Stel wacht nog steeds op een rolemmer L 'Ik hoop dat ik zaterdag in Lelystad mijn eigen kart kan winnen' 18 En een leven zonder afvalcontai ners dat is knap lastig met baby Finn en drie katten in huis. Die pro duceren nogal wat restafval. „Van Finn hebben we nu zo'n acht tot negen luiers per dag en de zakken kattengrit stapelen zich ook steeds verder op", zegt Charlotte. De oude rolemmer hebben ze nog, maar die zit inmiddels overvol en wordt niet geleegd als ze die nu aan de straat zouden zetten. Het ging al mis bij de brief die alle inwoners van Schouwen-Duive- land kregen. Charlotte en Maurice ontvingen die ook, maar de folder en sticker voor de rolemmer ont braken. Heel wat telefoontjes ver der hebben ze ook nu nog steeds geen nieuwe rolemmers voor rest afval en plastic. Charlotte: „Eerst heb ik contact opgenomen met het bedrijf dat de rolemmers uitlevert, maar daar verwezen ze me naar de gemeente. Vervolgens heb ik meer dere malen naar de gemeente ge beld, tussen kerst en oud en nieuw en ook afgelopen week nog. Nie mand die er een oplossing voor lijkt te hebben." Het stel kreeg vragen of ze soms een bedrijf waren en of ze u jk wel belasting betaalden. Wat ze nu in de tussentijd met al dat afval moeten? Charlotte en Maurice weten het ook niet zo goed meer. Ze kregen te horen dat ze het maar moeten opsparen of bij de mi lieustraat moeten brengen. Dat laatste kan niet, aangezien er bij de milieustraat geen container voor restafval staat. „Dat kan je toch niet van mensen vragen, om hun afval op te sparen?" vraagt Charlotte zich geïrriteerd af. „We proberen zo goed mogelijk te scheiden, toch zitten we alsnog met veel afval. Ook al kun je af en toe wel wat bij de buren in de ro lemmer doen, je wilt niet steeds met je afval lopen leuren. Gelukkig is het winter en geen dertig graden, maar dit moet toch geen week lan ger duren hoor." Kartcentrum Lelystad houdt voor het eerst een talententraject voor kinderen tussen de zeven en tien jaar die nog geen racelicentie heb ben. Van de ruim 400 deelnemers zijn de snelsten van elke provincie het scoutingtraject ingegaan. De 9- jarige Niek van den Berge is er daar één van. Hij hoopt een eigen kart in de wacht te slepen. Dat hij in de finale staat kwam overigens als een complete verras sing voor het ventje. In eerste in stantie viel hij buiten de boot. Toen de organisatie de halve finale schrapte, kreeg hij uit het niets be richt dat hij toch mocht deelnemen aan de finale. Het mannetje kon zijn geluk niet op en kan niet wach ten tot het zaterdag is. Dat Niek gek is op racen wisten zijn ouders nog niet zo heel lang. Het virus is een jaar geleden toege slagen op de kartbaan in Middel burg. Zoals bij zoveel jongens is zijn vader de oorzaak. „De snelheid vind ik geweldig", zegt Niek. Vol gens zijn moeder kan hij het racen uren volhouden. „Wij moeten 'm echt stoppen, anders gaat-ie ge woon door." Twee keer in de week kruipt Niek achter het stuur van een kart op de baan in Middelburg. Daar probeert hij keer op keer een nieuw baanre cord neer te zetten. Het ventje is bloedfanatiek. „Het is best een las tig circuit", zegt hij. „Vooral met de chicane heb ik moeite. Daar moet ik nog wel even op oefenen." Of Niek de finale in Lelystad wint of niet, hij maakt dit jaar deel uit van het OW Kartingteam uit Hengelo. Hij staat aan de start van zeven wedstrijden, waaronder Spa Francorchamps. Ook komt hij in ac tie tijdens het Zeeuws kampioen schap, eind deze maand in Middel burg en het Europees kampioen schap volgende maand. Of er een racecarrière in zit voor Niek is lastig te zeggen, mede om dat de hobby vrij prijzig is. „We gaan door omdat het echt zijn pas sie is. Maar we zijn wel hard op zoek naar nog meer sponsoren. We moe ten alles zelf betalen", zegt zijn moeder. Niek kijkt niet te ver voor uit. „Ik hoop dat ik zaterdag in Lely stad mijn eigen kart kan winnen." Dan zet hij zijn helm op, laat z'n lijf in het smalle kuipstoeltje zakken en gaat de baan op. Daar nam hij het zaterdag op tegen zijn rivaal Fabian Feliciano Rebelo. IN DE REGIO Cursus Franse conversatie Lezing over hulp in huis Basiscursus sterrenkunde MIJN DORP, MIJN STAD maandag 8 januari 2018 SD Dat de uitlevering van de grijze rolemmers vertraagd was, werd een kleine maand geleden in de cember al duidelijk. Maar Char- lotte Blondeel en Maurice Vijver berg uit Zierikzee zitten er nu nog steeds op te wachten terwijl alle buren wel voorzien zijn. Mariska den Hartog Zierikzee Maurice Vijverberg en Charlotte Blondeel met baby Finn die zo'n acht tot negen luiers per dag produceert, foto marieke mandemaker Hij is de snelste in zijn leeftijds klasse in Zeeland. Binnenkort misschien wel van het land. Karttalent Niek van den Berge (9) rijdt zaterdag de finale van de Formido Talentscouting Kar- ten in Lelystad. Timo van de Kasteele Heinkenszand Het 9-jarige karttalent Niek van den Berge. FOTO RUBEN OREEL MIDDELBURG De Alliance Fran- gaise Walcheren heeft in de cursus Franse conversatie die op donderdag middag gegeven wordt (14.00 tot 15.30 uur) nog ruimte voor nieuwe cursisten. Aan de hand van filmpjes, opdrachten of tek sten van Franse chansons wordt uit sluitend Frans ge sproken. Cursisten dienen een redelijke basis te hebben wat de Franse taal be treft. De cursus is bij de docente thuis, waardoor de sfeer informeel is. Meer informatie vindt u op afpb.nl/walche- ren. OOSTERLAND Gastspreker Miep verzorgt het voor programma van de jaarvergadering van vrouwenclub Sameé. Miep is al jaren werkzaam in de schoonmaak branche en is in het leven geroepen om particulieren te voorzien van erva ren hulpen. De jaar vergadering van Sameé wordt ge houden in het dorpshuis van Oos- terland en start om 19.30 uur. MIDDELBURG De Zeeuwse Volks universiteit start vanavond een ba siscursus Sterren kunde bij de Ster renwacht in Middel burg. De cursus be staat uit zes lessen van twee uur die gegeven worden door Volkssterren wacht Phillipus Lansbergen. De lessen zijn telkens van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via 0118 634 800 of op volksuniversi teitzeeland.nl. CD PEETMAN MIDDELBURG Melancholie gemengd met zelfspot, zoals zijn zangheld Johnny Cash dat ook kon. Dat kenmerkt de nieuwe single van de Middelburgse singer-songwriter Peet man Wisse, Make it Right. De gezongen smeekbede aan een verloren geliefde werd voorzien van een licht absurd-humo ristische videoclip van videoartiest Martijn Fincke uit Mid delburg, met diverse karakters uit het Vlissingse en Middel burgse straat- en kroegleven. Peetman presenteerde de sin gle en clip zaterdag in boekhandel De Drukkery in Middel burg. Song en video zijn te vinden op het YouTubekanaal van Peetman Wisse, foto ruben oreel BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai Chi, 20.00 uur: Hand- werkcafé; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Cres- Beat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; NOORDGOUWE Kuuroord de Schouw, 18.30 uur: Yogales door Mari- anne van den Haak; Vijverbergstraat 8, 19.00 en 20.15 uur: Fytaal Pilates; OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Repetitie zang vereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Good Time; Yoga- studio Zeeland, 10.30 uur: Yoga en meditatie, ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning. MIDDELBURG Markt, 09.00-18.00 uur: Openstelling ijsbaan; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning C'est la Viel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42