II Mark Rijk doet gooi naar de liefde in televisieprogramma First Dates Uitje 'comfortzone' stappen. Dat 4 leek BZ'er Mark Rijk (38) uit 's-Heeren- hoek wel wat. En dus gaf hij zich op voor het televisieprogramma First Dates. PC Mark Rijk is een BZ'er; een Bekende Zeeuw. Hij is dagelijks in touw als verslaggever voor Omroep Zeeland radio en televisie en ook op sociale media laat hij veelvuldig van zich horen. Maar privé heeft de inwoner van 's-Heerenhoek de laatste jaren best wat knauwen gekregen. Hij verloor twee goede vrienden en in oktober 2016 zag hij zijn relatie na zeventien jaar stranden. „Na het overlijden van die twee vrienden, drie en vijfjaar gele den, kwam ik in een soort ver zorgingsmodus. Ik wilde er voor anderen zijn, stopte mezelf weg", Die waren bijna allemaal leuk, het draait niet alleen maar om seks, watje zo vaak hoort vertelt Mark. Toen ook zijn relatie stuk liep, brak een 'best wel zwarte' periode aan. „Je zekerhe den vallen weg. Het alleen zijn is wennen, je moet jezelf weer vin den." Het keerpunt kwam in februari vorig jaar, toen Racoon het num mer 'Ik hou van mij' van Harrie Jekkers speelde bij De Wereld Draait Door. „Ik hoorde dat en dacht: dat is echt mijn tekst", zegt Mark. „Ik besloot toen om voor mezelf te kiezen, dingen te doen die ik leuk en belangrijk vind." Sinds een halfjaar staat de wie lerfanaat open voor een nieuwe relatie. Via datingsapp Tinder heeft Rijk al tien afspraakjes ge had. „En die waren bijna allemaal leuk, het draait niet alleen maar om seks, wat je zo vaak hoort." Maar waar Tinder nog redelijk anoniem is omdat je gewoon thuis op de bank via je tablet of smartphone naar een geschikte partner kunt zoeken, is een blind date op de nationale tv wel even andere koek. En dat is precies wat First Dates is: mannen en vrou wen die elkaar nog nooit hebben gezien, ontmoeten elkaar in een restaurant en (verborgen) came ra's leggen alles vast. „Het begon eigenlijk als grapje, ik vroeg aan een vriend van me die ook vrij gezel was of dat niet iets voor hem was. Maar vervolgens zei hij: waarom geeft jij je niet op", lacht Rijk. „Dus dat deed ik. Ik was wel toe aan een uitdaging, wilde wel eens uit mijn comfortzone stap pen. En nu ben ik niet snel ze nuwachtig, maar die blind date was wel even spannend." Rijk was altijd al groot fan van het programma. „Het is gewoon schitterend, ook die stiltes die af en toe vallen." Dat de VARA- BNN-show ook schaduwkanten heeft, bleek deze week, toen een van de kandidates werd gefileerd op sociale media vanwege haar volgens kijkers arrogante gedrag. Rijk is daar niet bang voor. „Ik ben volledig mezelf geweest. Als men sen daar commentaar op hebben, dan is dat maar zo." De ware vinden via een televi sieprogramma is overigens geen must voor Rijk. „Ik heb het hart stikke naar mijn zin als vrijgezel, je kunt overal iemand tegenko men. Maar je moet wel initiatief nemen." Een 'Zeeuws meisje' is ook zeker geen vereiste. „Ik pro beer erachter te komen wat bij me past. Toen ik 20 was, viel ik op lieve, zorgzame meisjes. Nu zoek ik meer een zelfstandige dame met een eigen leven." Over het verloop van de date in het programma mag hij niks zeg gen. De opnames waren begin de cember, maar het is nog niet be kend wanneer de uitzending met Rijk te zien is. „Wat ik wel kan zeggen is dat ik een week na de opname heb afgesproken met ie mand met wie ik nog contact heb, wie weet hoe dat afloopt." De oplossing van het cryptogram van zaterdag 23 december 2017 112 NIEUWS Drankrijders tegen de lamp Auto in sloot langs N57: bestuurder ongedeerd Schreeuwende man opgepakt zaterdag 6 januari 2018 'Ik was wel toe aan een uitdaging' Luc Oggel - Mark Rijk Mark Rijk: „Het alleen zijn is wennen, je moet jezelf weer vinden." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN K Z R K E G F L I E R E F L U I T E R P P E N A I N L W H E R M A N D A D L A N D D I E R E N M A 0 R I A I K D D G N E P A G E N T E N M A T E N N A A I E R D R F E G A E A T N E L E F G 0 Z E R K E T T I N G Z A A G S A F E G R E R E E T E E T I T E N E I N D E T H U I S C L U B N A A P E N U B N D E R z E U T s I E R S P I T Z E N K I P P E N K 0 0 R T S T U N E W N L E 0 A V A V E I L I N G M E E S T E R A N D E R E N D A A G S A K D U T G W A E U T K E 0 L I E B 0 L Z W E E F V L I E G E N I N S L A A N L R L W R E S G B L N V E R S L A G E N A F B R 0 K K E L E N P 0 S T U U R R A E F T S U E W G I I E S C 0 R T K 0 E K E N P A N S P 0 E D R E C E P T N E E P E D T N R N G V E R R IJ K I N G S F A B R I E K G E L IJ K Z E T T E N T IJ L D T T R K I R V w R V H A R P 0 E N O V E R W I N N I N G R E P A R A B E L L I B A 0 N 0 L W R R N R G A N Z E N V E E R 0 P G E B L A Z E N A T H E I S T G E H R K N E B N L A N R G E N E R A T 0 R E N 0 N D E R D E P L A K Z I T T E N P R N E N D L E J N 0 R S N 0 T E N D 0 P S L E E P G R 0 E I G E M E E N T E P C E S K 0 S E E K A H E L M 0 N D 0 V E R P A D B E S P R E K E N T A N R P T L A E L S E T H A N D B 0 E I S P I E G E L K A R P E R R E M S B N C E G 0 S P R E M I E R E T E R U G K E E R W E R U E E G N T B IJ E L K A A R T R 0 M M E L E N S S F T S E N BURGH-HAAMSTEDE De politie heeft op Schouwen- Duiveland in de nacht van donderdag op vrijdag twee mannen opgepakt voor rijden onder invloed. Agenten hielden een 28-ja- rige man uit de gemeente Veere aan op de Serooskerk- seweg in Burgh-Haamstede. De man had drie keer meer alcohol op dan toegestaan. De politie legt zijn zaak voor aan de officier van justitie. Ook in Zierikzee werd een man opgepakt. De 34-jarige man uit Zierikzee zat op snor fiets met een uitlaat die te veel lawaai maakte. Bij een controle bleek dat de man bijna twee keer te veel alco hol in zijn bloed had. Het was niet de eerste keer. Zijn rijbe wijs is ingenomen. MIDDELBURG Bij een eenzijdig ongeval op de N57 is gisterochtend een auto in de sloot beland. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Het voertuig raakte even voor achten bij de rotonde bij de President Rooseveltlaan van de weg en reed via de berm de sloot in. Hoe dat kon gebeuren is niet bekend. Er is niemand gewond geraakt bij het eenzijdig ongeval. Een bergingsbedrijf heeft het voertuig weggehaald, waarna de weg weer be gaanbaar was voor verkeer. ARNEMUIDEN De politie heeft in de nacht van don derdag op vrijdag een man gearresteerd. Hij zorgde voor overlast op het trein station van Arnemuiden. De politie ontving 's nachts meerdere meldingen over de man, maar hij was hen telkens te slim af. Een agent zag de man rond 03.00 uur 's nachts op het station van Arnemuiden. Hij was aan het schreeuwen op het perron. „Toen hij mij zag bedreigde hij mij meer dere malen", schrijft de agent. „Uiteindelijk stapte de man in een lichtbundel en lukte het om hem veilig aan te houden. Omdat de verdachte niet meewerkte is hierbij pepperspray ge bruikt en aanhoudingstech nieken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40