Weergaloze Caudron stelt orde op zaken Patrick Marteijn slaat zich naar twee titels Winnend SwifI profiteert 8 SOCCERTOERNOOI VERDIENDE WINNAAR Spelers van zondagclub dragen hun overwinning op aan de in 2004 overleden Esad Osmanovski. zv Eredivisie. HCR Prinsen-Dal- linga.com 4-4: Voor de pauze was Berry Dallinga al snel klaar en kansloos tegen de ontketende Jelle Pijl: 40-20 in 22 beurten. Op de andere tafel verloor pechvogel Steven van Acker voor de tweede keer op rij met 40-39. De laatste wedstrijd voor de winterstop was het verschil met Martien van der Spoel zeer ongelukkig al een punt en nu tegen De Kleine opnieuw. De thuisspeler kwam dankzij een klutsbal aan het winnende punt, waar bij Van Acker de gelijkmaker maar net niet viel. „Balen", zei de teleurgestelde Belg na afloop. „Dit kan gebeuren, maar het kost ons nu de zege." Na de pauze stelde een opnieuw weergaloze Frédéric Caudron di rect orde op zaken tegen zijn land genoot Eddy Leppens. In 15 beur ten was hij aan de finish en liet hij Leppens op 26 achter, 2.667 ge middeld. Jean Paul de Bruijn hield ondertussen de levensgevaarlijke Jozef Philipoom met 35-40 in be dwang en stelde zo samen met Caudron het dikverdiende punt voor Dallinga veilig. Eerste divisie. W. v.d. Sanden-Pe- arle Opticiens 1 6-2: Pearle Opti ciens kende aan het begin van het nieuwe jaar een zwarte dag. Het moest al zonder kopman Pascal Claus naar Hilvarenbeek en re serve Alex Voets meldde zich een dag voor de wedstrijd ook nog af. Daardoor gingen de Sassenaren met slechts drie man en dus een 2-0-achterstand van start. Jens van Dam won uiteindelijk als enige. Tweede divisie. De Distel 2-Polka Print 6-2: De Zeeuws-Vlaamse formatie verspeelde door de ne derlaag zijn leiderspositie. Meer- ten Dallinga won als enige zijn partij. Het geroutineerde koppel Mar- teijn/De Wit bedwong in de spannende finale van het ge mengd dubbel Natascha van Tennisser uit Slijkplaat wint het mannen- en gemengd dubbel Strien en Wouter de Feijter met 7- 6. „Doordat we een paar belang rijke volleys misten, werd het 6-6. In de beslissende servicegame van Natascha maakten zij echter de fouten", aldus Marteijn. Vervolgens moest hij samen met Dobbeleir aantreden in de laatste poulewedstrijd van het dubbel 3/4 tegen Sebastiaan Mil- lenaar en Ronald van Remortel. De aanvallend ingestelde combi natie Dobbeleir/Marteijn pakte overtuigend de winst tegen het TC Smash-duo: 9-5. „Wij speel den redelijk constant. Ronald moest het verschil maken, maar maakte daarvoor net te veel fout jes", verklaarde Marteijn. Vrouwendubbel Romy Bonte uit Clinge en Claire van Damme uit Hulst waren bij de vrouwen in de klasse 3/4 supe rieur. Ze klopten in een hoog tempo achtereenvolgens Mari- anne Fraanje/Nathalie de Schep per (11-1), Inez de Bruijn/José de Wit (6-4), Renske Fraanje/Nata- scha van Strien (9-4) en Rebecca Matthijs/Renee van Sabben (12-2). Tanja Kornelis en Eric Neve werden toernooiwinnaar in de mixed-5. Vader en zoon Werner en Kasper Tak wonnen het dub- bel-5 met 9-4 in de eindstrijd te gen Gijs Donze en Josko Simic. Bij de vrouwen van deze speelsterkte werden Demi Engelaar en Renee van Sabben nummer 1. Je kon soms klagen over het niveau, je kon nog steeds iets vinden van de geringe deelname, maar je kon zaterdag ook vooral de positieve zaken bena drukken tijdens de 32ste editie van het soccertoernooi. Complimen ten waren op z'n plaats voor de vierde- en vijfdeklassers die wel de moeite namen om zich in te schrijven en voor de liefhebbers die nog wel hun bed uit willen komen om een dag te socceren. Zoals de zeven man van Breskens, die tijdens het toernooi steeds beter gingen spelen en terecht de eindzege pakten. Het team, gecoacht door speler Kjeld Verschorre, bereikte als nummer twee van poule C (achter RCS) de kwartfinales. Daarin werd Zaamslag met 6-2 opzij ge zet, waardoor in de halve finale een duel met Terneuzense Boys wachtte. De Terneuzense ploeg had het soccertoernooi drie keer op rij gewonnen maar was in de halve eindstrijd tegen Breskens kansloos (0-4). Dat André Siere- veld niet meer okselfris was, speelde daarbij ook wel een rol. De regisseur van de Boys had last van zijn enkel en kon niet meer voluit gaan. Dat konden ze bij Breskens wel. In de finale tegen Terneuzen zorgde Soufian Doorns voor een snelle 2-o-voorsprong. Marthijn van Ham zorgde voor 1-2, vlak voor rust liet Saïd Bouzambou een grote kans op de gelijkmaker lig gen. Bouzambou zou in eerste in stantie helemaal niet meedoen aan het soccertoernooi, maar toonde zich een echte liefhebber. Geen trainingsstage met het Ne derlands zaalvoetbalteam, maar wel socceren. Bouzambou incas seerde en deelde uit, vooral in de duels met Walcheren en RCS. In de finale scoorde hij één keer - de 3-2 - maar bleek tegen de scorings drift van Soufian Doorns weinig in te kunnen brengen. Drie uur geslapen Doorns - jeugdtrainer bij Terneu zen en oud-speler van de club - legde ook zijn derde en vierde bin nen, waardoor hij met tien goals topscorer van het toernooi werd. De finale eindigde uiteindelijk in 4-3 voor Breskens, dat daarmee de verdiende winnaar werd. Thijs van Houte, onlangs nog de schlemiel in het competitieduel met Philip- pine (9-0-nederlaag), keepte in de eindstrijd fantastisch; Tim van Deze beker komt in de vitrine in onze kantine, bij het shirt en de foto van Esad Hasselt was een rots in de bran ding. De verdediger liet zien dat met zijn karakter weinig mis is, na een heel korte nacht. „Ik werk in de horeca en was vanochtend om half zes klaar", zei hij voor de fi nale. „Om half negen ging de wek ker weer om naar hier te gaan. Na de finale moet ik meteen weg, om dat ik eigenlijk om zes uur van avond moet beginnen. Tot hoe laat ik moet werken? Tot zondagoch tend zes uur ongeveer. Ik ben het gewend." Bij Breskens viel niemand uit de toon. Van Houte en Van Hasselt speelden sterk, net als Metin Ya vuz, de jonge en slimme Joey Wal- hout en de snelle Jan Meijaard. Jo ris Corijn vormde voorin een goed koppel met Doorns, die uit alle hoeken raak schoot. „Dit is mijn derde seizoen bij Breskens, maar pas de eerste keer dat ik mee kan doen aan het soccer", vertelde Doorns. „In de voorgaande jaren was ik steeds niet fit, nu ben ik dat wel." Voor zijn tien goals kreeg hij de Arjen Oostdijk Trofee, de prijs die is vernoemd naar de in 2007 overleden speler van Terneuzense Boys, Zaamslag en Hoek. „Prach tig", zei Doorns, waarna hij even een stilte liet vallen. „Ik heb Arjen gekend als speler. Deze prijs houd ik de rest van mijn leven bij me." De beker die Breskens voor de 20: Voor rust had Swift alle moeite met het stugge HKC, de minst ge passeerde ploeg uit hoofdklasse D. De achterstand dwong Swift tot meer initiatief. Die kwam er en dat ging gepaard met meer lef en slim mere keuzes. Daardoor kantelde de wedstrijd in Middelburgs voordeel. Scores Swift: Gijs Gillissen 6, Aisja Zuidweg en Stephan den Boer 5, Mirella Pouwer, Eefje van de Berg, Tegen nummer twee Kinderdijk sprokkelde Atlas knap een punt Eerste klasse. Tjoba-Vrienden- schaar 19-24: Slap verdedigen kostte Tjoba in de eerste tien minu ten (2-7) de wedstrijd. Na rust krab belde Tjoba op en kwam de forma tie terug tot 19-21, maar daarna was de energie op om een geflatteerde uitslag te voorkomen. Tegen RWA en Juliana zal Tjoba alles op alles moeten zetten om weg te blijven van de onderste plek. RWA-Fortis 28-26: Vooral de da mes van RWA dwongen (te) veel persoonlijke fouten af aan Sou- burgse kant. Daardoor redden zelfs de elf rake strafworpen Fortis niet uit de constante achterstand. Na de maandag 8 januari 2018 Het driebandenteam heeft bij de nummer twee van de eredi visie driebanden met 4-4 gelijk gespeeld. Pearle Opticiens ver loor in de eerste divisie bij W. v.d. Sanden. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Frédéric Caudron speelde op bezoek bij de nummer twee ijzer- sterk namens Dallinga. fotojohan wouters Patrick Marteijn uit Slijkplaat zegevierde op twee fronten in het Smit Promotions tennis toernooi in het Terneuzense Racketcentrum. Eerst legde hij samen met zijn partner José de Wit beslag op de eerste prijs in de mixed-3/4. Daar naast won hij ook het mannen- dubbel met Coen Dobbeleir. Henk van de Voorde Terneuzen Eindzege Breskens Barry van der Hooft Terneuzen - Metin Yavuz Na de korte winterstop kende overgangsklasser Swift een koude start in Hardinxveld-Gies- sendam. De ploeg was op tijd bij de les om het eerste duel in 2018 winnend af te sluiten. Door het gelijkspel tussen SDO en GKV nadert Swift de koplopers tot op één punt. JaapJan Ritsema Vlissingen Overgangsklasse. HKC-Swift 18- Sanne Oostinga en Joren Gillissen 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Sharon Goedegebuure en Pa trick de Bruine 3, Es-mee Walraven en Robin Harinck 2, Manon Braam, Pien Westmaas en Jurgen de Kun- der 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36