Ik verlangde naar het verleden, naar het vertrouwde, ruw e, naai* alles w al niet vrouwelijk was blij dat ik bij mijn standpunt ben geble ven. Rianne is een veel leukere moeder dan vader. Ze investeert veel tijd en ener gie in de kinderen. Om uiteindelijk met hormoonbehan delingen te beginnen en een geslachts operatie te ondergaan, moest Rianne, zoals ze vanaf dat moment heette, een jaar lang leven als vrouw. Je moet bewij zen dat je je als vrouw staande kunt houden in deze maatschappij. Ik voelde me lullig als ik met Rianne in vrouwen kleding over straat liep. Ik zag het als een verkleedfeestje en voelde me heel onge makkelijk. Ik zag de blikken van anderen. Maar ik liet me niet uit het veld slaan en als een leeuwin waakte ik over Rianne. Ik wilde haar beschermen. Na dat jaar kreeg Rianne testosteron- afbrekers. In de praktijk betekent dat dat je chemisch wordt gecastreerd. Al snel merkte ik de invloed daarvan; je hebt geen man-vrouwrelatie meer. Ze kreeg een soort premenstrueel syndroom. Ze veranderde in een kreng en liet duidelijk merken wat ze wilde. Als ze haar make- up en haar deed, en ik zei dat we echt moesten gaan, was het: 'Je wacht maar even.' Heel kortaf. Al na een paar weken kreeg Rianne ook borsten. Het was aandoenlijk om te zien hoe blij ze daarmee was. Maar voor mij was het heel onwerkelijk. Ook haar huid werd zachter. Ik miste het ruwe, het mannelijke. Als ik na een nacht slapen wakker werd, hoopte ik dat het een droom was geweest. Ik verlangde naar het verleden. Niet naar de pijn, maar naar het vertrouwde, naar alles wat niet vrouwelijk was. Ik wilde haar niet kwet sen, dus ik hield mijn mond. Ze zat in een onwijs mooie missie en ik wilde die niet verstoren." Afstand „Ondertussen merkten we dat steeds meer mensen afstand hielden. Vaak wis ten ze niet hoe ze ermee om moesten gaan. Tot mijn grote verdriet zijn we best wat mensen verloren. Na de geslachts operatie was het muisstil. Ik probeer te begrijpen dat het moeilijk is voor Relatie van toen tot nu 1996 1998 1999 2014 2015 2015 2016 2018 anderen, maar je kunt mij toch ook steunen? Jezus, denk ik dan. Je kunt veel beter vragen wat iemand op zo'n mo ment nodig heeft. In die tijd voelde ik me verloren. Heel alleen. Het is gek om een relatie te hebben met een vrouw in plaats van een man. Vanaf dat moment komen de problemen pas. Je moet ergens weer samen opnieuw begin nen, maar je weet niet waar. Je verdwaalt en wordt angstig omdat er dingen uit je handen glippen. Tot op de dag van van daag zijn we aan het zoeken. We zitten in een soort gevecht. Ik vind dat ik er recht op heb dat Rianne nu voor mij gaat zorgen, dat ze mij een toekomst kan geven en dat we binnenkort lekker weggaan met ons gezinnetje. Dat lijkt ze op dit moment niet te begrijpen. Dan voel ik me gepakt. Ik heb alles voor haar over gehad, waarom doet ze dan nu niet wat beter haar best voor mij? Dat Rianne nu ook nog onder het mes wil om haar gezicht vrouwelijker te laten maken, helpt ook niet mee. Ik had dat liever niet gehad. Mijn grote angst is dat het vertrouwde voor mij van haar gezicht af gaat. Niet nog meer veranderingen, pleasel Al snap ik het ook wel; je wilt niet dat je nog constant wordt aangesproken met 'meneer'. Voor mij is dat ook verwar rend. Soms heb ik dat liedje in mijn hoofd: Het houdt niet op, niet vanzelf. Dan zou ik op een fluitje willen blazen waardoor alles in één keer stopt. Aan de andere kant weet ik: ondanks al die operaties blijft mijn liefde voor Rianne onveran derd. Ik hield van hem en ik houd nog steeds van haar."ll 261 zaterdag 6 januari 2018 Saskia (nu 44) ontmoet Roberto (nu 55). Dochter Sophie wordt geboren. Zoon Justin wordt geboren. 2006 Saskia en Roberto trouwen. 2007 Zoon Sebastiaan wordt geboren. Zoon Daniël wordt geboren. Roberto belandt bij de psychiater. Roberto begint met gelaatsontharing, zogeheten FFS (Facial Feminiza- tion Surgery) en gaat voortaan als vrouw door het leven. 2015 Roberto heet voortaan Rianne. Rianne krijgt een geslachtsoperatie. Voor dit jaar staan voor Rianne nieuwe operaties op het programma. Bij de eerste worden voorhoofd, wenk brauwen en ogen aangepakt. Na een herstelperiode van drie maanden volgt een operatie waarin Riannes kaakhoeken en kin worden aan gepast. Na de operaties wordt ook Riannes gebit aangepast. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 90