Gloednieuw Panel: HoudSimone en Stine in het vizier Na haar serie Geslacht!, waarin Ryanne van Dorst vertelde over haar hermafroditisme, dook de presentatrice en rockzangeres overal op. Nu is ze terug met een nieuwe serie: Holland! 22 MEDIA 4 VINCENT LUISTERT RADIO MOLPANEL ieuws van NPO Radio 1. Er is op zater dagochtend een gloednieuw pro gramma: Nieuwsweekend, de opvolger van de AVROTROS Nieuwsshow, voorheen de TROS Nieuwsshow, maar dan in een nieuw MAX-jasje. Niet dat je er ook maar iets nieuws aan hoort, ja, de tune is anders, maar verder is het gewoon dezelfde oude vertrouwde koek, en dat is goed. Peter en Mieke - iedereen zegt Peter en Mieke sinds het getouwtrek om het programma afgelopen najaar begon - zijn ge woon weer hun zaterdagse zelf en behandelen opvallende nieuwsonderwerpen van de afge lopen week. Niks nieuws onder de zon, be halve dan het nieuws waarover ze het hebben. ■9 Boer zoekt nog verder Thomas overleden Niemand zit te wachten op een omhooggevallen politieagent of een hielenlikker voor advies Amerikadeskundige Willem Post had bij voorbeeld de hele nacht gesmuld van Tire And Fury, het boek dat Michael Wolff schreef over president Trump en zijn omgeving. Er heerste een juichstemming aan tafel. Nounounou, die gekke Trump toch. We wisten het natuurlijk allemaal al lang, maar nu staat het eindelijk in een boek. Post bracht het wat triomfantelijk, daarbij aangemoedigd door Peter en Mieke. Prettige zaterdagochtendkout, van mensen die zich lijken te amuseren met de grootste nar die ooit in het Witte Huis zat, het uiterst stabiele genie Donald Trump. Niks nieuws dus aan Nieuwsweekend, gewoon de goede oude Nieuwsshow. Jort, de televisiebal van Bij ons in de P.C. Hij mag op zaterdagmiddag een lekker elitair pro gramma presenteren waar alleen mensen mo gen aanschuiven die een wetenschappelijke ti tel voeren. Dr. Kelder en Co, zo heet het, moet een medicijn zijn tegen de hysterie die in Ne derland heerst. Dat is een uitstekend uitgangs punt, en hij leek daar ook in te slagen, tot hij met een opmerking zijn hele programma om zeep hielp. Hij was in gesprek met microbio loge Rosanne Hertzberger. Ze hadden het over mannelijke hormonen, de ffmetoo-discussie en rapper Boef. Vrouwen worden seksueel steeds actiever, betoogde Kelder. Om dat te on derbouwen zei hij: „Ik zou uit eigen ervaring willen zeggen: veel vrouwen dringen er bij mij op aan om verkracht te worden." Hij excu seerde zich later, hij was er wat hard in gegaan door het woord 'verkracht' te gebruiken. Ik hoorde Trump in Kelder, ik hoorde een ijdele Zonnekoning, een seksistische overheerser. Wat een stuitende, walgelijke arrogantie. Quote van de dag eteen maar even duidelijk: over gen- der wil Ryanne van Dorst (33, ook be kend als Elle Bandita) niet meer pra ten. Sinds ze in februari 2017 in haar programma Geslacht! openlijk ver telde over haar geboorte als herma frodiet en haar manier om daarmee om te gaan, volgde een jaar waarin ze overal gevraagd werd te komen pra ten over genderonderwerpen. Zo veel, dat ze er helemaal klaar mee is. De vierdelige serie maakte veel los, niet in de laatste plaats om de eigen zinnige en open manier waarop Van Dorst de onderwerpen benaderde. De introductie: „Aan alle kanten wordt me geadviseerd om het er niet over te hebben, maar ik wil mezelf ei genlijk bevrijden door het er wél over te hebben. Van mij hebben ze 'ge probeerd' een meisje te maken. Ik ben geen meisje. Ik ben ook geen go zer, maar wat ben ik dan wel?" Dat was in februari. Nu is ze naar een Rotterdams café gekomen voor Holland!, de nieuwe BNNVARA-serie waarmee ze vanaf maandag om 20.25 uur op NPO 3 te zien is. Daarin gaat ze op zoek naar de betekenis van de Nederlandse identiteit. Van Dorst, die er niet al te veel zin in lijkt te heb- Oud-deelnemers op jacht naar de waarheid maandag 8 januari 2018 r M f j TELEVISIE In Boer Zoekt Door krijgen boeren uit voor gaande afleve ringen van Boer zoekt vrouw een nieuwe kans om de liefde te vin den. De kandi daten hebben filmpjes opge nomen die op de website boerzoekt- vrouw.nl te zien zijn. GO van Dorst: We zijn MOODY BLUES Ray Thomas (76) is afgelo pen donderdag overleden aan de gevolgen van kanker, liet zijn platenmaat schappij giste ren weten. Tho mas was een van de oprich ters van de Moody Blues, bekend van de hit Nights in White Satin. Waylon is furieus over de uitspraken van Peter R. de Vries en Mare van der Linden over de burn-out van zijn vriendin Bibi Breijman Wie wel nieuw is op Radio 1 is Dr. Kelder. Ja FOTO ANP Joep School Houd vooral NOS-journaalpresentatrice Simone Weimans en filosofe Stine Jensen scherp in de gaten, zo oordeelt het Molpanel van deze krantVier oud-deelnemers debatteren we kelijks over de verdachte acties in de meest re cente aflevering van Wie is de Mol?. De experts: voormalige Mollen Kim Pieters en Klaas van Kruistum, voormalig winnares Vivienne van den Assem en de gedenkwaardige kandidate Ellie Lust. Ook wekelijks op de website: Gudo Graaft, waarin mediaverslaggever en Molloot Gudo Tien- hooven wekelijks de kijker op de (in zijn ogen) belangrijkste hints wijst. De start van het 18de seizoen was goed voor 2,7 miljoen kijkers. Kijk op de website van deze krant voor onze wekelijkse Molrubrieken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22