Vakantie je moeder, je vrienden, je gezin Reizen mei jezelf en anderen: Voorwoord IN DIT NUMMER Of dat nu niet wat overdreven was, vroeg een vriend op Facebook. Ik had een be richtje gepost waarin stond: 'De kerstvakantie is voorbij, ik ben klaar voor de zomer!' „Het is amper twee weken winter", zei hij. „Juist daarom", zei ik. Begrijp me goed, ik hou van winter dagen met blauwe luchten en goud gele zon. Ik verheug me op schaats tochten over krakend zwart ijs, ik ben dol op rode wangen van de kou, je kunt me wakker maken voor een beker glühwein en van mij mogen de kinderen nóg wel een dagje vrij krijgen, want ook pubers vermaken zich uitstekend met sneeuwpoppen bouwen en sleetje rijden. Het zijn de grijze dagen die me nek ken. Van die niksige, grauwe, gure dagen waarmee een winter vol zit. Te nat om de racefiets tevoorschijn te halen, te stormachtig om lekker te kunnen rennen, en overal bruinig gras en dorre takken. Gelukkig is er een remedie. Een tij delijke, maar toch, een goeie. En dat is: fantaseren over vakantie. Zo vroeg een vriendin - een kunstenares die in al haar werken afbeeldingen van olifanten verwerkt - ofikdeze zomer een paar weken mee wil naar Tanzania. Olifanten kijken. Met de kinderen, dan neemt zij haar zoon ook mee. Tof plan, vond mijn zoon, die bevriend is met de hare. Nee, riep mijn dochter, ik wil niet, want dan zit ik daar met die twee jongens! Zij wil naar Ibiza. Omdat ze op allerlei vlogs heeft gezien dat dat the place to be is. We zijn er, kortom, nog niet uit. De extra reispagina's achterin dit magazine maken de keuze niet gemakkelijker. Want hoe wel de wielertochten zijn vervat onder het kopje 'Met de mannen', weet ik een vrouw die heel graag mee wil. AVONTUUR TRANSITIE PEPIJN GUNNEWEG magazine 3 04 Uitgeslapen 06 Monica 07 Zeven 08 Pepijn Gunneweg 17 Die van mij 18 Lezen 21 Geld geluk 22 Mijn man wordt een vrouw 27 David& Arjan 28 Meekijken op de ic 34 Koken eten 39 Fjordencruise 44 Fietsen met de mannen 48 Gezinssafari 55 Romantisch Parijs 58 Shopping 62 Tv-kijken en puzzelen 70 Oldskool De bestemming is van belang, maar met wie je vertrekt, telt minstens net zozeer. Anniek van den Brand E! Reageren? magazine@ persgroep.nl Saskia vertelt hoe haar man Roberto Rianne werd. Hij viel en begon na te denken over zijn leven. Nu doet hij eindelijk wat hij wil. &Magazine is een uitgave van de Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Ellen den Hollander, leke Kootstra, Florien van Rees, Ruud Roodhorst Beeldredactie Joost Hoving Aan dit nummerwerkten mee Kirsten Bloemen, Annemarie Kleywegt, Jolanda van der Ploeg Salessalessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 I 5 Marketing oonsumentenverkoop@persgroep.nl COVERFOTO CORNÉ VAN DER STELT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67