Toch aan het werk Geld geluk Janet en Erik wonen in een twee-onder-een- kapwoning in het Drentse Valthe. Janet: „We hebben zoveel meegemaakt samen. We weten heel goed wat we aan elkaar hebben. We hebben financieel onlangs alles opnieuw gere geld, want we hadden een aflossingsvrije hypotheek met een woekerpolis. We betalen nu 900 euro per maand aan de hypotheek en lossen af." Erik: „We hebben niet veel nodig. Ik doe een keer in de week boodschappen voor 80 a 90 euro." Janet: „We doen alles van de gezamenlijke rekening." Erik: „Jij gebruikt jouw pasje vooral voor kleren." Janet: „En ik ga elke twee weken naar de nagelstyliste, dat kost 30 euro per keer." Erik: „Nu het weer kan, moet je dat lekker doen. We beginnen er weer bovenop te komen." Janet: „Als we weer zouden moeten bezuinigen, zou de nagelstyliste moeten vervallen. De tweede auto zouden we niet wegdoen, want ik moet naar Groningen voor mijn werk en Erik naar Duitsland. Zouden we op boodschappen kunnen bezuinigen als het moest?" Erik: „Ik let nu ook al goed op de prijzen. Op vlees beknibbel ik niet." Janet: „Vlees is duur. Maar zolang we het kunnen betalen, zou ik het niet willen over slaan. Dan liever besparen door van energiemaatschappij te wisselen. Met de zorgverze kering doen we dat niet." Erik: „Nee, omdat jij via je werk verzekerd bent. En omdat 'DE TWEEDE AUTO DOEN WE NIET WEG, DAT KAN NIET' wie zijn het? J 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500-€5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Ondanks dat ik aangeboren lipoedeem en lymf- oedeem heb - pijnlijke opho pingen van vet en vocht in armen en benen - werk ik fulltime. Ik ben zelfs kostwinner." Erik: „Ik ben trots op je." Janet: „Ik ben trots op jou! Omdat je na alles wat er met je gebeurd is, nu ook weer een eigen inkomen hebt." Erik: „Ik was chef-kok, maar ik heb een burn-out gehad en twee keer een maagverkleining." Janet: „Erik is 70 kilo afgeval len." Erik: „Het moest ook wel. Ik kon bijna niet meer staan, had slaap- apneu, suikerziekte, zat 24 uur per dag aan de insuline. Het enige dat ik nu nog slik zijn vitamine pillen - die kosten ongeveer 20 euro per maand. En Echinaforce, voor de weerstand. Ik heb nu weer de kracht om te werken." Janet: „Ik vind het heel mooi dat jij van je hobby je beroep hebt gemaakt." Erik: „Ik zong ook in een koor." Janet: „Je zingt echt goed!" Erik: „Ik sta onder contract bij een hotel aan de Moezel in Duits land. Daar treed ik twee avonden per week op, voor Nederlandse toeristen." Janet: „Soms ga ik mee. Verder hoefik geen vakantie. We zijn al 27 jaar samen. Nooit getrouwd." Erik: „Dat stukje papier hoeft niet. Het gaat om liefde en vertrouwen." jij chro nisch ziek bent, lijkt het me bovendien onverstan dig. Het is maar de vraag of je elders wordt geaccepteerd." Janet: „Die extra zorgpakketten heb ik nodig. Ik heb vanuit de basisverzekering plus aanvul lende verzekering recht op twee paar steunkousen voor benen en armen per kalenderjaar. Die worden aangemeten. Ik kies altijd een leuk kleurtje uit. Maar ik moet ook drie of vier onder houdsbeurten fysiotherapie hebben. Een ander krijgt dat gratis, maar omdat ik chronisch ziek ben, moet ik dat zelf beta len." Erik: „Je bedoelt dat het je vol ledige eigen risico kost." Janet: „Ja, dat vind ik krom." Erik: „Ach joh. We zijn gelukkig! We weten wat we aan elkaar heb ben en we steunen elkaar." Janet: „Absoluut. Door dik en dun." «I magazine 21 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KARELZWANEVELD Janet Schepers (45) Telefonisch advi seur particulieren bij een bank Erik Möller (48) Zanger en entertainer Gezamenlijk netto-inkomen: Janet: oude Alpha Romeo - was echt niets Erik: alarmsys teem - ging steeds af als de kat naar binnen ging Janet: twee hond jes via Marktplaats voor €100 per stuk Erik: kleurige schoenen voor €200 Janet: E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 85