i Column David en Arjan van 365dagensuccesvol.nl hebben één doel: Nederland het gelukkigste land van de wereld maken. Bijvoorbeeld: in 2018 ben ik fit. Of: in 2018 is hetfamilyjïrst. Of: in 2018 ga ik een beetje spelen. Vervolgens heb je een jaar de tijd om bij elk dilemma dat zich aandient je keuze af te stemmen op je thema. Brengt de beslissing die je neemt je dichterbij je thema of juist niet? Je zult merken dat je daardoor bewust, maar vooral onbewust heel andere keu zes maakt. Opeens hoeft je voornemen niet meteen in januari te lukken (en heb je in februari dus niet gefaald), maar geef je jezelf een jaar de tijd om jezelf bij elke keuze opnieuw bij de lurven te pakken. Soms voel je heel helder wat jouw thema voor dit jaar is. Waar wil je nu echt eens mee aan de slag? Formuleer het positief en op jouw manier, en hang je thema op een zichtbare plek in je huis. Mocht het er niet zo dik bovenop lig gen, dan kun je jezelf deze vraag stellen: waar ging het het afgelopen jaar niet of te weinig over in mijn leven? Misschien ging het niet of te weinig over gezond heid, omdat je andere dingen aan je hoofd had. Dan weet je: dat is mijn thema. Het zal je verbazen hoe krachtig het werkt. Zo koos een vrouw die wij ken nen, Sandra, als thema: een ton op de bank, want ze wilde zichzelf financieel vrij voelen. Een jaar later was het op een paar euro na gelukt. Veel belangrijker: er zat een leuke man naast haar op de bank. Hoe hij heette? Ton. Natuurlijk. 41 e vuurwerkresten liggen nog op straat en wat zeggen wij? Stop maar met die goede voor nemens. Nu al, nu het nieuwe jaar amper een week oud is? Ja. Goede voornemens zijn zinloos; ze komen niet uit en frustreren je alleen maar. Wij zeggen: doe het niet. Of zijn we al te laat? Heb je, toen het vuurwerk losbarstte, net als ruim tien miljoen andere Nederlanders weer met jezelf of je geliefden afgesproken dat je A. het dit jaar echt anders gaat doen dan al die jaren ervoor? B. nu echt gaat afvallen C. het nu serieus rustig aan gaat doen meer tijd met je familie gaat doorbrengen meer gaat sporten minder geld zult uitgeven? (Streep door wat niet van toepassing is.) Goede voornemens werken niet. Ze wer ken zelfs zo slecht, dat mensen een jaar later niet eens meer weten welke goede voornemens ze hadden. Dat komt door dat goede voornemens meestal vage wensen zijn, zonder concrete consequen ties voor je dagelijks leven. Bovendien wil je vaak helemaal niet per se veranderen - je neemt je alleen maar iets voor omdat de rest van de mensheid dat ook doet. En dan te bedenken dat december en januari ook nog eens de slechtste maan den zijn om een begin te maken met een gedragsverandering. Door de kou en duisternis houd je liever vast aan alles wat comfortabel is (en meestal niet zo gezond). Je kunt het ook anders doen. Wij kiezen in januari een jaarthema. Dit jaar staat in het teken van(vul maar in). <U oÖ <U TJ Voornemens? Hou maar op! magazine 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91