Is de kat nu vogelvrij? Zelfs benodigde vaccinaties blijven vaak achterwege Nieuw leven van vreemde Geboren in het jaar 2000 Nederlanders bereiden zich niet of nauwelijks voor op een buitenlandse vakantie. Ze vragen geen informatie op over de veiligheid in hun vakantieland of over lokale regels en gebruiken. Walcheren Eric Mengers nieren begaven het bijna, Esther Geijs gaf haar nier Demillenniumkids worden 18 jaar Reizigers laten ook vaak de beno digde vaccinaties achterwege, blijkt uit een enquête van NBTC- NIPO in opdracht van het ministe rie van Buitenlandse Zaken. Van de ondervraagden geeft 70 procent aan zich niet te hebben voorbereid op hun reis. Afgelopen jaar klopten 700.000 Nederlandse vakantiegangers met een probleem aan bij Buitenlandse Zaken; 2.300 mensen had een ern stig probleem, zoals een ongeluk, vermissing, ziekenhuisopname of sterfgeval. Het ministerie ver moedt dat een deel van de proble men door een goede reisvoorberei- ding te voorkomen was geweest. Een aantal reislustige Nederlan ders vertrekt ondanks een negatief reisadvies naar landen als Noord- Korea, Pakistan en Afghanistan. Begin vorig jaar kwam een Neder lands echtpaar nog in de proble men toen hun busje in Afghani stan werd beschoten. Minister Halbe Zijlstra van Bui tenlandse Zaken roept vandaag bij de opening van de vakantiebeurs in Utrecht Nederlandse vakantie gangers met klem op zich beter te informeren. Zo komen ze niet voor vervelende verrassingen te staan. „Een goede voorbereiding is het halve werk. Ja, het kost - zeker met de wat exotischer bestemmingen - even tijd", erkent Zijlstra. „Maar het is belangrijk dat iedereen die Het is belangrijk dat iedereen die naar het buitenland gaat, weer gezond thuiskomt naar het buitenland vertrekt voor vakantie of zakenreis ook gezond en wel weer thuiskomt. Met de juiste vaccinaties in zijn gele boekje. En bij voorkeur gaan ze al leen naar landen waarvan wij zeg gen: daar kun je gerust vakantie vieren." In 6 procent van de 1,1 miljoen buitenlandse vakanties in 2017 is het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken geraad pleegd. Dat gebeurde vooral als een land in het nieuws was. Afgelopen jaar werd het reisadvies voor Tur kije het vaakst gecheckt, gevolgd door de Verenigde Staten. Buitenlandse Zaken schiet regel matig toeristen te hulp. Zo kwam het ministerie vorig jaar met lucht vaartmaatschappij KLM en reisor ganisatie TUI in actie om Neder landers die door orkaan Irma op Sint-Maarten in de problemen wa ren gekomen snel in veiligheid te brengen. 6°C Nieuwsmedia FOTOTHINKSTOCK P»J, c« SGP-lijsttrekker Marco Kleppe wil dat alle Kapelse katten binnenblijven. Kan niet, zegt oud-Rijdende Rechter mr. Frank Visser. „Als je geen loslopende katten meer wil, moet je ze allemaal verbieden, want wie gaat ze vangen om het baasje te achterhalen voor de boete?" P4 ZEELAND4 P8 Toerist gaat argeloos op reis Hanneke Keultjes Den Haag/Utrecht —Minister Halbe Zijlstra dinsdag 9 januari 2018 Bewolkt met af en toe zon pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1