1 Mklm Marcel Brands wil de goede sfeer bij Feyenoord is terug aan de Spaanse kust, maar 18 Feyenoord is weer terug in Marbella. Een jaar geleden nog als winterkampioen waar alles duidelijk was. Nu als nummer vijf van Nederland en een elftal waaraan nog het een en ander valt te sleutelen. Wouter Burger krijgt een kans Kort VVV haalt Castelen binnen Romeo Castelen (foto) keert terug op de Nederlandse voetbalvelden. De 34-jarige vleugel spits gaat aan de slag bij VW- Venlo, dat de tien voudig internatio nal van Oranje (één doelpunt) transfervrij oppikt. Alge meen directeur Marco Bogers liet gisteren weten dat Castelen een contract tot het einde van het seizoen ondertekent in Venlo. Turan op weg naar club Elia Eljero Elia krijgt bij de Turkse club Basak- sehir naar alle waarschijnlijkheid gezel schap van Arda Turan. De Turkse spelmaker mag vertrekken bij FC Barcelona, waar Tu ran op een zijspoor is beland. Hij kwam mede door fysieke problemen dit seizoen nog niet in actie in de Spaanse competitie. De voorzitter van Basaksehir, zakenman Göksel Gümü§dag, is naar Spanje gereisd om te onderhandelen met Barcelona. öx'.tware Fred Friday naar Sparta Fred Friday (foto) speelt de rest van dit sei zoen bij Sparta. De Rotterdamse club huurt de 22-jarige Nigeriaanse aanvaller van AZ. Friday kon in Alkmaar niet meer op veel speeltijd rekenen. Technisch adviseur Leo Beenhakker is blij met de versterking: „Fred stond bovenaan op onze lijst om de aanval te versterken en we zijn blij dat we het nu offi cieel hebben kunnen maken en hij bij ons zal aansluiten." De ploeg van coach Advo caat huurde eerder al Dabney dos Santos. Flitsen Quote van de dag 'Eén week ver en ik rijd nu al alles kapot in 2018' Oranje Kerber Volleybal Of er bij Feyenoord in exact een jaar tijd veel is veranderd? Ja. En in alle opzichten. Toen de spelers van de Rotterdammers gisteren de luchthaven van Malaga uitwandel den op weg naar de bus die ze naar Marbella zou brengen, zagen ze een thermometer slechts vier gra den aangeven in Zuid-Spanje. Toen de ploeg vorig jaar kort na de jaarwisseling neerstreek, was het nog verstandig om de huid van een dun laagje zonnebrand te voorzien, zo aangenaam was het. Een behoorlijk verschil. „Ik heb hier nog nooit één dag slecht weer gehad", zei Van Bronckhorst toen tevreden. Zou die discrepantie symptomatisch zijn voor een club waar vorig seizoen de wind altijd in de rug stond, maar dit seizoen de storm vaak vol in het gezicht staat? Feyenoord was vorig jaar de trotse winterkampioen. Ook de pers had in Spanje massaal het spoor gekozen van de ploeg die zo overtuigend op weg leek naar de eerste landstitel sinds 1999. De zelfde pers reist nu maar mondjes maat mee met de Rotterdammers. De situatie begin 2017: Feyenoord 42 punten, vijf meer dan nummer twee Ajax en acht meer dan num mer drie PSV. Trainer Giovanni van Bronck horst vindt nu, begin 2018, praten over een nieuwe landstitel 'niet zinvol'. Vrij vertaald: Feyenoord wil de strijd nog niet opgeven, maar de kans van slagen is vrijwel nihil. De situatie: Feyenoord slechts op plek vijf. Tien punten minder dan vorig seizoen, maar nog erger: 14 punten achterstand JEUGD n op PSV en negen punten achter stand op Ajax. Al speelde de rege rend landskampioen wel één duel minder. „We hebben in december weer een reeks neergezet die bij Feyen oord past", zegt Van Bronckhorst hoopvol. „Daar moeten we op voortborduren, daar gaan we in Spanje aan werken." Van Bronckhorst bezocht tijdens de korte winterstop Londen om zijn voormalig werkgever Arsenal tegen Chelsea te zien spelen. Even weg van het gepuzzel in de Kuip. Want „Misschien hadden we vorig jaar kwalitatief en in de breedte nog wel een iets betere selectie dan nu", zegt directeur voetbalzaken Marcel Brands van PSV als hij de troepen van Phillip Cocu in Flo rida aanschouwt. „Feyenoord had niet de beste selectie, maar werd wel kampioen." Het mobieltje van Brands zit meestal in de jaszak. „Er gebeurt niet zoveel op de markt." Na een koele start heeft de zon de macht boven de PSV'ers weer in handen. De Eindhovenaren lachen er wat af, vergeleken met de trainingsex peditie van afgelopen zomer in Zwitserland. Destijds stonden de gezichten van de spelers en ook de technische staf soms zo strak, dat ze bijna overgeconcentreerd le ken. PSV wil met dezelfde ploeg nog vier maanden de eredivisie rege ren, vertelt de hebben nu een goede sfeer in het woensdag 10 januari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Willem II heeft opnieuw een verdediger aangetrokken. Na Giliano Wijnaldum komt ook Damil Dankerlui de defensie van de Til- burgse eredivisieclub versterken. Willem II neemt de 21-jarige Dankerlui over van Ajax, waarbij hij in het tweede elftal speelde. Schalke 04 heeft met Mark Uth de eerste aanwinst van volgend seizoen binnen. De spits komt transfervrij over van TSG 1899 Hoffenheim. Uth ondertekent een contract voor vier jaar. De Duitser speelde eerder bij Heracles Almelo en sc Heerenveen. —Chris Froome twittert over zijn enorme trainingsarbeid in het nieuwe jaar. 21 Bondscoach Sarina Wieg man heeft 24 speelsters - waaronder de butante Victoria Pelova (ADO) - mee genomen voor een trainings kamp van de Leeuwinnen in Spanje. Oranje oefent er tegen Spanje en En geland. I Angelique Ker ber (foto) be haalde gisteren in Sydney haar zesde opeen volgende zege in 2018. De Duitse ver sloeg in de tweede ronde Venus Williams in drie sets: 5-7 6-3 6-1. De Neder landse volley- balbond over weegt zich kandidaat te stellen voor de organisatie van het vrouwen- WK 2022. De bond onder zoekt de kan sen. O fi. <0 Alleen de piek Mikos Gouka Marbella Toen Robin van Persie nog op Varkenoord rondliep, smulden de aanhangers van Feyenoord van het gevoelige linkerbeen van de Rotterdammer. De Rotterdammers beschikken, na al die jaren, eindelijk weer over een bovenmatig getalen teerde linkspoot. Wouter Bur ger krijgt van Giovanni van Bronckhorst deze week de kans om zich te tonen in Mar bella. Burger, een technisch begaafde speler, is pas 16 jaar, maar de linkermiddenvel der of schaduwspits is in de ogen van technisch directeur Martin van Geel 'een heel groot talent dat op het mid denveld de lijnen kan uitzet ten'. Naast Burger krijgen ook de jeugdspelers Lutsharel Geertruida (17) en Orkun Kökcü (17) de kans om zich te laten zien. m Feyenoord heeft tien punten minder dan dat het vorig jaar op dit moment had. Nicolai Jorgensen en Karim El Ahmadi komen aan op het trai ningskamp in Marbella. foto pro Bij PSV stonden de hoofden in de zomer strak en gespannen en nu is er tijdens het trainings kamp in Florida tussen en tij dens de trainingen duidelijk meer ruimte voor ontspanning. Rik Elfrink Orlando T Marcel Brands in Flo rida. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18