MUSICAL-* 29 Disney sThe Lion King 1 T Musical Awards Gala Jesus Christ Superstar 1 geld (en vergeefs) naar zijn broekzak, maar het went. De Frogers vermaken zich met het inkijkje in de jeugd van René en Natasja. Met een ouderwetse typemachine ('Even een appje stu ren'), met de kleren van toen ('Hoe zie ik eruit?'), maar vooral met elkaar. Met een bal, (kaart)spelletjes en pra ten. Van de (zwart-wit) televisie moeten ze het niet hebben: Peppie en Kokkie gaat nog, maar Bartje ('Ik bid niet veur brune bonen') voelt prehis torisch aan. „Niet te verstaan", meent Didier, „Is dit Noors of zo?" ,Je kijkt eigenlijk naar een foto album dat er niet is. En er komt be grip voor eikaars tijdperk", verduide lijkt Kasper van Kooten. Nou ja, be grip.„Wat heb ik een medelijden met jullie", concludeert Danny Fro- ger. „Alles gaat traag en er is niets te doen." René schudt het hoofd en lacht. „Wij wisten niet beter, jon gen." Natasja prijst de 'quality' met het gezin. Er is tegenwoordig zoveel waar ze zich mee bezig kunnen hou den. 84.000 kanalen op televisie. Netflix, Videoland, YouTube, inter net. En alles gaat via appen, Facebook of Instagram. Bellen of even langs gaan is er nauwelijks meer bij. Ik weet niet of het vroeger beter was, maar het was wél persoonlijker. Er was wél meer tijd voor elkaar." Deze stap terug in de tijd is voor iedereen in het gezin vermakelijk leven. Je gaat van de lagere school naar de middelbare. Je gaat puberen, staat voor de stap in de grote wereld. Ik denk dat de herinneringen dan het sterkst zijn. Aan de muziek, de televi sie, de omgeving." Allrounder Van Kooten, die na drummer, cabaretier, zanger, song writer, auteur en acteur nu de rol van presentator vertolkt, koestert het ver leden. „Ik ben een nostalgicus. Deze stap terug in de tijd is voor iedereen in het gezin vermakelijk. De ouderen gaan terug naar hun verleden, hun kinderen willen graag weten hoe het toen was. En er is, mede door het ge brek aan mobieltjes, meer tijd voor elkaar." 1972 De Frogers erkennen dat. Ze bijten vanavond het spits af met een terug keer naar 1972. Voor René en Natasja een feest der herkenning, voor telgen Danny, Natascha, Didier en Maxim een terugkeer naar - zo voelt het - de middeleeuwen. Zonder hun appara ten. Een heel weekend zonder smart- phone? Hoe moet Didier dan 's avonds in slaap vallen? „Ik zit altijd nog even op mijn telefoon, check Fa cebook of andere filmpjes." Het valt mee. Maxim grijpt gere- FILM TOP 10 Naar de bios is toch een heel andere ervaring dan thuis series kijken Gratis rang-upgrade AWARDS Vanaf 29, per ticket Tot 15,- korting* Bestel uw tickets op pzc.nl/theater Groeten uit 19xx, vanavond 20.30 uur RTL4 woensdag 10 januari 2018 De familie Froger gaat terug naar 1972. FOTO RTL 44 —Kasper van Kooten, presentator Hajo Binsbergen, FDN ■Ln J 1 Verschrikkelijke Ikke 3 1.338.156 bezoekers 2 Piratesof the Caribbean: Salazar's Revenge 1.017.987 bezoekers 3 Beauty and the Beast 850.372 bezoekers 4 The Fate of the Furious 848.174 bezoekers 5 The Boss Baby 801.190 bezoekers 6 Dunkirk 755.610 bezoekers 7 Star Wars: The Last Jedi 696.826 bezoekers 8 Fifty ShadesDarker 685.766 bezoekers 9 Sing 672.849 bezoekers 10 IT 580.667 bezoekers Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Joop van don Ende en Al bet! Verllndo presenteren de Stage Entertainment producti AFAS Circustheafer Scheven i ngen Beleef een avond die u nooit zult vergeten bij Disney sThe Lion King in het AFAS Circustheater Scheveningen. Laat u meevoeren naar de Afrikaanse savanne en leef mee met Simba de toekomstige Leeuwenkoning. Deze Koning der Musicals is nergens mee te vergelijken: een theaterspektakel dat al uw verwachtingen overtreft. Profiteer nu van een uniek aanbod: een gratis rang-upgrade! Zo boekt u bijvoorbeeld le rang tickets voor 2e rang prijzen en 2e rang tickets voor 3e rang prijzen. l 7V L Woensdag 24 januari 2018 Tijdens deze groots opgezette liveshow vanuit het AFAS Cirscustheater in Scheveningen worden de prestigieuze Awards voor Nederlands grootste musicalsterren en beste producties uitgereikt. Op deze avond worden niet alleen de prijzen uitgereikt, maar worden exclusieve fragmenten van het nieuwe musicalseizoen getoond. De rockopera komt met Pasen terug naar Nederland! Na het overweldigende succes van vorig jaar, komt Jesus Christ Superstar nogmaals terug naar Nederland. Boek nu omTed Neeley in de rol van zijn leven te zien! Slechts 7 voorstellingen van 28 maart t/m 1 april 2018 te zien in AFAS Live Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29