Goes vormt toneel voor Zeeuwse atletiekdino Terneuzense Boys moet flink aan de bak Overzees Spaanse zon 22 ZE WINTERSTOP WIE, WAT, WAAR? S^SsLe—«—Sec VLISSINGEN Zeeuwse atleten hoeven dit weekeinde niet stil te zitten. In de hele provincie staan vandaag en morgen diverse wed strijden op het programma. Zo is Goes vandaag het toneel van de Wallenloop en vindt in het Zeeuws-Vlaamse Heikant de Jeff Thuy Memorial plaats. Voor de 57ste keer staat de wed strijd in Goes op het programma. Daarmee is de Wallenloop, die wordt georganiseerd door atle tiekvereniging AV'56, één van de Met vier wedstrijden op de kalender hoeven de Zeeuwse atleten niet stil te zitten oudste hardloopwedstrijden van Zeeland. Het parkoers is traditio neel uitgezet rondom de ooste lijke stadsvest van Goes. Honderden hardlopers uit Ne derland en België proberen in hun (veelal) eerste wedstrijd van het nieuwe jaar een goede prestatie neer te zetten, als opmaat voor de rest van het jaar. Uiteraard is de Wallenloop ook een trefpunt voor sporters en supporters die elkaar gelukkig nieuwjaar wensen. De AV'56-zustervereniging Atletiek Duffel uit België komt ook met een bus vol atleten naar Goes. De atleten lopen 7500 meter (zes rondjes van 1200 m). De jeugd loopt kortere afstanden. De jong- sten beginnen om 13.00 uur, de volwassenen om 14.25 uur. Be halve de fanatiekelingen zijn trimlopers en recreanten ook wel kom. Jeff Thuy Memorial De volgende wedstrijd voor het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium wordt ook vandaag gehou den. In Heikant staat de Jeff Thuy Memorial van de Toerclub Hei kant geprogrammeerd. Dit is een loop voor de trimmers om de kilo's die ze aangekomen zijn tij dens de feestdagen uit het lichaam te lopen. De start in Heikant voor de vol wassenen vindt plaats om 15.00 uur, terwijl de jeugdloop gehou den wordt vanaf 14.45 uur. Voor de ouderen staan er drie verschil lende afstanden op de kalender: de 3000 meter, de 5800 meter en de 12200 meter. De jeugd moet 500 meter afleggen. Ook in Oostkapelle gaat er van middag een flink lint hardlopers van start. In het Walcherse dorp staat de Sportdorploop op het pro gramma. De start is om 14.00 uur. Deelnemers kunnen kiezen uit één, twee of drie rondes van 3300 meter. In Vlissingen wordt het atle- tiekweekeinde morgen afgesloten met de Scheidsrechtersloop. Om 11.00 uur wordt er gestart bij de Kanovijver. Er staan twee afstan den op de rol: 4 en 7 kilometer. Tijdens de plaatsingsronde lukte het de Boys woensdag niet als eer ste te eindigen in groep 3. Zaam- slag haalde een puntje meer en ging er met de zege in de poule vandoor, de titelverdediger werd tweede en gaat de laatste dag daar door niet in als groepshoofd. Daardoor kreeg Terneuzense Boys een pittige loting voor de kiezen. Het werd geplaatst in poule A, waar Walcheren groeps hoofd is. Behalve de Vlissingse za terdag-derdeklasser zitten ook zondag-derdeklasser Hontenisse en zondag-vierdeklasser IJzen- dijke in deze groep. Die andere thuisploeg die altijd één van de kanshebbers voor de titel is, zondag-derdeklasser Ter- neuzen, plaatste zich wel als groepshoofd voor de finaledag. In poule B zijn competitiegenoot Philippine, zaterdag-vierdeklasser Spui en het tweede elftal van Hoek de tegenstanders. De groepsindeling: Poule A: Walcheren, Terneuzense Boys, Hontenisse en IJzendijke. Poule B: Terneuzen, Philippine, Spui en Hoek. Poule C: RCS, Breskens, Koe wacht en Sluiskil. Poule D: Zaamslag, HW'24, RIA W. en SDO'63. rJendSS Noordzee over. De «dde,bergers zit- ten momenteel in Liverpool. Periode De afgelopen driejaar was het Indoor Soccertoernooi in Ter- neuzen steeds een prooi voor Terneuzense Boys. Maar als de zaterdag-tweedeklasser er ook voor de vierde keer op rij met de eindzege vandoor wil, zal het vandaag op de finale dag flink aan de bak moeten. Daniël Vervelde Terneuzen Zeeuwse voetbalclubs overwinteren Engelse „„ordenboeken is «„oord I te vinden, want daar word inmiddels ook. Vorig Dat weten ze bij Terne*Sunderland, de jaar trok de zaterdag w Hjensch Qojt werkte, om er te club waar trainer Died riQnf4 Qtoke City te bezoeken, trainen en de weds.riid Sun»in Plaats Liverpool Newcastle Club FC Dauwendaele Terneuzense Boys 4-7 januari 12-15 januari Van de 22 Zeeuwse clubs die reageerden op de op roep van deze krant gaan er liefst zeven naar Spanje. Het land blijkt voor de Zeeuwse voetbal lers in de wintermaanden ideaal om even bij te tanken. Het zijn ook niet de minste ploegen die in het vliegtuig op weg naar de Spaanse zon stappen of stapten: hoofdklas sers Goes, Vlissingen en Hoek, tweedeklassers De Meeuwen en Serooskerke, derdeklasser Duiveland en vierdeklasser Koewacht. De selecties van Goes, Hoek, Vlissingen, Duiveland en Koewacht plakken er ook nog een stadionbezoek aan vast. De Bevelandse zondagclub heeft kaartjes voor Va- lencia-Girona, Hoek (dat zonder staf en een deel van de selectie - in verband met studieverplichtingen - afreist naar Spanje) bezoekt Barcelona-Levante, Vlissingen was bij het bekerduel Espanyol-Levante, de spelers en stafle den van Duiveland gaan naar Espanyol-Athietic Bilbao en Koewacht is erbij als Barcelona het opneemt tegen Ala- ves. Plaats Barcelona Valencia Barcelona Calafell Madrid Sevilla Barcelona Club VC Vlissingen (zon) Goes Hoek Duiveland De Meeuwen Serooskerke Koewacht Periode 4-7 januari 5-8 januari 5-7 januari 11-15 januari 12-16 januari 13-16 januari 26-29 januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58