COnCERT 'Dow is niet direct betrokken bij grote projecten in Terneuzen' MEUU/3AARS 7 Hoteleigenaren blij met nieuwbouwplannen Beurtvaartkade Hotel L'Escaut kan najaren stilstaan vooruit. Nieuwbouw lonkt aan de Beurtvaartkade. Nieuwjaarsconcert De Statie met Corel Kraai/enhof Donderdag 11 januari Scheldetheater Terneuzen zv Stilstand is achteruitgang. Hotel 1'Escaut zat jaren lang op slot aan de Schel- dekade in Terneuzen. Anne-Marie Roffel is dolgelukkig met de plannen voor nieuwbouw. „We kunnen eindelijk vooruit." Natuurlijk, ze moet er nog even op wachten. Het nieuwbouwplan voor een hotel van acht verdiepin gen en daarboven nog twaalf of veertien etages met appartemen ten is maandag pas gepresenteerd. Alle procedures, van bestem mingsplanwijziging tot en met goedkeuring van de bouwvergun ning, moeten nog worden doorlo pen. „We zijn wel een jaar verder, voordat dit allemaal rond is", schat Anne-Marie, „en dan nog zeker een jaar bouwen." In 2020 moet het dus zover zijn. Anne-Marie kan dan de deur slui ten aan de Scheldekade en he melsbreed ruim een kilometer verderop, aan de Beurtvaartkade aan de zuidkant van de Terneu- zense binnenstad, een nieuwe toe komst tegemoet gaan. Ze heeft er alle vertrouwen in dat het project zal slagen. „Bouwbedrijven Cor- deel en Sprangers, twee sterke par tijen, zijn erbij betrokken. Dat komt goed." Het idee dat 1'Escaut gaat ver huizen, is ook voor haar zelf nog vrij vers. „We zijn er nu ongeveer een halfjaar mee bezig." De aanlei ding was minder prettig. Al jaren is 1'Escaut met uitbreidingsplan nen bezig. Maar aan de Schelde- kade is weinig ruimte, die recent ook nog verder beperkt dreigde te worden door nieuwbouwplannen voor appartementen. 1'Escaut had daar bezwaar tegen. „We zijn toen bij de gemeente gaan praten", ver telt ze, „en ons is daar gevraagd of we interesse zouden hebben voor de Beurtvaartkade. Zo is het balle tje gaan rollen." 1'Escaut telt momenteel 28 ka mers, dat worden er in de nieuw bouw dus zestig. Zoveel extra ho telcapaciteit kan Terneuzen goed gebruiken, volgens Anne-Marie. Ze weet dat nu geregeld zaken mensen die iets langer bij één van de grote bedrijven in de Kanaal zone moeten zijn, noodgedwon gen uitwijken naar hotels in Goes en Middelburg. Terneuzen kan extra hotelcapaciteit goed gebruiken Het is de bedoeling dat het hotel straks ook diensten gaat aanbie den aan mensen die tijdelijk, drie maanden of een halfjaar, voor hun werk in Terneuzen verblijven. Dat zij gebruik kunnen maken van het restaurant, van de schoonmaak- en wasservice en fitnessruimte. Anne-Marie: „Wereldwijd zie je dat dit concept in opkomst is. Wij willen daar ook op inspelen." Het is en blijft een avontuur. Ze spreekt van 'een flinke stap voor uit zetten' en van 'pionieren'. Bang is ze er allerminst voor. Tien jaar zit ze ondertussen in 1'Escaut, na dat haar vader Siete op 55-jarige leeftijd overleed. „Op mijn vijfen twintigste ben ik toen naar Ter neuzen teruggekomen." Ze volgde de Hogere Hotelschool in Den Haag en deed ervaring op in hotels in onder meer de Verenigde Sta ten, Zwitserland en Duitsland. „Ik ben opgegroeid in het hotelwezen. Mijn opa Dirk werkte hier al, mijn vader ook en mijn moeder Ria nog steeds. We hebben hier zelfs ge woond. Nee, nu niet meer, van de woning hebben we hotelkamers gemaakt." Anne-Marie zal de Scheldekade wel missen. „Maar de Beurtvaart kade ligt ook aan het water. Vanaf alle hotelverdiepingen kun je straks schepen zien varen, in de sluizen en hoger ook op de Wes- terschelde." Wat er met 'oude' 1'Escaut zal gebeuren, weet ze nog niet. „We nemen de hotelkamers in elk geval mee." SAS VAN GENT De Sasse Big Swing Band geeft aanstaande zon dag voor de vijfde keer een gratis nieuwjaarsconcert in De Statie in Sas van Gent. Vibrafonist Jan de Haas, die al der tig jaar professioneel jazzmusicus is en onder anderen samen met Chet Baker speelde, treedt op als gastso- list. Het concert met dirigent Mathias Vercammen begint om 15.00 uur. HET ZEEUWS ORKEST 0118-G2820<i I ZGGUujsorkest.nl Bij de presentatie van de plannen, waaronder een viersterrenhotel en woontoren aan de Beurtvaartkade, kwam het logo van Dow wel voor bij en werd Dow ook als geïnteres seerde partij genoemd. Een verte genwoordiger van Dow Terneu zen was evenwel niet aanwezig. „Wij zijn niet in gesprek met de bouwpartners (Cordeel en Spran gers in het geval van het hotel en de woontoren, red.)", meldde een Dow-woordvoerster gisteroch tend in reactie op publicaties. „Ook financieel of op een andere manier zijn wij er niet bij betrok ken." Zij laat nog wel weten dat Dow - met name het Dow Benelux-ser- vicecentrum - 'enorm aan het groeien is' en de initiatieven in Terneuzen in principe toejuicht. Dat is ook kenbaar gemaakt aan de gemeente Terneuzen. Cordeel en Sprangers richten zich als ontwikkelaars duidelijk op medewerkers van Dow, bleek maandag tijdens de presentatie van de plannen. Als één van de uit gangspunten voor de bouw werd aangegeven: 'Expats, huisvesting bieden aan hoogopgeleide mede werkers van Dow met hotelfacili teiten'. Bouwbedrijf Cordeel is met fi nancieringsmaatschappij AEF ook de ontwikkelaar van het nieuwe bedrijventerrein Maintenance Va- luepark bij Terneuzen, waar Cor deel momenteel het nieuwe hoofdkantoor voor Dow Benelux realiseert. woensdag 10 januari 2018 1'Escaut kan volgende stap zetten Harmen van der Werf Terneuzen Anne-Marie Roffel bij haar viersterrenhotel 1'Escaut, nu nog aan de Scheldekade. foto peter nicolai -Anne-Marie Roffel, I' Escaut Chemiebedrijf Dow in Terneu zen is niet direct betrokken bij de grote projecten die maan dag in het stadhuis van Terneu zen zijn gepresenteerd, heeft een woordvoerster namens Dow voor alle duidelijkheid dinsdag bekendgemaakt. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57