Duinpaden Cadzand- Bad weggespoeld 6 Ziekenhuis Zeno wil opheldering ZorgSaam Werken aan riolering en wegen zv De brief aan het college en de ge meenteraad in Sluis volgt op een rapport van ZorgSaam en huisart senorganisatie Nucleus over de spoedzorg in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Dat werd onlangs naar de Sluise gemeenteraad gestuurd. De spoedzorg wordt nog dit jaar uitge breid, onder andere met meer mo gelijkheden voor spalken, gipsen en het maken van röntgenfoto's. Pa tiënten hoeven daardoor minder vaak te worden doorverwezen naar Terneuzen. In de begeleidende brief van Ben W aan de gemeenteraad wordt aan gegeven dat dit besluit genomen wordt 'om de concurrentie met de spoedeisende zorg in Knokke beter te kunnen doorstaan'. En daar snappen ze bij ziekenhuis AZ Zeno niets van, schrijven directie, Raad van Bestuur en de afdeling spoed gevallen in een brief aan het Sluise gemeentebestuur. Zeno wijst erop dat onlangs nog is gesproken met wethouder Jack Werkman van de gemeente Sluis en ZorgSaam-di- recteur René Smit. „In dit gesprek hebben wij bezien of samenwer king en elkaar versterken mogelijk is." Dat ZorgSaam nu wel wil con curreren, roept dus heel wat vragen op, staat in de brief. „Protectio nisme en halve oplossingen zijn echt niet de goede manier om de Dat wij niet over de uitbreiding zijn ingelicht, is een storende gewaarwording best mogelijke kwalitatieve ge zondheidszorg te leveren." Het stuit de Vlamingen ook tegen de borst dat ze niet zijn ingelicht over de plannen. De directie moest dat vernemen van een West- Zeeuws-Vlaamse werknemer, waarna het Knokse ziekenhuis zelf is gaan struinen op de website van de gemeente Sluis. „Het verbaast ons ten zeerste dat wij langs deze ongebruikelijke weg kennis moes ten nemen van deze notitie." Dat het Zeno genoemd wordt, maar niet is betrokken of ingelicht, 'is een storende gewaarwording', zeker omdat het ziekenhuis in Knokke z'n best doet om ook veel West- Zeeuws-Vlamingen van goede zorg te voorzien. Volgens Margaret Lafort, woord voerster van ZorgSaam, ligt het ge nuanceerder. „We doen dit niet om te concurreren. We moeten deze stap simpelweg zetten om de spoedzorg vanuit Oostburg te blij ven garanderen." In de notitie legt ZorgSaam ook uit dat de afdeling op de huidige wijze niet kan blijven voortbestaan. Gezien het aantal bezoekers en toe risten in de streek zou de spoedzorg meer mensen moeten ontvangen dan nu het geval is. Dat komt door dat veel mensen kiezen voor de spoedzorg in Knokke - ook als ze daarvoor ook in Oostburg terecht zouden kunnen. Door uitbreiding van de service hoopt ZorgSaam meer mensen naar zich toe te trek ken. CADZAND-BAD Het bleek uitein delijk niet zo'n goed idee, de komst van asfaltpaden richting het strand bij Cadzand-Bad. De strandopgan gen werden ruim een jaar geleden aangelegd tijdens het omvangrijke kustversterkingswerk bij de bad plaats, tegelijkertijd met de nieuwe wandel- en fietspaden bovenop de duinen. Tijdens de storm en het hoog water van afgelopen week spoelden ze weg. Althans: het zand eronder werd weggeslagen, waar door het asfalt in grote stukken brak. Het gaat om twee strandop gangen tussen paviljoen De Piraat en de nieuwe jachthaven. „We leg gen er geen nieuw asfalt voor terug, want dat blijkt niet best te werken", zegt woordvoerder Arjan Goossen van waterschap Scheldestromen. „Er komen wel nieuwe paden, maar dan in de vorm van stelcom- platen. Dat zijn platen van onge veer een vierkante meter, die ge makkelijk zijn terug te leggen als dit soort situaties zich voordoen." Wanneer die platen worden neergelegd, is nog niet bekend, zegt Goossen. „Rijkswaterstaat gaat dit jaar het strand opspuiten. Mis schien dat we het werk combine ren, maar dan moeten we eerst uit zoeken en afspreken wanneer dat gebeurt." De paden leiden niet naar een strandpaviljoen, dus bevoorra ding komt niet in gevaar. En er lig gen andere opgangen in de buurt, dus wandelaars hoeven voorlopig maar een klein stukje om. KLOOSTERZANDE Grondige wegwerkzaamheden staan er dit jaar op de rol in Klooster- zande. Vanaf juni wordt er ge werkt aan de riolering in de Cloosterstraat. Daar, en op het Poolsplein, wordt bovendien de weg heringericht. De Cloosterstraat krijgt tus sen de huisnummers 68 en too een gescheiden rioolstelsel. In het huidige systeem komen huishoudelijk afValwater en re genwater tezamen en dat kan voor overbelasting zorgen. De riolering voor het regenwater wordt aangesloten op een nieuwe sloot, waar ook het wa ter uit de wijk Zoutedijk heen gaat. Aan de Cloosterstraat en het Poolsplein wordt daarnaast een nieuwe wegfundering gelegd, voordat de straat en het plein opnieuw worden ingericht. De rijbaan krijgt fietssuggestie- stroken. Verder komen er par keervakken en meer groen. Voordat de werken in juni aan vangen, werkt Delta vanaf april aan de leidingen. Het gehele project moet eind dit jaar afge rond zijn. Omwonenden die meer in formatie willen, kunnen woensdag 31 januari naar dorpshuis De Binnendeur. Van 18.30 tot 20.30 uur wordt daar meer informatie verstrekt. IN DE REGIO Zeeuws Orkest met Kraayenhof AARDENBURG Film Knielen op een bed violen MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG Knotters gezocht dinsdag 9 januari 2018 Knokke boos om uitbreiding spoed Het bestuur van ziekenhuis Zeno in Knokke snapt niet dat ZorgSaam zonder overleg de af deling spoedzorg in Oostburg uitbreidt. In een boze brief spreekt het ziekenhuisbestuur van protectionisme en halve op lossingen. Martijn de Koning Oostburg - directie AZ Zeno Van de duinopgangen is weinig over. Op de achtergrond is de ver bouwing van het Strandhotel bezig, fotowaterscahapscheldestromen TERNEUZEN Het Zeeuws Orkest geeft donderdag het nieuwjaarscon cert in het Schelde- theater in Terneu zen. Speciale gas ten zijn de bekende Nederlandse ban doneonspeler Carel Kraayenhof en het jonge Zeeuwse ta lent Julio Melio op gitaar. Het concert begint om 20.00 uur, en treeprijzen 25 euro en 10 euro voor jon geren tot 18 jaar met CJP. De film 'Knielen op een bed violen' naar het gelijknamige boek van Jan Sie- belink is vanavond, dinsdag, te zien in de gemeentekamer van de doopsge zinde kerk aan de Weststraat in Aar denburg. Centraal staat een kweker die in de ban raakt van een religieuze sekte. De voorstel ling begint om 19.30 uur. Na afloop kan erover worden na gepraat. Kaaiplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; AXEL De Halle, 10.00 uur: Wande len; 15.00 uur: Koersbal; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten- vrij kaarten; 't Trefpunt, 14.00 uur: Sjoelen, kaar ten, biljarten; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Loven- hoek, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Geheu gentraining; 14.00 uur: Nieuwjaars feest; Café De Jonkvrouw, 19.30 OOSTBURG Wie bomen wil knotten kan ko mende zaterdag en zaterdag 27 januari aan de slag via na tuurbeschermings vereniging 't Duumpje. 's Och tends in het weste lijke deel van de Groese Duintjes bij Groede-Bad en 's middags bij de fa milie Van 't West einde aan de Gole- poldersedijk in Breskens. Aanmel den kan bij Sjaak Herman uit Sluis, 0117-461744. uur: Nieuwjaarsbij eenkomst onderne mersvereniging Hulst Vestingstad; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 09.30 uur: Biblio theek, 14.00 uur: Kaarten; De Binnendeur, 13.30 uur: Tekenen, schilderen, hand werken; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 8.30-15.00 uur: Weekmarkt; De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal, kaar ten; SINT-JANSTEEN De Warande, 14.00 uur: Jeu de boules; 20.30 uur: Repetitie Gregoriaans koor; SLUISKIL 't Meulen- gat, 10.00 uur: Wan delen actieve senio ren; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobbyclub; Edvard Grieghof 113,19.30 uur: Ver gadering planologie werkgroep natuur beschermingsver eniging De Stelt- kluut; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei -en haak- café Steunpunt Terneuzen; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; ZAAMSLAG Stropievat, 19.30 uur: Vergadering dorpsraad. 60 JAAR VRIJWILLIGER SINT JANSTEEN Zie haar glunderen, de 94-jarige Diny Bakx- Havermans, gisteren op de nieuwjaarsbijeenkomst van de Zonnebloem in Sint Jansteen, als districtsvoorzitter Ruud van Beest namens de Zonnebloem een gouden insigne met dia mant opspeldt. Het komt haar toe, want zij is liefst zestig jaar vrijwilliger van de vereniging die zich inzet voor lichamelijk be perkten én een van de allereerste medewerkers in Sint Jans teen. Zestig jaar vrijwilliger, dat gebeurt ook bij de Zonne bloem niet gauw. fotoboaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56