coco r Pm 1 ür< Zuurkoolstamp, spruiten, hutspot en een vreugdevuurtje toe Winter Doeboek m Jonge Stichting Vrienden van Burgh ziet de toekomst zonnig 19 Het nieuwjaarsconcert van afgelopen zaterdag in de Hervormde kerk in Burgh was een succes. Met het programma had de Stichting Vrienden van Burgh de juiste troef in handen om de kerkte vullen. 1,- o goed als elke zitplaats van het kerkje in Burgh is vanmiddag bezet. De jubilerende I Westhoekzangers en de tenoren Reza Ranjazmay en Mare Canto trakteren het publiek op een muzikaal menu. Daarnaast doen Endrik en Jannekee nog een duit in het zakje met een geestige, maar af en toe rake terugblik op 2017. Halverwege het concert gaan de bladen met champagne rond en dat maakt het publiek zeker de tweede helft van de middag een stukje losser. Na afloop vliegen de positieve reacties je om de oren. „Ik vond het prachtig!" en „Wat een fantastische stemmen!" De bezoekers laten zich opgetogen uit. De voorzitter van Stichting Vrienden van Burgh (SwB) Jan Hoogendoorn, laat het zich tevre den welgevallen. De stichting is nu goed een jaar bezig en dat gaat met vallen en op staan. Het is een hele uitdaging voor het bestuur om in een klein kerkje als dat van Burgh een cultu reel programma op poten te zetten en het publiek voor zich te win nen. „We hebben nog geen repu tatie, daarvoor is de organisatie nog te jong. Bovendien ligt Burgh vrij excentrisch ten opzicht van Zierikzee',' zegt Hoogendoorn eerlijkheidshalve. „Maar als je na gaat dat we een goed jaar bezig zijn, dan merken we dat dat draagvlak biedt om de ingeslagen weg te vervolgen. We zien dat be zoekersaantallen toenemen en we ook vaker in de publiciteit ko men." Terugkijkend op 2017 vormen met name de hoogwaardige pro fessionele klassieke concerten van onder andere Windbroke en Con- sort of Voices voor Hoogendoorn de hoogtepunten. Die te blijven organiseren en er een breder draagvlak voor te creëren, is een van de doelstellingen waarin de SwB wil volharden. We zien onze bezoekersaantallen toenemen „Het komende jaar willen we in elk geval één klassiek concert per maand organiseren en daarnaast elke maand iets in het meer popu laire genre." Die reputatie begint overigens wel te komen, want de stichting heeft veel aanvragen van musici om te mogen komen optreden in Burgh. „Een luxeprobleem eigen lijk. De animo is overweldigend. We zouden zo gemakkelijk tot september 2018 volgeboekt kun nen zijn. Het is een kwestie van overwegen hoe we onze program mering willen invullen." Educatief In 2018 gaat de SwB ook educatief aan de slag. Onder de noemer 'Klassiek van dichtbij' worden er sprookjesachtige verhalen ge bracht, die muzikaal ondersteund worden. „Op die manier willen we de kinderen dichterbij de muziek betrekken. We onderzoeken ook de mogelijkheden voor samen werking met de Burghse Schoole. Ondanks de positieve instelling loopt Hoogendoorn heus nog te gen beperkingen aan. Zo kan de club nog wel vrijwilligers gebrui ken en extra financiële ondersteu ning is eveneens welkom. Hoogendoorn begint vol goede moed aan 2018. Op 3 februari staat alweer het volgende concert op de planning: een speciaal herden kingsconcert vanwege de Waters noodramp die 65 jaar geleden plaatsvond. OUWERKERK Zelden werden er zoveel aardappelen geschild en groenten schoongemaakt in het dorpshuis van Ouwerkerk als afge lopen weekend. Met zes vrouw sterk werden kilo's piepers gejast voor de stamppottenavond. Maar liefst 110 gasten schoven aan voor een lekkere prak zuurkool of hutspot met pudding toe. Voor de kinderen werden er pannen koeken gebakken. Halverwege de avond konden de bezoekers genie ten van een vreugdevuur van kerstbomen die een stukje ver derop door dorpsgenoten verza meld waren. maandag 8 januari 2018 rap Cultureel programma valt goed Mariska den Hartog -Jan Hoogendoorn TSWp PIXAR Uw (klein)kind verveelt zich geen moment in de kleurrijke wereld vol knotsgekke buitenbeentjes. ©DISNEY/PIXAR 2017 Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: AKO, Blz, Bruna, Libris, Primera, The Read Shop, Vivant Geldig t/m 13-01-2018. OP=OP r l korting De jubilerende Westhoekzangers treden op in het kerkje in Burgh. foto marieke mandemaker In de rij voor spruiten en gehaktballen, foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43