Advocaat: We praten niet over Messi's, hè werken aan de speelwijze FC Twente gaat voor Maher 3 weest van bravoure, vernieuwing en creativiteit. Met Michels, Cruijff en Van Gaal. Dat spreekt me juist enorm aan." Vernieuwen In Ten Hags tijd bij FC Twente vertelde elftalleider en Amster dammer Arend van der Wel al vaak over Ajax. „Arend kende Cruijff natuurlijk goed en kon mooi over hem praten. Dan ging het ook over de trots in Amster dam. Over het innovatieve van de club. Ajax is nog altijd de meest fascinerende club van het land." Of hij Ajax ook wil vernieuwen? „Nou, hoho. Vernieuwende im pulsen aanbrengen wel ja." Maar juist omdat Ten Hag halverwege het seizoen instapt, zal hij niet té hard van stapel lopen. „Normaal heb je zes weken de tijd om een ploeg naar je hand te zetten. Nu zijn dat er twee. Dat vergt een an dere aanpak, ander management." Hoe precies? „Ik zal me moeten inleven. Ik ga de spelers niet vanaf dag één overladen met informatie. De laatste weken voor de winter stop heb ik veel goede dingen ge zien. Vooral het dynamische spel van achteruit beviel me. Maar na tuurlijk zal ik vernieuwende im pulsen toevoegen. De missie is kampioen worden en daarbij wer ken aan de speelwijze. Goed is niet goed genoeg." Ten Hag - die voor het trainings kamp in Portugal Richard Witschge aan de staf toevoegde - begint op 21 januari meteen tegen Feyenoord. Hij zal er met zijn ploeg klaar voor zijn. „Ik ga de spe lers leren kennen en zij mij. Ik zal in Portugal niet met iedereen apart kunnen zitten, maar ik haal ook veel uit hun 'voetbalgedrag'. We gaan er alles aan doen om goed te starten. Dan blijven de punten te gen Feyenoord in Amsterdam." Feyenoord-spits Michiel Kramer was zaterdag toeschouwer tijdens het door Sparta met 1-0 verloren oefenduel met Telstar, waarin trai ner Dick Advocaat zijn spelers voor het eerst in actie kon zien en grof weg twee verschillende elftallen het veld opstuurde. Het gehoopte 'ja' van Kramer bleef gisteravond nog altijd uit. Vandaar dat tech nisch adviseur Leo Beenhakker in middels ook andere opties bekijkt voor de spitspositie. Ook voor andere posities wordt naarstig gezocht naar versterking. Tegen Telstar zag Advocaat met ei gen ogen dat Sparta achterin kwets baar is. De komst van een centrale verdediger, waarvoor Rens van Eij- den van AZ nog altijd een van de mogelijkheden is, heeft prioriteit. Ook op het middenveld, waar de in Alkmaar op een zijspoor belandde Iliass Bel Hassani kan spelen, moe ten er spelers bij. „We willen in elke linie tenmin ste één versterking", stelt Advocaat, die ervaart dat zijn aanwezigheid niet per se betekent dat alle poten tieel geïnteresseerde spelers met een tekenen bij Sparta. „Spelers wachten af. Dat is hun goed recht, maar voor ons betekent dat wel dat we verder zoeken. We praten niet over Messi's die voor ons kunnen komen spelen. Ik denk dat voor de genen die wij op het oog hebben, Sparta een heel mooie club is om zeventien wedstrijden te laten zien hoe goed ze kunnen voetballen. Het is graag of niet." Om die reden staat bij Sparta inmiddels ook een streep door de naam van de middelvelder van PSV, Adam Maher. AZ-huur- ling Dabney Dos Santos is voorlo pig de enige nieuweling. Het oefenduel met PEC Zwolle, dat Sparta zou spelen in Spanje, is geschrapt. Advocaat wil niet tegen een concurrent voetballen. Sparta treft in Spanje nu alleen het Duitse 1. FC Kaiserslautern. maandag 8 januari 2018 Sparta arriveerde gisteren nog zonder de beoogde spits Michiel Kramer in het Spaanse Soto- grande, waar de selectie van trainer Dick Advocaat op trai ningskamp verblijft. Dennis van Bergen Rotterdam SAN PEDRO DEL PINATAR FC Twente gaat serieus werk maken van het binnenhalen van Adam Maher. De Enschedese club heeft inmiddels naar de speler geïnformeerd bij PSV. Het contract van Maher (foto) loopt aan het eind van dit seizoen af. Hij zegde vrijdag Sparta af. De middenvelder werkte eerder bij AZ met succes samen met Gertjan Ver beek. Technisch di recteur Jan van Halst zei eerder deze week nog dat Maher on haalbaar is voor Twente. Van Halst zei toen ook dat Twente 'in principe' met de huidige selectie verder gaat. „Maar met in principe kan ik niks", zegt Verbeek. „Het is ja, of nee." Twente probeert financi ële ruimte te vinden door spelers af te laten vloeien. „Er moeten eerst spe lers weg, maar dat gaat op dit mo ment nog niet zo makkelijk", aldus Verbeek. PSV leeft zich uit in Florida. De Argentijnse aanwinst Maximiliano Ro- mero heeft het naar zijn zin in Amerika (foto links). Ruud van Nistelrooy (r) en Marco van Ginkel voor het basketbalduel Orlando Magie - Cleveland Cava liers (midden). Maar de trip naar de VS is uiter aard in de eerste plaats een trainingskamp voor de koploper in de eredivi sie (boven). FOTO'S PRO SHOTS, INSTAGRAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31