gaan, zag ik niet aankomen. Nadat hij zijn vorige gezin was verloren, heeft hij zo vaak gezegd dat hij dat nooit meer wilde. Hij heeft het er ook nooit meer over gehad. Voor mij was er geen aanleiding om er bezorgd over te zijn. Ik wilde heel graag kinderen, een eigen gezinnetje. Ik zou zo'n transitie nooit hebben ge promoot. Ik wilde een nieuw leven en daar paste dat helemaal niet in." Verdriet „We kregen vier kinderen. Een meisje en drie jongens. Stilletjes droomde ik over een nog groter gezin. Ik had nog altijd een sterke kinderwens toen Roberto besloot om in transitie te gaan. Daar heb ik tot op de dag van vandaag verdriet om. Toch zie ik het als meant to be dat Roberto mij kinderen heeft gegeven. Het was een offer van hem aan mij. In 2014 ging het niet goed met Roberto. Hij voelde zich zó ongelukkig. Ik dacht dat het een posttraumatische stressstoor nis was, veroorzaakt door zijn oorlogs ervaringen in Libanon. Hij heeft destijds geen goede nazorg gehad. Maar de psy choloog concludeerde anders. De oorzaak van Roberto's somberheid was gender- dysforie. Ofwel: Roberto is vrouw en verlangt ernaar om zo te leven. Ik was opgelucht toen ik dat hoorde, want dat betekende dat er een remedie was, er was een uitweg, hij hoefde niet meer ongelukkig te zijn. Als een klein kind stapte ik in het avontuur. Ik dacht: dit gaan we samen doen, samen worden we weer gelukkig. Mijn focus lag vooral op de kinderen; zij zouden ermee moeten leren omgaan. De jongste weet niet beter en de één-na- jongste, die toen 8 was, was zo buigzaam als een elastiekje. Wordt papa mama Ri- anne? Oké, dan is het mama Rianne. De oudsten hadden er meer moeite mee. Ik heb altijd gezegd: ik blijf de hoofdmama. De mensen uit mijn omgeving zeiden dat ik voor mijn gezin moest kiezen en niet voor Roberto. Ik moest er niet in meegaan, vonden ze. Maar ik wilde Roberto voor geen goud kwijt. Ik ben magazine 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 89