TOP buigt na rust het hoofd van remise koplopers in overgangsklasse 9 zv eerste plaats kreeg, krijgt een spe ciale plek in de kantine van de zondagclub. „Deze komt in de vi trine, bij het shirt en de foto van Esad", zeiden Yavuz en Doorns in koor. Hoe verder Breskens zater dag kwam, hoe meer het binnen het team ging leven dat ze Esad Osmanovski wilden eren met een overwinning. De middenvelder van Breskens werd tijdens het soc- cer twee keer gekozen tot beste speler van het toernooi. Nadat hij Ik heb Arjen gekend als speler. Deze prijs houd ik de rest van mijn leven bij me in 2004 op 23-jarige leeftijd plotse ling overleed, werd de prijs voor de beste speler naar hem ver noemd. De trofee ging zaterdag enigs zins verrassend naar Saïd Bou- zambou, die soms met de hand rem op leek te spelen. Bouzambou gaf zijn prijs zaterdagavond met een aan Breskens-doelman Thijs van Houte, één van de uitblinkers in de finale. „In Breskens worden Esad en het soccertoernooi in één adem genoemd", vertelde Soufian Doorns. „Het toernooi leeft enorm. Met deze overwinning willen we hem eren. We dragen deze zege op aan Esad." Voor Terneuzen waren de drui ven zuur, net als voor Terneuzense Boys. De oranje-zwarten pakten nog wel een podiumplaats, door in de strijd om de derde plaats RCS met 4-2 te verslaan. Terneuzen slaagde er opnieuw niet in om het toernooi te winnen, maar krijgt wel snel een kans om revanche te nemen op Breskens. Op 28 januari staat het competitieduel in de derde klasse tussen beide ploegen op het programma. „Voor de win terstop hebben we het niet zo goed gegaan", zei Doorns. „We ho pen dat deze overwinning ons een boost geeft en dat we ook op het veld meer kunnen laten zien dan we tot nu toe hebben gedaan." CIJFERS Willemijn Bouwens op de basis- plek van de zwangere Petra van Belzen (die nog wel inviel in de tweede helft) nam TOP als bo venliggende partij een voor sprong van drie punten, maar zag net voor rust Deetos aansluiten op 10-11. Na de pauze hielden de Arne- muidenaren nog even stand, maar bij 14-14 kantelde het duel. Deetos legde de dames van TOP aan banden, waardoor de thuis ploeg op driekwart wedstrijd het heft in handen had. Bij 14-14 kantelde het duel en nam DeetosSnel het heft in handen Terwijl bij TOP de onrust in de ploeg sloop, bleken de Dordtena- ren zeer effectief. Met tien tref fers was Jimin de Vries de man bij Deetos. De vijfvoudig lands kampioen demarreerde naar een voorsprong van vijf punten, waarna TOP het hoofd boog. Door de nederlaag zakt TOP naar de vijfde plaats in hoofd klasse B. Zaterdag speelt TOP thuis tegen het laaggeklasseerde Die Haghe. remonte tot 26-25 brak de weer stand in de slotfase. Ondo-Excelsior 21-15: Na een spannende eerste helft (8-7) kende Ondo een dipje (9-10), maar de thuisploeg toonde veerkracht. Leu nend op een solide verdediging sloeg het bij 16-12 toe. De komende duels tegen Merwede en Futura zullen uitwijzen of Ondo meer is dan een subtopper. Tweede klasse. Atlas-Kinderdijk 14-14: Tegen nummer twee Kin derdijk sprokkelde Atlas knap een punt in de strijd tegen degradatie. Op 12-14 scoorde Atlas twintig mi nuten niet, maar zag ook Kinder dijk worstelen. In de laatste vier mi nuten dwong de Ritthemse forma tie alsnog een punt af. Derde klasse. Scheldevogels-Togo 14-15: KoploperTogo versloeg laag vlieger Scheldevogels, maar het ging met de hakken over de sloot. Tegen haar natuur in moest Togo mee tot de fysieke grens die de Bra banders opzochten. Het gaatje van drie punten na rust bleek precies genoeg voor de winst. De onderste plaats komt voorTjoba nu gevaarlijk dichtbij Zaamslag-Seolto 9-15: Zaamslag had weinig in te brengen tegen een tactisch sterker Seolto dat niet eens haar beste optreden kende. Zaam slag kwam niet onder de druk uit. De eindspurt van Seolto was de Zeeuws-Vlamingen te machtig. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 7, Marjolein Verpoorte en Richard Verolme 1. Scores Seolto: Mariëlle Francke 4, Remi van den Broeke 3, Rowena de Pagter, Cyntha Minderhoud en Sander Meertens 2, Mayella Kui- zinga en Rick van de Wal 1. Stormvogels-Vios 14-15: Na een tactische eerste helft (8-8) kon Stormvogels opnieuw beginnen. Toen het een vertragend Vios had achterhaald dacht het in de laatste vier minuten toe te kunnen slaan, maar kreeg met een typische from melgoal het deksel op de neus. DSO-KVK 25-22: In een attractieve wedstrijd waren er kansen over en weer. Zowel de eerste als de tweede helft kwam KVK op drie punten voorsprong, maar DSO pareerde en sloeg zes minuten voor tijd toe. Scores KVK: Koen Volkers 6, Anco Schreuder en Niels Verdonk 5, Mi randa de Visser en Sander Slabbe- koorn 2, Tonia Verdonk en Nicole Bostelaar 1. maandag 8 januari 2018 krijgt een extra lading De winst is binnen. De spelers van Breskens, met topscorer Soufian Doorns (tweede van rechts) als stralend middelpunt, heeft het 32ste soccertoernooi gewonnen, foto peter nicolai - Soufian Doorns, topscorer 32ste soccertoernooi. Kwartfinales: Terneuzense Boys-Philippine 3-0, Terneu- zen-Walcheren 2-1, RCS-RIA W. 6-2, Zaamslag-Breskens 2-6. Halve finales: Terneu zense Boys-Breskens 0-4: Soufian Doorns 0-1, Jan Meij- aard 0-2, Soufian Doorns 0-3, Tim van Hasselt 0-4. Terneu- zen-RCS 3-1: Douwe de Kok 1-0, Lars van Rosevelt 1-1, Saïd Bouzambou 2-1, Jamie Rade maker 3-1. Om derde plaats: Terneuzense Boys-RCS 4-2: Justin van Rossem 1-0, Nicky van Merriënboer 1-1, Leander Duerink 2-1, Marlo Janisse 2-2, Bart van Fraeijenhove 3-2, Bart van Fraeijenhove 4-2. Finale: Terneuzen-Breskens 3-4: Soufian Doorns 0-1, Sou fian Doorns 0-2, Marthijn van Ham 1-2, Soufian Doorns 1-3, Saïd Bouzambou 2-3, Soufian Doorns 2-4, Douwe de Kok 3-4. Breskens wint het 32ste soccertoernooi. Finale jeugd: Blue Diamonds (JVOZ)-HPC'16 J013 8-0. Wedstrijd G-teams: Terneu zense Boys-FC Axel 3-2. De korfballers van TOP verloren het eerste duel na de winterstop van naaste con current DeetosSnel. In Dor drecht ging de ploeg van scheidend coach Arco Goed koop met 24-19 onderuit. De formatie uit Arnemuiden zakt daardoor naar plaats vijf in hoofdklasse B. JaapJan Ritsema Vlissingen DeetosSnel-TOP 24-19: Met Scores TOP: Jurriaan Bouwens 5, Dylan Gillissen en Jorian Schroevers 3, Willemijn Bou wens en Jurgen Janse 2, Demi Mondeel, Jeanine Marijs, Emme- lie Bouwens en Sander Kloet 1. Scores Fortis: Tim Crucq 6, Remco Crucq en Justin Koppejan 5, Yasmin Swiers 4, Timme Pro voost 3, Naomi Crucq 2, Mathijs de Vries 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Thomas Mesu 6, Dennis Witte 3, Joyce van Eennennaam en Kristy Kolmus 2, Sacha Hoefkens 1. Scores Atlas: Tim Dybala en Tho mas Mesu 4, Stephan den Boer 3, Irina Truijlio 2, Benjamin van Hese 1. Scores Togo: Marten Postema en Niek Meerman 4, Desiree Voshart 3, Mijke Tahapary, Anouk Hazelaar, Jordi Dommisse en Joost Goos- sens 1. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 5, Arjen Schoe en Sander Verrijzer 3, Niek Peene 2, Vera Ge- schiere 1. Reserveklasse. Seolto 5-BKC 1: 10-7. Scores BKC: Christa de Nooijer, Sandra de Reu en Michiel Zwanen burg 2, Vivian Salome 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37