I )ED 25 het chocolademelkschap. Om tot een mooie dwarsdoorsnede te komen, krijgen ook Alpro choco (sojamelk) en Oatly cacao (havermelk) dus een wildcard. Appels met peren vergelij ken? Een beetje wel misschien. Maar ook chocolademelkdrinkers gaan nu eenmaal met de veranderende tijds geest mee. En dat is altijd al zo ge weest ook. Halverwege de t8e eeuw werd chocolademelk in Europa nog aan de man gebracht als medicinaal elixer. Nasmaak Beide buitenbeentjes vallen in de blinde smaaktest direct op. „Als je geen koemelk kunt of wilt drinken, zijn het prima alternatieven", bena drukt Hoenderdos. „Maar haver- of sojamelk kan qua romigheid nu een maal onmogelijk tippen aan koemelk. Terwijl dat nou precies is wat je wilt met chocolademelk: het moet vullen. Na één glas moet je er eigenlijk niet nog één willen." Het tweetal is bovendien ook wat karig met de cacao. Vooral Oatly (i%) steekt bleek af tegen de koemelkvari- anten (1,65 tot 2%); de haversmaak overheerst dan ook elke hint van cho cola. Alpro (1,5%) behaagt beter en verslaat verrassend genoeg zelfs de koemelkvariant van Tony's Chocolo- Na één glas moet je er eigenlijk niet nog één willen nely. Die laatste is volgens het panel veel te dunnetjes, gevolgd door een machtige maar weeïge smaak. Ook Albert Heijn stelt teleur: het volume is dik in orde, maar de chocolade- smaak is aan de chemische kant, met een bitterzure nasmaak. De budgetchoco's van Milsani (Aldi) en Meikan worden daarente gen het beste beoordeeld door het panel. Beide scoren op twee fronten: het volume is romig en de smaak duidelijk chocola. Milsani trekt daar bij net aan het langste eind door de neus-wil-ook-wat-factor: ook de geur verraadt cacao. Daar is zelfs oma voor te porren. DE UITSLAG Belgische koning van defriteuses Uitstekende allround frituurpan de ambitieuze bakker woensdag 10 januari 2018 GO J Robert Hoenderdos »1. Milsani vol (Aldi) €0,95/liter. De beste chocoladegeur, een dito smaak en lekker romig in de mond. 2. Meikan vol €0,93/1. Vol van vo lume. Stevige cho- coladesmaak, maar niet overheersend. Helaas weinig geur. 3. Chocomel original €1,47/1. Weinig geur, wel genoeg choco- smaak. Komt qua dikte aardig in de buurt. Lest de dorst. 4. Plus vol €0,85/1. Zo vol van room dat je het zelfs kunt ruiken. Mist net het podium door iet wat te weinig choco ladekarakter. 5. Jumbo vol €0,95/1. Mag voller. Heeft wel wat room, maar niet genoeg. Kan ook qua choco- ladesmaak een boost gebruiken. 6. Albert Heijn classic €0,99/1. De dikste van het stel, maar de cho- coladesmaak is wat chemisch met een bitterzure nasmaak. 7. Alpro Soya Choco €1,88/1. Een prima al ternatief voor koe melk, maar helaas erg waterig. Kan ook wel wat cacao hebben. 8. Tony's Chocolonely €1,75/1. Donker van kleur en machtig van smaak. Smaakt he laas weeïg en veel te weinig naar chocola. 9. Oatly Cacao €1,99/1. Met het wate rige volume valt te leven. Met de haver smaak niet. Tip: meer cacao erin. Volle :h0C0lH!lP l, melk Fritel Frytastic 5371 (4 liter): vanaf 110 euro andere pannen warmen de olie dan juist op naar 200 graden of meer. Met alle gevolgen voor de snack van dien. De precisie in temperatuur- meting weegt daarom zwaar in deze test. Ook let ten we op gebruiksgemak, schoonmaken, bouwkwali- teit, de smaak van de be reide snacks en de prijs. —Niels Willems Meer frituurpannen vergelijk je op besteproduct.nl semiprofessioneel. Dat is overdreven, maar degelijk is hij wel. Met een verwarmings element van 2200 watt en een inhoud van 3 liter een prima pan voor gezinnen. Tefal FR3380 (3 liter): vanaf 50 euro Een pietje-precies, deze frituurpan van Tefal. De ingestelde temperatuur wordt exact gehaald wan neer we het nameten. Dat is zeldzaam, vaak zien we grote afwijkin gen. Tefal noemt hem Tristar FR- 6937 (6 liter) vanaf 62 euro Frietjes bakken voor de hele buurt? Dan is deze Tristar je maat. Hij beschikt over twee bakken van elk drie liter en is niet duur. De temperatuur kun je voor beide pannen apart instellen. We meten iets hogere temperaturen dan in gesteld, maar de af wijking is klein. Schoonmaken is altijd gedoe, maar bij deze niet lastiger dan bij andere frituurpannen. Deze frituurpan is van Belgische makelij, aan de zuiderburen is het maken van frituur pannen wel toever trouwd. De Frytastic is geen koopje, maar je hebt er ook na oud en nieuw plezier van. Met een krachtig ver warmingselement van 3200 watt warmt de pan snel op. De inge stelde temperaturen worden net niet ge haald, maar de pan is accuraat genoeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25