k waf i 24 ZE zv PASPOORT Komend seizoen wordt Vos hoofd trainer bij de club, een functie die hij gaat combineren met die van hoofd RBC Voetbal Academie. Ook dat schept verwachtingen. Tenslotte speelde Vos zo'n zeshon derd wedstrijden in het betaalde voetbal, tot in de absolute top bij Standard Luik, FC Metz, FC Sochaux en uiteraard Feyenoord. „Maar ik ben geen wonderdokter." Kogelvangers Natuurlijk is Vos blij met de kans die hij in Roosendaal krijgt. „Een fantastische uitdaging." Het wordt pas zijn tweede klus als hoofdtrai ner. Eerder werkte hij drie seizoe nen bij zaterdagclub Kogelvangers, waarmee hij in zijn eerste jaar naar de derde klasse promoveerde. Vos moest het in Willemstad doen met beperkte middelen, zonder een sterk tweede team of A-jeugd. Hij liet een hecht collectief en een stabiele derdeklasser achter. Maar een nieuwe club als hoofdcoach zat er destijds niet in. „Er kwam niets leuks op mijn pad." Dit seizoen is Vos trainer bij de Feyenoord Soccer School, ook komend seizoen zal hij dat zijn. Gezien de korte lijnen tussen de Roosendaalse jeugdopleiding en Feyenoord lijkt het een interes sante combi. „Het kan een voor deel zijn", denkt Vos erover. Vos speelde zelf negen seizoe nen voor RBC in de eredivisie en eerste divisie, verdeeld over vier perioden. Hij kwam daarin tot 187 wedstrijden en 52 goals. Na zijn laatste duel voor RBC op vrijdag 8 mei 2009 ging Vos in Roosendaal als jeugdtrainer aan de slag. Later keek hij als jeugdtrainer in de keu ken bij NAC en was hij spitsentrai- ner bij FC Dordrecht. Aan de ba gage van Vos hoeft niet te worden getwijfeld. „Ik heb veel meege maakt, veel gezien en altijd goed geluisterd." Voorzichtig Natuurlijk wil hij de komende maanden veel wedstijden bezoe ken, zonder de huidige trainer Danny Mathijssen voor de voeten te lopen. Vos voelt zich aangesproken door de ambities van de club. Tege lijkertijd is hij voorzichtig. „Als trainer kun je wel van alles willen. Maar het moet altijd op het veld gebeuren." Omhoog kijken als club is prima, zegt Vos. „Maar het fundament, de organisatie, moet goed staan. Om te promoveren heb je een plan nodig, en middelen die dat mogelijk maken." Van de huidige spelersgroep kent hij Randy Eist en een aantal andere jongens uit zijn tijd als jeugdtrainer bij de club. „Veel is afhankelijk van wie blijft en welke jongens er mo gelijk bij komen." Bijschaven Als hoofd RBC Voetbal Academie valt Vos in een door Rob Hellen- doorn gespreid bedje. „De jeugd speelt op het hoogste niveau van Nederland. Die organisatie staat. Met z'n allen moeten we op details bijschaven en samen proberen nog meer te verbeteren. En ik hoop dat de hoogste jeugdafdeling hongerig is om op zondag bij het eerste elftal aan te sluiten." Zelf ziet de in Fijnaart woonach tige Vos er nog altijd afgetraind uit. Aanvankelijk hield hij zijn conditie op peil in het derde elftal van De Fendert. Ondertussen is hij al heel wat jaartjes gestopt. „Drie seizoe nen hield ik het vol. Eerst was het leuk. Maar er zijn altijd wel spelers bij de tegenpartij die je een keer Als trainer kun je wel van alles willen. Maar het moet altijd op het veld gebeuren goed willen raken. Op een gegeven moment bedacht ik dat ik mijn be nen langer heel wilde houden." Voor Vos is het hoofdtrainer schap in Roosendaal zijn vijfde ver bintenis met de club. „Eerlijk ge zegd had ik nooit gedacht dat die vijfde keer er van zou komen." Natuurlijk heeft hij zin in de klus. „Ik heb nu eenmaal een bijzondere band met deze vereniging. Op het veld staan is het leukste wat er is. En het stadion blijft speciaal, ook dat telt." Maar dat realisme, Vos blijft er op hameren. „Ik moet alles nog be wijzen." zaterdag 6 januari 2018 Naam: Henk Vos Geboren: 05 juni 1968 Geboorteplaats: Wouw Woonplaats: Fijnaart Spelerscarrière: 1984-1985 RBC Roosendaal 1985-1986 Willem II 1986-1987 RBC Roosendaal en FC Eindhoven 1987-1989 Germinal Ekeren 1989-1990 Standard Luik 1990-1991 FC Metz 1991-1992 Standard Luik 1993-1994 FC Sochaux 1995-1999 Feyenoord 1999-2000 FC Den Bosch 2000-2003 RBC Roosendaal 2003-2004 NAC 2004-2005 TOP Oss, Nieuwmoer FC en Germinal Beerschot 2005-2006 Racing Mechelen 2006-2009 RBC Roosendaal 2009-2010 KFC Meerle Hoofdtrainerscarrière: 2012-2015 Kogelvangers 2018-2019 RBC Henk Vos is volgend seizoen trainer van RBC. Vos speelde zo'n zeshonderd duels voor de ploeg uit Roosendaal, fotogerard van offeren/pix4profs Henk Vos is geen wonderdokter 'Realisme'. Henk Vos (49) laat het woord een keer of wat vallen tijdens het gesprek. Het gaat over de hoge verwachtingen die er altijd zijn bij oud-profclub RBC, ook nu de vereniging een bescheiden rol in de derde klasse speelt. Maar met zo'n rijk verleden en het nog altijd promi nente stadion blijft RBC ambi ties oproepen. Dat weet Vos als geen ander. „Het imago van bvo is er nog steeds." Ben van den Aarssen Roosendaal Henk Vos in het shirt van RBC, hier in een wedstrijd tegen For- tuna Sittard. fotoconclasquin -Henk Vos (49)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60