Marten de Roon: doelpunt en rode kaart bij Atalanta 4 Virgil van Dijk (26) beleeft droomdebuut op Virgil van Dijk beleefde een droomdebuut voor Liverpool in de Merseyside-derby tegen Everton. Hij kopte de winnende goal binnen, pal voor de beroemde Kop-tribune. „Dit is een sprookje." Column DIEDERIKSMIT jaar definitief afscheid gaan nemen van de gene ratie voetballers die Nederland naar de WK-fïnale bracht. Vorige week werd duidelijk dat Robin van Persie met Fenerbahqe in ge sprek is over de ontbinding van zijn contract. Sinds augustus heeft hij geen minuut gespeeld. Bij stadgenoot Galatasaray mocht bankzitter Nigel de Jong vertrek ken en Wesley Sneijder ging weg bij Nice, waar hij niet aan spelen toekwam. Inmiddels heeft hij een contract getekend bij Al- Gharafa in Doha, de hoofdstad van Qatar. Ik begrijp het wel. Zijn eerdere werkgevers waren grote namen als Ajax, Real Madrid en Interna- zionale en dan snap ik dat je je carrière op een waardige manier wilt afsluiten bij een club met historie. In die zin is het logisch dat je dan uitkomt bij een volks club als Al-Gharafa, een aanspre kende naam die onlosmakelijk verbonden is met de gloriedagen van het Qatarese voetbal. Een naam die niet alleen een begrip is in Qatar, maar ook tot in de ver ste uithoeken van het Arabisch Ik snap datje waardig wilt afsluiten BUITENLANDS VOETBAL schiereiland. Al-Gharafa is syno niem voor gogme, branie, flair en dominantie. Ik snap de aantrek kingskracht van 'de Derby van het Grijze Zand' tegen de stadge noot en eeuwenoude aartsrivaal Al-Rayyan. Ik snap hoe aanlok kelijk het is om bij veertig graden Celsius te spelen voor die prach tige tribunes met tienduizenden gele en blauwe stoeltjes waar tientallen Al-Gharafï-tifosi uit hun dak gaan tijdens de achtste finales van de Emir of Qatar Cup. Het is volkomen logisch dat je in de voetsporen wilt treden van le gendarische clubiconen als Mu- hammad Al-Zawahari, Tehmine Amiyad en Abdullah Rahmedi. Ik begrijp het volkomen: als je de kans krijgt om in Qatar te spelen, dan doe je dat. En als het dan no dig is om financieel een stapje te rug te doen, dan moet dat maar. ROME Marten de Roon speelde afgelopen zaterdag een hoofdrol bij Atalanta dat een knappe overwinning boekte bij AS Roma (1-2). De Nederlander maakte de tweede treffer, maar werd even later uit het veld ge stuurd vanwege een tweede gele kaart. Met een man min der in de tweede helft hield een knokkend Atalanta stand. Kevin Strootman speelde 75 minuten voor de Romeinen. Andreas Cornelius zette de bezoekers op o-r na een kwar tier. Een van richting veran derd schot van De Roon bete kende vijf minuten later 0-2. Edin Dzeko zorgde nog voor een aansluitingstreffer, maar de bezoekers (met Hans Hate- boer in de defensie) hielden de voorsprong vast tot het einde. Virgil van Dijk is zaterdag amper uit het vliegtuig gestapt in Dubai, voor een zomers trainingskamp met zijn nieuwe club, of het voetbalnieuws op Sky Sports is hem alweer bijna verge ten. Zo gaan die dingen in het vluchtige circus van de Premier League, de wereld van miljoenen en nog meer miljoenen. Terwijl de Nederlander nog na geniet van zijn winnende, histori sche goal in de Merseyside-derby tegen Everton (2-1), heeft Liver pool net Philippe Coutinho ver kocht aan FC Barcelona, voor een bedrag van liefst 160 miljoen euro. Wéér een nieuwe record signing. Wéér een bedrag dat je doet duize len. Wéér een nieuw gesprek van de dag. En dat terwijl het eindelijk weer eens over voetbal ging, nog geen 24 uur eerder. Het is mooi zicht baar op Anfield vrijdagavond, rond tien uur plaatselijke tijd: het mo ment waarop Van Dijk even een momentje voor zichzelf vindt, iets voorbij de middenlijn, terwijl de tribunes om hem heen brullen van geluk. Hemel Meteen nadat het laatste fluitsig naal klinkt, balt de Nederlander onderhands zijn vuisten en kijkt naar de hemel, gelukzalig glimla chend. Het is de ontlading van een voetballer die de laatste weken stilaan was getransformeerd in een geldbedrag, in een gedekte cheque van 84 miljoen, in een haast niet te bevatten getal. Maar hier, midden in het legen darische stadion, staat ook gewoon een 26-jarige jongen uit de modale wijk Brabantpark in Breda, die op voortreffelijke wijze de druk had doorstaan in zijn debuutwedstrijd voor Liverpool. Een voetballer van vlees en bloed, euforisch en opge lucht, na zijn eerste wedstrijd in dik drie weken. De climax ook van een soort filmsterren-entree in Liverpool, compleet met privéjet, geblin deerde busjes en bodyguards. „Hij heeft het echt fantastisch gedaan", verzucht trainer Jürgen Klopp een uurtje na de 2-1 over winning. De Duitser had Van Dijk eerst niet op willen stellen. Pas volgende week speelt Liverpool de topper tegen Manchester City: het had Klopp de zeldzame tijd gege ven om Van Dijk rustig in te pas sen in zijn ploeg. „Maar vrijdag ochtend ben ik van gedachten ver anderd", aldus Klopp. „Dat heeft wel aardig uitgepakt, hè?" De Liverpool-trainer zegt het grijnzend, met gevoel voor under statement. Uitgerekend Van Dijk kopt na 84 minuten de winnende goal binnen tegen Everton, nota bene pal voor de vermaarde Kop- tribune. Het maakt de verdediger tot de eerste speler sinds 1901 die debuteert met een winnende goal in de derby van Liverpool. „Wat een avond", zegt Van Dijk zelf na afloop, voor de camera's in de mixed zone, omringd door be- Spelen op Anfield is al een droom. Scoren bij je debuut voor Liverpool maakt het alleen nog mooier veiligers en persmensen van Liverpool. „Spelen op Anfield is al een droom voor elke voetballer - en scoren bij je debuut maakt het alleen nog maar mooier." De kritieken na afloop zijn meteen lyrisch. Televisie-analist en voormalig international Martin Keown oordeelt dat Van Dijk speelde 'als een Rolls-Royce', of wel: de verdediger bleef overeind met klasse, uitstraling en rou tine. Oud-Liverpool-speler Ja- mie Carragher oreert vrolijk dat Van Dijk 'elke cent waard' is geweest. De plaatselijke krant Liver pool Echo beloont de debutant met een 9 en ook de koppen makers weten wel raad met de Nederlander: 'Like a Vir gil', met een knipoog naar de hit van Madonna. Oh ja, en de Liverpool-supporters hebben nog dezelfde avond een nieuw spreekkoor bedacht voor de Nederlander: The score is 1-1, as tense as you like - then pops up the head of Virgil van Dijk - Oh Everton, Wat een avond. maandag 8 januari 2018 GO Snei de Het lijkt erop dat we dit ITALIË SPANJE AS Roma - Atalanta 1-2 Leganés - Real Sociedad 1-0 Cagliari - Juventus 0-1 Sevilla - Real Betis 3-5 AC Milan - Crotone 1-0 Las Palmas - zibar 1-2 Benevento - Sampdoria 3-2 Valencia - Girona 2-1 Napoli - Hellas Verona 2-0 Atlético Madrid - Getafe 2-0 SPAL - Lazio 2-5 Barcelona - Levante 2-0 Genoa - Sassuolo 1-0 Atletic Bilbao Alaves 2-0 Torino - Bologna 3-0 Villarreal - Deportivo 1-1 Fiorentina Inter Milaan 1-1 Celta de Vigo - Real Madrid nnb Chievo Verona - Udinese 1-1 Malaga - Espanyol maa Napoli 20-51 AC Milan 20-28 Barcelona 18-48 Getafe 18-23 Juventus 20-50 Bologna 20-24 Atlético M. 18-39 Real Sociedad 18-23 Inter Milaan 20-42 Chievo V. 20-22 Valencia 18-37 Girona 18-23 Lazio 19-40 Genoa 20-21 Real Madrid 16-31 Celta de Vigo 17-21 AS Roma 19-39 Sassuolo 20-21 Sevilla 18-29 Espanyol 17-20 Sampdoria 19-30 Cagliari 20-20 Villarreal 18-28 Levante 18-18 Atalanta 20-30 SPAL 20-15 Eibar 18-27 Deportivo 18-16 Fiorentina 20-28 Crotone 20-15 Leganes 17-24 Alavés 18-15 Udinese 19-28 Hellas Verona 20-13 Real Betis 18-24 Malaga 17-11 Torino 20-28 Benevento 20-7 Athletic Bilbao 18-24 Las Palmas 18-11 Liverpool heeft Sjoerd Mossou Liverpool —Virgil van Dijk (26) Koppen in de Engelse zater dagkranten: 'He's Virgil van Strike' en 'Like a Virgil'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32