C9 Ophokplicht voor katten Nieuw casino Knokke komt onder de grond Q Meer bezoekers van Industrieel Museum Schaal 16 ZE LOSLOOPVERBOD HUISDIEREN De SGP in Kapelle is klaar met de overlast van katten. Die horen op eigen terrein of aan de lijn, vindt lijsttrekker Marco Kleppe. „Het is niet normaal om dieren los te laten lopen." Commentaar De SGP in Kapelle pleit voor een ophokplicht voor kat ten. Lijsttrekker Marco Kleppe stelt dat katten, net als honden, aan de lijn moeten worden uitgelaten. Loslo pende katten worden van straat geplukt. Gechipte katten kunnen terug naar de eigenaar, zwerfkatten naar het asiel. Kapelle zal katvangers in dienst moeten nemen om dit voor elkaar te krijgen. Of het gaat werken? De vraag is of het middel niet erger is dan de kwaal. Honden lopen dan wel aan de lijn, maar menig keffertje drijft zijn buren tot wanhoop met zijn geblaf. Opsluiten in de geluid- dicht hondenhok dan maar? De discussie over overlast van huisdieren ontaardt al gauw in jij-bakken. Het pleidooi van de Kapelse SGP jaagt menig katteneigenaar in de gordijnen. Een kat is nu eenmaal geen hond, het zou tegen de natuur in gaan om een kat in zijn vrijheid te beperken, vinden ze. Het is op zich geen vreemde gedachte dat de eigenaar van een huisdier moet zorgen dat zijn buurtgenoten geen hinder hebben van zijn hond of kat. Maar laat het bij de oproep aan om overlast zo veel te beperken. Het in verkiezingstijd voor stellen van op voorhand niet te handhaven regels heeft wei nig zin. Huisdieren hebben een positieve invloed op het welzijn van mensen. Laten we daarom de hinder die we af en toe van ze hebben accepteren. Het pleidooi van de Kapelse SGP jaagt menig katteneigenaar de gordijnen in Het plan voor de woontoren aan het Canadasquare, pal aan het strand, was een paradepaardje waarmee met name burgemeester Leopold Lippens tien jaar lang pronkte. Het bleek allemaal niet haalbaar te zijn - er waren te veel tegenstanders en de financiering kwam niet rond. Na dertien jaar besluit de Knokse gemeenteraad komende week over een nieuw initiatief, en dat oogt een stuk realistischer. Het nieuwe ca sino komt ondergronds, onder het huidige gebouw. Er komen een par keergarage en een nachtclub bij. Het huidige casino wordt omge bouwd of herbouwd tot multifunc tioneel centrum, mogelijk met ho tel. De huidige casino-exploitant, Napoleon Games, verbindt zich voor minstens vijftien jaar aan het nieuwe project. Het bedrijf betaalt daarvoor eenmalig 6,5 miljoen euro, en daarna anderhalf miljoen euro per jaar. De kosten van de bouw, die vol- Na dertien jaar besluit de Knokse gemeenteraad over een nieuw initiatief gend jaar moet beginnen en onge veer twee jaar duurt, worden ge schat op 14 miljoen euro, exclusief de verbouwing van het huidige ca sino. ALMANAK We zijn uitgenodigd bij vrien den voor een etentje. De gast heer is amateurkunstenaar en heeft een mooie muurschilde ring gemaakt. „Gewoon van een kaartje", zegt zijn vrouw trots. Tijdens het etentje vertelt de gastheer, dat hij kampt met een niersteen, die binnenkort ope- ratief wordt verwijderd. Hij pakt een zelfgemaakte tekening erbij om te laten zien waar de niersteen zit. Het is een gede tailleerde tekening met zijn ge slacht, de urineweg en de nie ren. De dames kijken bewonde rend naar de prent en één van hen vraagt: „Is dit op schaal." Weer hardrijder op Sloeweg Jong duo gepakt na schoolinbraak KNRM sleept sportvissers mee KORTGENE Auto mist bocht en belandt langs weg Het is een opmerkelijk punt in het verkiezingsprogramma van de SGP in Kapelle. De partij wil verbieden dat katteneigenaren nog langer hun huisdieren onbeperkt op straat la ten rondlopen. Lijsttrekker Marco Kleppe bindt de kat de bel aan. Of liever nog: een tuigje. „Nee hoor. Ik vind het leuke bees ten. Ik ben dol op dieren. We heb ben zelf vissen, vogels en konijnen. Ik zie ook absoluut de meerwaarde van huisdieren, namelijk dat men sen echt een maatje hebben. Maar een huisdier moet wel een huisdier zijn. Die houd je binnen of in je ei gen tuin." „We hebben veel belangrijkere za ken in Kapelle. Maar er zijn ook een heleboel kleinere dingen waar mensen zich aan ergeren. Toen we de afgelopen maanden met burgers spraken, werd dit onderwerp heel vaak genoemd. Dan moeten we er ook wat mee." Waarom zou je met je kat niet een stukje gaan wandelen? „We willen geen loslopende katten meer toestaan in de openbare ruimte. Over honden bestaan al heldere afspraken: we vinden het heel normaal dat we onze hond niet los laten lopen. Maar bij katten Het museum aan de Westkade is vooral populair voor groepsuitstap- pen, zowel in schoolverband als voor bedrijven. Mede daardoor pas seerden in 2017 i2.6rr bezoekers de entree van het museum. Dat zijn 3.825 bezoekers meer dan het jaar daarvoor. Ten opzichte van 2015 is sprake van bijna een verdubbeling. Afgelopen jaar werd het museum als 'geregistreerd museum' erkend. Daarmee werd de museumjaar kaart geldig voor het Industrieel Museum. Ook dit droeg bij aan de stijging van het bezoekersaantal, al dus het museum. Suikerloods In de oude suikerloods wordt de in dustrie van Zeeland op een eigen tijdse en interactieve wijze belicht. Het museum ging drie jaar geleden open. Vier maanden geleden ont ving het zijn 25.000ste bezoeker. Voorzitter Frans van den Hemel is logischerwijs in zijn nopjes met de cijfers. Binnenkort neemt Luc de Meijer de voorzittershamer van hem over. maandag 8 januari 2018 Een enorm prestigeproject was het, het plan om het casino in Knokke uit te bouwen met onder meer een woontoren van ruim honderd meter hoog. Dertien jaar later is er weinig van over. Martijn de Koning Knokke-Heist Tip? redactie@pzc.nl 'S-HEERENHOEK De politie heeft zaterdag middag het rijbewijs inge nomen van een bestuur der die te hard reed over de Sloeweg bij 's-Heer- enhoek. De politie klokte met de lasergun een snelheid van 156 kilome ter per uur, waar maxi maal 100 is toegestaan. De weg tussen de A58 en Westerscheldetunnel staat erom bekend dat weggebruikers er extra gas geven. In 2017 wer den er om die reden zes tien rijbewijzen afgepakt. MIDDELBURG Twee jongens van 15 en 17 jaar oud zijn zaterdag avond aangehouden nadat ze in een school aan de Korczakstraat in Middelburg hadden inge broken. Een oplettende getuige zag dat er met zaklampen in de school werd geschenen. Die persoon belde de politie en gaf een duidelijk sig nalement door. Het duo werd aangehouden in de de Koninginnelaan. Ze waren in bezit van zak lampen en bivakmutsen. VLISSINGEN Leden van de KNRM Breskens hebben zater dagmiddag negen opva renden gered, die tijdens het vissen met een ka potte accu kampten. De mannen ontdekten in de Sloehaven bij Ritthem dat de motor niet meer ge start kon worden door een kapotte accu. De KNRM'ers, die waren uit gerukt met de Koos van Messel, sleepten het bootje mee naar Vlissin- gen. Aan de Emelissedijk en de Kortgeenseweg tus sen Kortgene en Colijnsplaat is gister ochtend een lege en be schadigde auto aange troffen. Vermoedelijk was de wagen uit de bocht gevlogen, maar de politie kon niet be vestigen of er een onge val was geweest. Nie mand had zich gemeld. 'Een kat hoort niet los op straat' Rolf Bosboom Kapelle Hebt u een hekel aan katten? Waarom zet u hier zo op in? - Marco Kleppe, SGP Kapelle Wat is het plan? Het Industrieel Museum Zeeland in Sas van Gent timmert behoor lijk aan de weg. Het aantal be zoekers lag vorig jaar 43 pro cent hoger dan in 2016. Raymond de Frel Sas van Gent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48