Tijdens een zeilreis met mijn vader is het behoorlijk geklapt' ze bij elkaar waren gebleven. Het zijn totaal verschillende mensen." „Nee hoor, want Lieke en ik zijn behoor lijk verschillend. Ik ben gek op improvi seren, zij wil weten waar ze aan toe is. Ik ben een twijfelaar in alles, terwijl zij juist goed beslissingen kan nemen. Alleen: op veel vlakken zijn we het ook met elkaar eens. We weten allebei dat een relatie hard werken is, dat het moeite kost. Ik zie zoveel stellen uit elkaar gaan als ze een baby hebben. Terwijl je weet: het eerste jaar is gewoon kut. Kneiterhard werken, doodmoe zijn, afzien, onmense lijk bijna. Dan kun je verliefd worden op een ander, met ruzie uit elkaar gaan of elkaar diep in de ogen kijken en zien wat de situatie eigenlijk is. Dat is iets wat wij heel goed kunnen. In knallende ruzies, die vroeger echt hard tegen hard gingen, inzien dat de ander er het beste van pro beert te maken. „Annelieke heeft mij ook geleerd te vergeven. Ik had vroeger echt een olifan tengeheugen en was ook nog eens ran cuneus. Als iemand mij iets had geflikt, kon ik zo'n persoon echt niet vergeven. Totdat je leert dat je daar uiteindelijk alleen jezelf mee hebt. En dat daaruit nooit iets moois ontstaat." „Ja. Ik neem hem niets kwalijk. Hij heeft vroeger nogal wat meegemaakt. Met een dominante moeder, die in het katholieke milieu waarin hij opgroeide eigenlijk niet wilde dat hij met mijn moeder zou trouwen, omdat er een ander meisje was voorbestemd. Ik wist dat een broertje van hem was overleden, maar ik dacht altijd dat mijn vader destijds 3 jaar was. Ik ontdekte dat hij al 11 was, en het dus veel bewuster heeft meegemaakt." „Over de feitelijkheden wel, maar niet over wat dat met hem heeft gedaan. Vorig jaar zijn we gaan zeilen, in de Cariben. Dat wilde hij al langer, nu werd hij 70 en ik dacht: dat moeten we doen. Ik wil geen sterfbedscène waarin ik op het allerlaatste moment nog van alles aan hem vraag of moet zeggen; we doen het nu. Mijn zus en stiefzusje uit een latere relatie van mijn vader gingen ook mee. Twee weken met elkaar op een boot, we dachten dat we zo op een dieper niveau met hem zouden komen. Maar dat ge beurde dus niet. Voor hem was het een zeilreisje, niet iets anders. Hij werd de schipper, wij zijn maten op de boot en dat was het. Daar is het behoorlijk ge klapt. Ik heb hem verweten dat wij niet kunnen praten op een gelijkgestemd niveau en vroeg hem: 'Waarom kunnen wij niet praten over wat gebeurd is? Wat vind je ervan dat je er nauwelijks was tijdens mijn vormende jaren?' Zulke vragen is hij niet gewend, hij klapte helemaal dicht en ging zich als een kind gedragen. Wij verpestten zijn feestje, dat idee. „Op de laatste dag, weer aan land op Sint-Maarten, heb ik aan tafel een lange monoloog gehouden. Waarin ik die vra gen nog eens aan hem stelde, maar lief devol. Niet boos, niet hysterisch huilend, maar rustig. Dat was voor mij een heel krachtig moment. Hij heeft gezegd dat hij daar nog eens op zal terugkomen, maar ik zie nu in dat hij dat niet kan. Hij vindt het heerlijk ons te zien, prachtig om de opa van onze kinderen te zijn. Ik heb mijn gevoel over ons verleden met hem gedeeld, maar hij wil niet meer aan oud zeer komen. En dat is prima." Tijd voor de lunch. Gunneweg bestelt flammkuchen met serranoham. Niet het goedkoopste gerecht van de kaart. Wel precies waar hij zin in heeft. 41 Paspoort Pepijn Gunneweg Denk je dat dit per definitie onver enigbaar is in een lange relatie, twee uiteenlopende karakters? Heb je je vader vergeven? Maar daar kun je niet met hem over praten? Geboren 18 mei 1976 in Schiedam. Opleiding Kleinkunstacade mie. Loopbaan Ontmoet op de Kleinkunstacade mie Pim Muda, Joost Spijkers en Friso van Vemde Oudejans, met wie hij van 2001 tot 2014 de theater groep Ashton Brothers vormt. Treedt in 2013 op voor Willem- Alexander en Maxima bij de vie ring van 200 jaar Koninkrijk. Presen teert samen met Jetske van den Eisen van 2006 tot november 2017 het kinder- tv-programma de BZT Show en is ook te zien in onder meer Het Klokhuis en Foute vrienden. Privé Getrouwd met Annelieke Telle, vader van dochter llja (4). WG magazine 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79