Tachtig jaar oude brandweerauto Ford Motor 5 zoekt onderdak II COCO Winter Doeboek EN 19 Mathilde Lievense (22) begon een bruidssalon in de polder Ir Aan een polderdijk ergens halverwege Nieuw- en Sint Joosland en Lewedorp zoeken bruidjes al driejaar hun droomjapon. Eerst in de stal, nu op de hooizolder. Bij Daisy. Daisy' is Mathilde Lie vense uit Seroos- kerke. „Mijn eigen naam is heel klassiek. Wat statig. Ik zocht een naam die de sfeer uitstraalt van de salon. Een beetje lief." De 22-jarige begon drie jaar gele den haar bruidssalon in de boer derij van haar ouders aan de smalle Binnendijk tussen de win terse klei-akkers achter de A58 en Arnemuiden. Eerst in de voorma lige paardenstal, bij de theesalon van haar moeder Cobi, 'Koosjes sa lon' die high tea's serveert. Daar kon ze maar beperkt jurken kwijt. „En ik moest de afspraken afstem men op de agenda van mijn moe der." Nu is de salon naar boven ver huisd, naar de hooizolder. Waar tot voor kort inderdaad heel oud hooi lag. „Als isolatie voor de salon beneden. Vroeger was het hier donker en er hing een touw aan de balken. We speelden hier graag." Nu is het er licht, wit en ingericht met secretaires, sofa's en lichtar- maturen die Mathilde overal bij een zocht. Haar vroegere salon werd het trappenhuis. Er staat al een tweede rek voor japonnen. Mathilde wil haar collectie uit breiden, ook met lingerie „Ik zoek een beetje bijzondere jurken. Niet ingetogen, het mag juist uitbundig zijn. Mijn stijl is modern roman tisch, een beetje zwierig, bohé mien. En draagbaar. ]e moet er op je trouwdag niet als een pop bijlo pen. Iedereen loopt al in een A-lijn jurk met een kanten bovenlijfje." Ze begon de salon toen ze zelf trouwde op haar negentiende. „Ik zocht een jurk en vond eigenlijk niets naar mijn zin. Ik merkte hoe weinig er in Zeeland te vinden is. Je hebt salons in Oost-Souburg, Goes, Kapelle, Zierikzee en daarna moet je de provincie uit. Je kunt wel drie jurken uit China laten ko- Je kunt wel een jurk uit China laten komen, maar het risico dat die niet past is groot men, maar het risico dat het niet past en tegenvalt is heel groot." Toevallig had ze voor haar ambi tie onbewust de perfecte voorop leiding bij elkaar, via allerlei uit probeersels. „Ik vond beroeps keuze maar moeilijk toen ik op mijn vijftiende de havo gedaan had. Ik heb een tijdje gewerkt voor een binnenhuisarchitect. Bij een fotostudio koos ik de kleding en deed ik styling. Dat deed ik ook voor een bruiloftslocatie. Ik zat een tijd op een kunstacademie in België maar dat heb ik niet afge maakt. Het ging te erg kriebelen." Een salon beginnen in de polder is een risico, beaamt ze. „Het voor deel is wel dat ik de kosten van een winkellocatie uitspaar. Ik moet het hebben van naamsbekendheid. De vriendinnen van de vriendinnen van de bruiden. Ze komen van België tot van de Veluwe." Het ondernemersbloed zit in de familie. De boerderij lijkt wel een bedrijvenplein. Naast de salons van Mathilde en Cobi heeft vader Bram Bostelaar er Bouwbedrijf B&B en zus Suzanne haar biologi sche bloemkwekerij Floribus Flo- wer Farm. Daar vallen vruchtbare combinaties mee te maken en dat doet de familie dan ook. Met workshops en als feestlocatie. Salon Daisy wordt woensdag 10 januari vanaf 20.00 uur ingewijd met een modeshow. Aanmelden: info@bruidssalondaisy.nl. 7" '7T De antieke spuitauto moet op 1 mei weg uit de kazerne van de Vei ligheidsregio Zeeland aan de Olympiaweg in Vlissingen. De Veiligheidsregio Zeeland heeft ruimtegebrek en het klussen aan de oldtimer zit de bedrijfsvoering in de weg. Eigenlijk moest de auto al op t januari weg zijn, maar na vele smeekschriften kreeg de stichting uitstel tot t mei, vertelt secretaris en oud-brandweerman Sjaak Vermeulen uit Oost-Sou burg. „We hadden gehoopt dat we daar tot augustus konden werken aan de wagen. We willen hem op 15 augustus bij Rescue 2018 op de boulevard zetten." Nu kan de wa gen nog niet rijden. „We hebben één klusavond in de week, op woensdag." De stichting kreeg de auto in 2003 van de oude Stadsge westelijke Brandweer. In 2011 was er voldoende geld voor restauratie. Tachtig jaar, sinds augustus 1937, hoorde de spuitauto Ford V 8 bij de Vlissingse brandweer. De tweede gemotoriseerde spuit van het Vlis singse korps gaf destijds met 60 PK, 2.000 liter water per minuut bij 7 atmosfeer een fikse vooruit gang in bluskracht. Dertig jaar lang kon de wagen blussen, tot eind jaren zestig. Daarna werd de wagen ingezet bij oefeningen en voor de jeugdbrandweer. De antieke blusauto van Middel burg, de Magirus (1931), mag wel in de VRZ-kazerne blijven. Vermeu len: „Die stichting heeft die uit- stalplek zelf bekostigd. Wij willen de Motor 5 straks in een 'glazen vi trine' bij de Stromenweg als 'poortwachter'. Maar dan heb je het zeker over 2019." maandag 8 januari 2018 Trouwjaponnen op de hooizolder Claudia Sondervan -Mathilde Lievense Mathilde Lievense tussen de bruidsjaponnen op de hooizolder, foto ruben oreel TSWp PIXAR Uw (klein)kind verveelt zich geen moment in de kleurrijke wereld vol knotsgekke buitenbeentjes. ©DISNEY/PIXAR 2017 Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: AKO, Blz, Bruna, Libris, Primera, The Read Shop, Vivant Geldig t/m 13-01-2018. OP=OP <orting J Waar mag de tachtig jaar oude brandweerauto Ford Motor 5 staan? De Stichting Brand weerford 1937 zoekt naarstig naar nieuw onderdak. Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19