dat laatste punt moest Merkel flink inleveren. Het klimaatdoel voor 2020 is ge schrapt omdat het te hoog gegre pen zou zijn. De druk op de bondskanselier om de besprekingen tot een succes te maken is groot. De vorige coali tieonderhandelingen, tussen CDU/CSU, de liberale FDP en de Groenen liep in november stuk, juist omdat de Groenen eisten dat de kolencentrales in Duitsland zouden worden gesloten. Nog deze week beslissen Merkel en Schulz of zij de onderhandelin gen beginnen. Belangrijk struikel blok wordt Europa. De CSU, de conservatieve Beierse zusterpartij van de CDU, beklaagde zich eerder over de pro-Europese houding van Schulz en de Franse president Macron, bondgenoot van Merkel. woensdag 10 januari 2018 GO 'Khalid T. ontmoette meisje via sekssite' Khalid T. was directeur van de islamitische basisschool An Noer in Alphen aan den Rijn. fotoxpeter franken -vader Carel De van ontucht verdachte Khalid T. legde via een sekssite contact met zijn 13-jarige slachtoffer. Dat stelde de advo caat van het 32-jarige raadslid. De rechtbank besloot zijn voor arrest te verlengen. Stijn Tielemans Gouda/Alphen De Duitse christendemocraten en sociaaldemocraten moeten nog beginnen aan coalitie besprekingen, maar de partijen zijn het nu al met elkaar eens over de immigratiepolitiek. Die is in Duitsland fel omstreden. Gerben van 't Hof Rotterdam/Berlijn Angela Merkel, fotoepa .'jdl.'.l"."' M»WWW,I WvwiwreBra I Ltwmwwv.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9