Spoedreparaties aan school in Hoek Gratis parkeren op gehandicaptenplek Meer camperplaatsen, wel tegen betaling Aanstelling gehandicapten bij gemeente is onduidelijk 6 zv De grootste uitbreiding in het voor stel betreft de camperplaats aan de Oostkade in Sas van Gent. Officieel mogen daar maximaal twee cam pers hooguit een etmaal staan. In de praktijk staan er soms tientallen. Het college wil straks maximaal 25 campers toestaan. De Otheense Kreek in Terneuzen gaat van vier naar zes plaatsen, aan de Bernhard- straat in Westdorpe vier en bij de watertoren in Axel twee. Aan de oude Veerhaven in Terneuzen komt een nieuwe plaats voor maxi maal vijf campers. Ook mogen campers langer blijven als het aan B en W ligt, maximaal drie dagen. Gratis overnachten is er niet meer bij. Een camperplaats gaat ne gen euro per dag kosten. Van dit geld worden voor een bedrag van 180.000 euro alle camperplaatsen voorzien van afvalbakken, een gra tis mogelijkheid om vuil water te lozen en punten om vers water en stroom te kopen. Afrekenen voor de camperplaat sen gebeurt op dezelfde manier als parkeergeld betalen via een app. Volgens wethouder Jack Begijn kunnen buitengewone opsporings ambtenaren (boa's) hiermee con troleren hoe lang campers er al De gemeente gaat nu met ons concurreren staan en of er betaald is. Begijn zegt tegemoet te willen komen aan de minicampings die de gratis camperplaatsen zien als oneerlijke concurrentie. „Maar het is niet zo dat mensen die bijvoor beeld in Sas van Gent staan anders naar een minicamping zouden gaan. Dit zijn andere mensen, die willen juist dichtbij voorzieningen en winkels staan. En we maken het niet langer gratis, de camperaars betalen ook toeristenbelasting en we zullen handhaven." Begijn durft niet te beloven dat er op geen enkel moment in Terneu zen meer dan 42 campers staan. „Het is net als met parkeren. Je kunt nooit overal tegelijk zijn." Ali Boeije van minicamping Het Poolse Kruis in Axel stoort zich al lange tijd aan de explosieve groei van het camperterrein in Sas van Gent. Ze voelt zich ook in het nieuwe voorstel niet gehoord. „Wij hebben met onze camping maxi maal vijftien plaatsen en dan ko men er ineens zoveel plekken bij, vergelijkbaar met twee campings. En het klopt niet dat het om andere mensen gaat die ons bezoeken. We zien hier heel soms families met kinderen, maar meestal komen de mensen met campers bij ons met z'n tweeën. De gemeente gaat nu met ons concurreren met het geld dat wij via de toeristenbelasting be talen." Het is al langer bekend dat Op Weg in een pand zit dat aan ver vanging toe is. De school staat er nu ongeveer vijftig jaar. Op meer dere plekken is scheurvorming in de gevel geconstateerd, in een la ter aangebouwd leslokaal en de gymzaal. Een bouwkundig adviesbureau en een bouwkundige van de ge meente Terneuzen hebben dit on derzocht en vastgesteld dat er fou ten zitten in de constructie. In middels is besloten noodmaatre gelen te nemen om meer schade te voorkomen. De gevels zijn ge stut. Het Terneuzense college van B en W vraagt de gemeenteraad nu 40.600 euro om ook de con structiefouten aan te pakken. De kosten kunnen niet meer worden verhaald op de bouwer(s). In Hoek wordt ondertussen ge sproken over het samengaan van Op Weg en christelijke basis school 't Kompas. Een onderzoek naar die mogelijkheid is inmid dels in gang gezet. Naar verwach ting leidt dat augustus 2019 tot een fusie. B en W laten weten dat na de fusie vervangende huisves ting 'in rede' ligt en wel over 'en kele jaren'. TERNEUZEN Het is nog volstrekt onduidelijk hoeveel arbeidsgehan dicapten de gemeente Terneuzen wettelijk in dienst moet hebben. Jack d'Hooghe, raadslid voor So ciaal Terneuzen, heeft dat als ant woord gekregen op vragen. Hij trok aan de bel, omdat vooral overheden te weinig arbeidsbeperkten aanne men. Volgens het college van B en W zal pas in de loop van 2019 bekend zijn hoeveel arbeidsgehandicapten alle gemeenten in Nederland over 2018 in dienst moeten hebben. Het aantal, door hen ingevulde voltijdse banen bij de gemeente Terneuzen bedraagt momenteel ruim vijf. Tot en met vorig jaar moesten min dervaliden wel betalen op een van de 31 gehandicaptenparkeerplaat sen in de binnenstad. Het gemeen tebestuur heeft de beslissing geno men in overleg met Drempelvrij Hulst. De adviesgroep roept al lan ger dat de vestingstad veel toegan kelijker voor mindervaliden moet worden. „Het is dus niet een veran dering die ineens is gekomen, want de discussie hieromtrent bestaat al lange tijd", aldus een gemeente woordvoerster. Gehandicapten die met hun parkeerkaart op een regu liere plaats parkeren, moeten overi gens wel betalen. De WD vraagt zich bij monde van fractievoorzitter Clen de Kraker af wanneer dit besluit is genomen en waarom de gemeenteraad hierover niet is ingelicht. Als het financiële consequenties heeft, is het aan de raad om over de kwestie te beslui ten, aldus de liberalen. Bovendien verwachten ze dat de beslissing van het gemeentebestuur problemen oplevert voor Nederlanders, omdat het in België blijkbaar simpel is om aan een gehandicaptenparkeerkaart te komen. „Met dit besluit, sluit men een groep uit." IN DE REGIO Partytime in Lazarus Winterfestijn met optocht Inlooppunt Aan-Z t» Ai 11 Jachthaven W.V. Neusen bereikbaar MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 10 januari 2018 Terneuzen geeft campers ruimte Campers blijven welkom in de de gemeente Terneuzen. Het college van B en W wil het aan tal staanplaatsen fors uitbreiden van 10 naar 42. Maar voor niks in Terneuzen overnachten is verle den tijd. Guido van der Heijden Terneuzen - Ali Boeije, mini- campinghoudster Het gebouw van openbare ba sisschool Op Weg in Hoek is op enkele onderdelen bouwtech nisch zo slecht dat spoedrepa raties noodzakelijk waren. Harmen van der Werf Hoek Mindervaliden kunnen vanaf nu gratis parkeren op gehandicap tenparkeerplaatsen in het cen trum van Hulst. Voorwaarde is dat zij over een gehandicapten- parkeerkaart beschikken. Bob Maes Hulst SINT-JANSTEEN The best electric dance music klinkt vrijdagavond door café Lazarus in Sint-Jansteen. DJ E.D.M. treedt op tij dens de - wat heet - Back to Mystery- party. Toegang gra tis, wel 16-plus. EEDE Eede staat vrijdag in het teken van het winterfestijn. De ac tiviteiten beginnen om 19.00 uur met een samenkomst in de kerk, waar kraampjes staan met onder meer versnaperingen als erwtensoep en olie bollen. Kinderen kunnen er winter- knutselen en een dweilband zorgt voor live muziek. Om 19.30 uur ver trekt een lampion optocht (foto) door het dorp. Vrouwen vereniging VVDT, dorpsraad Eede, de Sint-Jozefschool, KPJ Eede en stich ting Hof van Eede tekenen voor de or ganisatie. SAS VAN GENT Welzijnsorganisatie Aan-Z heeft een in looppunt geopend in multifunctioneel centrum De Statie in Sas van Gent. Het inlooppunt is elke donderdag ge opend van 10.00 tot 12.00 uur ledereen kan er te recht voor informa tie en advies op het gebied van welzijn, vrijetijdsbesteding, vrijwilligerswerk en servicediensten in het kader van de Wet maatschappe lijke ondersteuning (Wmo), zoals onder meer huishoude lijke hulp. NIET LANGER VRIJ PARKEREN Vanaf 01-02-2018 Verboden te parkeren TERNEUZEN De drukste gratis parkeerplaats bij de Ter neuzense binnenstad, aan de Beurtvaartkade, verdwijnt per 1 februari. Bij de ingang zijn daarvoor dinsdag al waarschu wingsborden geplaatst. Havenbedrijf Zeeland Seaports gaat de kade opknappen. Die is dringend aan onderhoud toe, zeker als op die plek de geplande tachtig meter hoge hotel- annex woontoren komt. Vrij parkeren kan straks nog iets verderop, aan de Binnenvaartweg, maar hoe lang dat zo blijft, is de vraag. Dat terrein is mogelijk nodig voor de wer ken aan de Nieuwe Sluis, foto peter nicolai AXEL Markt, 11.00-17.00 uur: Streekmuseum Het Warenhuis; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken, kaarten, biljarten; BIERVLIET Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Inloop spreekuur ge meente ervaringen nieuw afvalinzamel- systeem; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café; De Serre, 13.00 uur: Inloopmiddag; Stadswallen, 13.00 uur: Sponsorloop van stichting MS; KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 8.00- 12.00 uur: Food- markt; OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Kof fieochtend Open Kring; Ledelplein en Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren; SAS VAN GENT St.Albert, 13.00 uur: Quilten, biljarten, kaarten; Café Re seda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114,12.30-17.00 uur: Industrieel museum Zeeland; SLUISKIL Terrein voormalige St.Antoniusschool, 19.00 uur: Kerst boomverbranding; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Soos; 13.30 uur: Jeu de boules; Rosegracht, 8.00- 16.00 uur: Week markt; Portaal van Vlaanderen, 10.00- 17.00 uur: open; Rivierenhuis, 19.30 uur: Vergadering wijkraad Zelden- rust; Parking winkelcen trum Othene, 20.00 uur: Mindful Silent run over 5 kilome ter; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steunpunt Terneu zen; ZAAMSLAG Dorpsweide De Molenhof, 19.00 uur: Kerstboomver branding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56