Trouwjaponnen van de stal naar de hooizolder 'Ik hoop dat ik zaterdag in Lelystad mijn eigen kart kan winnen' 18 Aan een polderdijk ergens halverwege Nieuw en Sint Joosland en Lewedorp zoeken bruidjes al driejaar hun droomjapon uit. Eerst in de stal, nu op de hooizolder. Bij Daisy. Daisy' is Mathilde Lievense uit Se- rooskerke. „Mijn eigen naam is heel klassiek. Wat statig. Ik zocht een naam die de sfeer uitstraalt van de salon. Een beetje lief." De 22-jarige begon drie jaar gele den haar bruidssalon in de boerde rij van haar ouders aan de smalle Binnendijk tussen de winterse klei-akkers achter de A58 en Arne muiden. Eerst in de voormalige paardenstal, bij de theesalon van haar moeder Cobi, 'Koosjes salon' die high tea's serveert. Daar kon ze maar beperkt jurken kwijt. „En ik moest de afspraken afstemmen op de agenda van mijn moeder." Nu is de salon naar boven ver huisd, naar de hooizolder. Waar tot voor kort inderdaad heel oud hooi lag. „Als isolatie voor de salon bene den. Vroeger was het hier donker en er hing een touw aan de balken. We speelden hier graag." Nu is het er licht, wit en ingericht met secre taires, sofa's en lichtarmaturen die Mathilde overal bijeen zocht. Haar vroegere salon werd het trappen huis. Er staat al een tweede rek voor japonnen. Mathilde wil haar collectie uit breiden, ook met lingerie „Ik zoek een beetje bijzondere jurken. Niet ingetogen, het mag juist uitbundig zijn. Mijn stijl is modern roman tisch, een beetje zwierig, bohé mien. En draagbaar. Je moet er op je trouwdag niet als een pop bijlopen. Iedereen loopt al in een A-lijn jurk met een kanten bovenlijfje." Ze begon de salon toen ze zelf trouwde op haar negentiende. „Ik zocht een jurk en vond eigenlijk niets naar mijn zin. Ik merkte hoe weinig er in Zeeland te vinden is. Je hebt salons in Oost-Souburg, Goes, Kapelle, Zierikzee en daarna moet je de provincie uit. Je kunt wel drie jurken uit China laten komen, maar het risico dat het niet past en tegen valt is heel groot." Toevallig had ze voor haar ambi tie onbewust de perfecte vooroplei ding bij elkaar, via allerlei uitpro beersels. „Ik vond beroepskeuze maar moeilijk toen ik op mijn vijf tiende de havo gedaan had. Ik heb een tijdje gewerkt voor een binnen huisarchitect. Bij een fotostudio koos ik de kleding en deed ik sty ling. Dat deed ik ook voor een brui loftslocatie. Ik zat een tijd op een kunstacademie in België maar dat heb ik niet afgemaakt." Een salon beginnen in de polder is een risico, beaamt ze. „Het voor deel is wel dat ik de kosten van een winkellocatie uitspaar. Ik moet het hebben van naamsbekendheid. De vriendinnen van de vriendinnen van de bruiden. Ze komen van Bel gië tot van de Veluwe." Kartcentrum Lelystad houdt voor het eerst een talententraject voor kinderen tussen de zeven en tien jaar die nog geen racelicentie heb ben. Van de ruim 400 deelnemers zijn de snelsten van elke provincie het scoutingtraject ingegaan. De 9- jarige Niek van den Berge is er daar één van. Hij hoopt een eigen kart in de wacht te slepen. Dat hij in de finale staat kwam overigens als een complete verras sing voor het ventje. In eerste in stantie viel hij buiten de boot. Toen de organisatie de halve finale schrapte, kreeg hij uit het niets be richt dat hij toch mocht deelnemen aan de finale. Het mannetje kon zijn geluk niet op en kan niet wach ten tot het zaterdag is. Dat Niek gek is op racen wisten zijn ouders nog niet zo heel lang. Het virus is een jaar geleden toege slagen op de kartbaan in Middel burg. Zoals bij zoveel jongens is zijn vader de oorzaak. „De snelheid vind ik geweldig", zegt Niek. Vol gens zijn moeder kan hij het racen uren volhouden. „Wij moeten 'm echt stoppen, anders gaat-ie ge woon door." Twee keer in de week kruipt Niek achter het stuur van een kart op de baan in Middelburg. Daar probeert hij keer op keer een nieuw baanre cord neer te zetten. Het ventje is bloedfanatiek. „Het is best een las tig circuit", zegt hij. „Vooral met de chicane heb ik moeite. Daar moet ik nog wel even op oefenen." Of Niek de finale in Lelystad wint of niet, hij maakt dit jaar deel uit van het OW Kartingteam uit Hengelo. Hij staat aan de start van zeven wedstrijden, waaronder Spa Francorchamps. Ook komt hij in ac tie tijdens het Zeeuws kampioen schap, eind deze maand in Middel burg en het Europees kampioen schap volgende maand. Of er een racecarrière in zit voor Niek is lastig te zeggen, mede om dat de hobby vrij prijzig is. „We gaan door omdat het echt zijn pas sie is. Maar we zijn wel hard op zoek naar nog meer sponsoren. We moe ten alles zelf betalen", zegt zijn moeder. Niek kijkt niet te ver voor uit. „Ik hoop dat ik zaterdag in Lely stad mijn eigen kart kan winnen." Dan zet hij zijn helm op, laat z'n lijf in het smalle kuipstoeltje zakken en gaat de baan op. Daar nam hij het zaterdag op tegen zijn rivaal Fabian Feliciano Rebelo. IN DE REGIO Contactdag stomadragers Bucketlistvan Suffe Tutten Sterrenkunde MIJN DORP, MIJN STAD maandag 8 januari 2018 BE" Claudia Sondervan Arnemuiden fSpIfe Mathilde Lievense tussen de bruidsjaponnen op de hooizol der. FOTO RUBEN OREEL Salon Daisy wordt woensdag vanaf 20.00 uur ingewijd met een modeshow. Aanmelden: info@bruidssalondaisy.nl. Hij is de snelste in zijn leeftijds klasse in Zeeland. Binnenkort misschien wel van het land. Karttalent Niek van den Berge (9) rijdt zaterdag de finale van de Formido Talentscouting Kar- ten in Lelystad. Timo van de Kasteele Heinkenszand Het 9-jarige karttalent Niek van den Berge. FOTO RUBEN OREEL GOES De stomavereniging houdt een contact middag voor men sen met een stoma. Onder het genot van een kop koffie of thee kunnen lot genoten elkaar ont moeten en van ge dachten wisselen over het leven met een stoma. De con tactmiddag is woensdag 10 ja nuari in de verga derzaal van de SVRZ in het woon zorgcentrum Eras- muspark, Troelstra- laan 150 in Goes. Aanvang 14.00 uur, einde 16.00 uur. GOES Bucketlistinspirator Paulien van 't West einde houdt don derdag 11 januari een workshop over het maken van een bucketlist. De work shop wordt in op dracht van Suffe Tutten georgani seerd. Deelnemers verdiepen zich in verschillende soor ten wensen die op een bucketlist thuishoren. Belang stellenden zijn op 11 januari om 19.30 uur welkom in cof- feebar Shine, Mag- dalenastraat 2-4 in Goes. Deelname kost 15 euro en aanmelden kan via suffetutten.nl. MIDDELBURG De Zeeuwse Volks universiteit begint vanavond een ba siscursus Sterren kunde bij de Ster renwacht in Middel burg. De cursus be staat uit zes lessen van twee uur die gegeven worden door Volkssterren wacht Phillipus Lansbergen. De lessen zijn telkens van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via 0118 - 634 800 of op volksuniversi teitzeeland.nl. MIDDELBURG Melancholie gemengd met zelfspot, zoals zijn zangheld Johnny Cash dat ook kon. Dat kenmerkt de nieuwe single van de Middelburgse singer-songwriter Peet man Wisse, Make it Right. De gezongen smeekbede aan een verloren geliefde werd voorzien van een licht absurd-humo ristische videoclip van videoartiest Martijn Fincke uit Mid delburg, met diverse karakters uit het Vlissingse en Middel burgse straat- en kroegleven. Peetman presenteerde de sin gle en clip zaterdag in boekhandel De Drukkery in Middel burg. Song en video zijn te vinden op het YouTubekanaal van Peetman Wisse, foto ruben oreel MAANDAG GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur: Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur: Digitaal café KLOETINGE Geerteshuis, 10.00 uur: Inloopmorgen voor inwoners van Kloetinge en omge ving KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, onder meer breien en haken RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur: Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur: Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moer- plein, 19.15 uur en 20.15 uur: Bewe gingsuur voor seni oren. CD PEETMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45