20 T Justin Kluivert (18) hoopt dit jaar te debuteren in Oranje IOC is blij met Noord-Korea Matteo Trentin breekt een rib Schippers gaat naar Glasgow Familie „Ik wil de naam Kluivert juist hoog houden. Iedereen kent de naam. Dat moet mij een boost en motivatie geven. Ik ga net als mijn vader voor de absolute top. Mis schien wordt het minder, mis schien beter. Ik vind het niet irri tant hoor dat het vaak over hem gaat. Het maakt me juist trots. Het is fijn om zo'n vader te hebben. Hij heeft het ritje meegemaakt, hè." Patrick Kluivert woont in Barce- lona. „Ik mis hem niet gigantisch. Ik woon sinds de scheiding van mijn ouders al met mijn twee broers bij mijn moeder. Het con tact met mijn vader is heel goed. We appen elke dag en bellen veel. Hij weet precies hoe het is om als Kluivert profvoetballer te zijn. Ik luister graag naar hem, maar tege lijkertijd moet je ook je eigen pad in het leven vinden. Iedereen wil wat van je en dat is moeilijk. Hij heeft verkeerde vrienden gehad en daar wil hij mij voorbehoeden." Zijn halfbroertje en internetfe- nomeen Shane (zelfde vader, an dere moeder) noemt hij standaard zijn broer. „Ik heb niets met de term halfbroer. Jammer dat ik hem niet vaker zie omdat hij in Spanje woont. Je wilt zo'n jongen toch ook wat meegeven. Lekker voet ballen. Doen we soms ook wel." Grijnzend: „Waarom denk je dat hij bij FC Barcelona voetbalt?" Branie „Ik ben opgegroeid in de Jordaan. Heel de dag op straat voetballen met oudere jongens. Pijn hebben, maar toch door gaan. Billies krijgen. Maar gewoon je verlies pakken. Zo word je sterker en beter. Ik woonde bij een speeltuintje. Voetballen, voetballen. Als ik daar nu kom, zie ik ze bijna nooit meer voetballen. Maar ik heb juist daar geleerd voor mezelf op te komen." „Ja, dat snap ik ergens nog wel. Maar zo ben ik nu eenmaal. Ik doe me niet anders voor dan ik ben. Sommigen vinden het mooi met hoeveel lef ik speel. Ik heb altijd geleerd: 'schijt' hebben op de goede manier. Anderen vinden het vervelend. Prima, iedereen zijn mening. Ik weet wat mij n doel is. Probeer me zo min mogelijk aan te trekken van mensen die wat van mij vinden. Dat hoort er bij als prof en daar moet ik mee omgaan." 2017 Bijna een jaar terug op 15 januari maakte Kluivert zijn debuut in de eredivisie tegen PEC Zwolle. Toen als A-junior, nu is hij een basisspe ler. „Dat debuut ging wel lekker. Het was lachen. Een jonge speler uit de eigen jeugd vinden suppor ters altijd mooi. Als je op De Toe komst drie keer scoort hoor je nie mand, maar toen was het even een gekkenhuis." 2017 was ook het jaar van de Eu ropa Leaguefinale tegen Manches ter United. Kluivert speelde wel in de halve finale tegen Olympique Lyon en de kwartfinale tegen Schalke 04. Maar dus niet in de fi- nale. Al ging het gesprekje dat Kluivert met José Mourinho na af loop voerde wél de wereld over. „Hij heeft het geen seconde over een transfer gehad hoor. Hij vond het gewoon leuk om mij te zien. Mourinho kent mij nog uit de tijd dat ik een klein ventje was en mijn vader bij Barcelona speelde toen Mourinho daar werkte als assis tent-trainer. Het was zonde dat ik tijdens de finale niet speelde, maar de weg er naar toe was bijzonder om als 17-jarige mee te maken." 2018 Maar het gevoel van die finale is na alles wat er daarna bij Ajax ge beurde ver weg. Met de nieuwe trainer Erik ten Hag moet Ajax al les op alles zetten om in mei kam pioen van Nederland te worden. „Dat is het belangrijkste doel voor dit jaar. Ik geloof er echt nog in." Maar daarnaast zijn er natuurlijk persoonlijke doelen voor Kluivert, die binnenkort zijn contract bij Ajax gaat verlengen. „Ik ben blij dat ik de laatste tijd de kans heb gekregen als linksbuiten. Dat is echt mijn positie. Maar het zal be ter moeten, meer goals maken. Ik ben achttien jaar en eigenlijk be gint het nu pas. Alles is ook anders nu. Tegenstanders leren je kennen en ik krijg dubbele dekking. Ach, ik zie het maar als een compli ment. Begin dit seizoen heb ik een mindere periode gehad. Dan dacht ik te veel na, terwijl ik op mijn ge voel moet spelen. Als ik dat blijf doen, hoop ik dit jaar ook te debu teren in Oranje. Net als mijn va der, ja." UITSLAGEN woensdag 10 januari 2018 'Mij n vader heeft het ritje meegemaakt, hè' Justin Kluivert (18) was precies een jaar terug als A-junior mee op trainingskamp. Nu heeft hij in Portugal de status van een basisspeler en geldt hij als de man in vorm. De nieuwe Klui vert van ons voetbal in vier the ma's. Daniël Dwarswaard Lagos Het moet toch vermoeiend zijn als je zo'n beetje elke dag wordt vergeleken met je bekende vader? Ja, branie dus. Er zijn ook mensen die je branie storend vinden. Justin Klui vert loopt voorop met de Ajax-selectie op trainings kamp in Portu gal. FOTO PRO SHOTS SPELEN Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is blij dat Noord-Korea mee doet aan de Spelen in het Zuid-Koreaanse Pyeong- chang. Beide landen spra ken gisteren af dat de Noord-Koreanen een dele gatie met sporters, hoog waardigheidsbekleders en supporters zullen sturen. „Deze voorstellen zijn een grote stap voorwaarts in de olympische gedachte", zei lOC-voorzitter Thomas Bach (foto). Het IOC wacht nu op de officiële voorstel len van beide landen. WIELRENNEN De Itali aanse wielrenner Matteo Trentin heeft een valse start gemaakt in het nieuwe jaar. De sprinter, die afgelopen jaar vier etappes won in de Ronde van Spanje, ging tijdens een trainingsritje in de buurt van Monaco onderuit en liep daarbij een gebroken rib op. Trentin moet tien dagen rust houden. ATLETIEK Dafne Schippers doet in de aanloop naar de WK indoor mee aan de Grand Prix van Glasgow. De 25-jarige Utrechtse loopt op zondag 25 fe bruari in de Schotse stad de 60 meter, waarop ze het opneemt tegen onder an deren de Britse sprintster Dina Asher-Smith. Ze won de indoorwedstrijd in 2016 in 7,10 seconden. TENNIS ASB Classic - Auckland (NZe). Eerste ronde, mannen: Haase (Ned) - Ruud (Noo) 0-6 7-6 (6) 6- 3, Lacko (Slw) - Tsitsipas (Gri) 6-3 6-7 (5) 6-3, Chung H (ZKo) - Sand- gren (VSt) 6-3 5-7 6-3, Vesely (Tsj) - Albot (Mol) 3-6 6-1 7-6 (7), Cue- vas (Uru/6) - Daniël (Japj 6-3 6-2, Gojowczyk (Dui) - Smyczek (VSt) 6-3 4-6 6-3, Johnson (VSt) - Ca- ruana (Ita) 7-5 7-6 (4). Hobart International. Eerste ronde, vrouwen: Riske (VSt) - Si- niakova (Tsj/8) 2-6 6-3 7-5. Tweede ronde: Mertens (Bel/2) - Haddad Maia (Bra) 6-4 6-4, Vekic (Kro) - Vondrousova (Tsj) 6-4 6-4. Kooyong Classic - Melbourne (Aus). Eerste ronde, mannen: Gasquet (Fra) - Nadal (Spa) 6-4 7- 5, Carreno (Spa) - Goffin (Bel) 1-6 7-6 (4) 6-3, Nishioka (Jap) - Tomic (Aus) 6-3 6-3. Halve finale, vrouwen: Petkovic (Dui) - Aiava (Aus) 3-6 6-3 6-2. Justin Kluivert gelooft nog heilig in de titel voor Ajax. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20