SSS lost Zeeuwse ploeg af Scheldesport haalt uit O O) CD O Q. In het nieuwe tenue van de ploeg valt de kleur oranje extra op 7 Nick van der Lijke en Brian van Goethem hebben volgens ploegleider Jean- Paul van Poppel in 2017 weer stappen gezet. zy Oefenzege Trainers Hoondert Het contrast tussen publiek en sporters is vrijdag avond behoorlijk in Ahoy. Zo'n vierhonderd gasten en genodigden tu ren met een broodje kroket of andere snack in hun hand naar een podium met daarop zestien afgetrainde wie- Ierlijven. Zestien sportlichamen die de komende periode vermoedelijk weinig versnaperingen van dien aard binnenkrijgen. De ochtend na de ploegenvoorstel- ling stapten de renners van Roompot- Nederlandse Loterij in het vliegtuig voor een trainingsstage in het Spaanse Calpe. De ploeg met de Zeeuwen Nick van der Lijke en Brian van Goethem rijdt eind deze maand de eerste wed strijden van het seizoen. Dan zal ook het vernieuwde shirt voor het eerst aan het grote publiek worden ge toond. De kleur zwart is dit jaar prominen ter aanwezig in het tenue, waardoor de kleur oranje extra opvalt. „Lekker fris truitje", reageert Van der Lijke na afloop van de teampresentatie op het nieuwe shirt. De 26-jarige Middelbur ger hoopt het Roompot-shirt in 2018 in elk geval vaker te dragen dan in 2017, toen zijn seizoen door een schouderblessure in augustus al voor bij was. „Het herstel heeft aardig wat tijd gekost, maar nu is mijn schouder sterker dan hij voorheen was." Afgezien van zijn schouderkwet suur was 2017 voor Van der Lijke een prima seizoen, vindt ploegleider Jean- Paul van Poppel. „Hij was beter dan in 2016, terwijl hij toen ook al een goed seizoen reed. Het is alleen net dat ene puntje." Van Poppel knipt met zijn vingers. „Als hij in de Volta Limburg Classic doet wat hij moet doen, en hij wint, dan komt zijn seizoen er mis schien nog anders uit te zien." De Walchenaar eindigde in plaats daarvan als derde in de Limburgse semi-klassieker. „Dan moet ik dit sei zoen maar de stap naar plek één ma ken", zegt hij glimlachend. Van der Lijke is vooral verheugd met het con stante niveau dat hij over het hele jaar heeft laten zien. Behalve de Volta Limburg Classic was zijn naam ook in de Ronde van Catalonië, de Tour des Fjords en de Ronde van Zwitserland één of meerdere keren op de eerste uitslagenvellen te vinden. Klein jongetje Ook in de Amstel Gold Race eindigde Van der Lijke met een 23ste plek van voren. „De Amstel is mijn droomdoel. Al sinds ik een klein jongetje ben, droom ik ervan om mee te doen." Dat deed Van der Lijke in 2017 voor de tweede maal. „Dit jaar wil ik meer dan die 23ste plek. Ik heb ook het idee dat dat mogelijk is. Ik voel me sterk en rij lekker." Waar van der Lijke aan zijn derde seizoen bij Roompot begint, wordt het voor leeftijds- en provinciegenoot Van Goethem zijn vierde seizoen bij de oranjehemden. De renner uit Phi lippine kent geen vlekkeloze voorbe reiding op het nieuwe wieier jaar. In december kwam hij met zijn moun- Op de vlakke wegen kan ik mijn knie weer volledig belasten tainbike ten val en blesseerde hij zijn knie. „Op de vlakke wegen kan ik mijn knie inmiddels weer volledig be lasten", vertelt hij, „maar ik moet nog even zien hoe hij bergop reageert." Van Goethem behoorde in 2017 tot de groep renners met de meeste aan- valskilometers van het hele peloton. Vooral het gegeven dat zijn vluchtpo gingen ook tot steeds dichter bij de fi nish reiken, doet hem goed. Niet al leen omdat hij daarmee dichter bij een mogelijke ereplaats of overwin ning komt, maar ook omdat hij op die manier in de slotkilometers nog van waarde kan zijn voor achteropko mende ploeggenoten. „]e ziet het bij Brian niet altijd terug in de uitslagen, maar hij heeft zich het voorbije jaar zeker verbeterd", zegt Van Poppel over de Zeeuws-Vlaming. Hoewel we Van Goethem als aan valler pur sang kennen, zou het zo maar kunnen dat we hem in 2018 in een iets minder aanvallende rol gaan zien. Dat heeft alles te maken met de komst van Wouter Wippert, iemand die voor Roompot het karwei kan af maken in een sprint. „Het zou goed kunnen dat we er als ploeg vaker voor gaan kiezen om niet in de vroege vlucht mee te gaan, maar op de sprint mikken", zegt Van Goethem. „Met een sprinter is de kans op een over winning groter. En voor een overwin ning offer ik me graag op." De vrouwen uit Klaaswaal, met twee Zeeuwse speel sters, waren in de finale met 2-1 te sterk voor FC Stiens uit Amsterdam. Ook het Zilver bleef dus niet in de provincie. Het Zeeuwse So- lodinho's, dat nu meedeed onder de naam Young Stars en de titel verdedigde, viel buiten de prijzen. De titels Speelster van het Toernooi en Keepster van het Toernooi gingen eve neens mee de provincie grens over. Stef Valk (SSS) werd de beste speelster, haar teamgenote Agnita Nouwen de beste keepster. Laura Vierhout van het team Noppen 8c Naaldhak ken hield de Zeeuwse eer hoog. De jongeling werd uitgeroepen tot Talent van het Toernooi. TERNEUZEN De basketballers van Scheldesport hebben de com petitie in de derde klasse hervat met een monsterscore. Tegen ABC werd het 101-50. In sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen ging de eerste periode nog gelijk op, omdat Scheldesport in een te laag tempo speelde. In de tweede periode was het verschil al groter. Bij de rust was de marge opgelopen tot zes tien punten: 44-28. Na de pauze schroefde de thuis club het tempo op, zodat de te genstander uit Wijk en Aalburg op een kansloze achterstand werd gezet. Met een selectie van elf spe lers kon Scheldesport goed door wisselen. Dat gebeurde ook, waardoor de Zeeuws-Vlamingen boven de grens van honderd punten uit kwamen. Daarin had topscorer Floris Jan Beumer met 35 punten een groot aandeel. maandag 8 januari 2018 l-S Zondag-tweede klasser Zeelandia Middelburg heeft een oefenduel met Dosko (zondag eersteklasser) met 1-5 gewon nen. Levi Mom- barg (2x), Thomas de Rijke, Collin van den Berg en Wer- ner Schreuders maakten de goals. I Zondag-derde klassers Philippine en Terneuzen gaan verder met hun trainers. Bij Philippine heeft Frank van Damme, sinds dit seizoen hoofdtrainer, voor een jaar bijgete kend en bij Ter- neuzen blijft Ron- nie Tresonie nog een seizoen. Hij is nu bezig aan zijn eerste jaar. S De vijfde etappe van de Africa Eco Race leverde truc ker Adwin Hoon dert een zesde plaats op. Daar mee evenaarde hij zijn beste presta tie tot nu toe. Af gelopen woens dag werd de rally rijder ook al zesde. Vandaag staat de zesde etappe op de rol. Rotterdam Nick van der Lijke (midden) en Brian van Goethem (rechts), samen met ploegenoot Sjoerd van Ginneken (links) tijdens de presentatie van Team Roompot-Nederlandse Loterij, foto marcel koch/orangepictures -Brian van Goethem (26) Voor het eerst in het vijf jarig bestaan kreeg La- dies Futsal #14 een niet-Zeeuwse winnaar. SSS ging er met de zege vandoor in Goes. Daniël Vervelde Goes Lees in de PZC van mor gen een uitgebreid verhaal over de vijfde editie van Ladies Futsal #14. Zeeuws getint Roompot wil het in 2018 nog iets beter doen Arwin Willemsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35