Museum Terra Maris in 2017 meer bezocht 3 wALC OPLOPEND VAN 30 tot 50% a PVV: Waarom meer statushouders dan gevraagd? REM MIDDELBURG De Statenfrac tie van de PVV vraagt zich af waarom gemeenten 113 status houders meer hebben gehuis vest dan hen is opgedragen. In vragen aan het dagelijks pro vinciebestuur stelt Statenlid Peter van Dijk dat hierdoor 'tt3 woningzoekenden, niet zijnde asielzoekers, een sociale wo ning toegewezen hadden kun nen krijgen'. De PVV wil weten hoe groot de wachtlijsten voor sociale- huurwoningen zijn in Zee land en waarom de provincie niet op de rem is gaan staan. daar ben ik eerlijk in. Het is ook goed voor de scholen en verenigin gen. De kinderen leren Nederlands spreken en daardoor leren de ou ders dat ook beter. Bovendien blij ven gezinnen vaak langer in Tholen wonen, dan vrijgezelle mannen en Er zijn twee gezinnen herenigd: dat betekent tien of vijftien extra mensen vrouwen. Die zijn vaak na een paar weken weer weg." De gemeenten onderhouden nauw contact met woningbouw verenigingen. Hommel: „Woning corporatie Stadlander wijst een aantal woningen aan, verspreid over de gemeente. Er zijn geen ex tra woningen beschikbaar gekomen voor vluchtelingen. Maar ik ken wel een seniorenwoning waar niemand op reageerde. Daar woont nu een Pools gezin in." Plicht R en B Wonen (de woningcorpora tie in Reimerswaal en Borsele) re serveert geen woningen voor oud vluchtelingen, zegt directeur Peter Bevers. „We bekijken per geval wat het beste is. Voor een gezin met ze ven personen heb je een grotere woning nodig. Ik begrijp dat de cij fers bij mensen een gevoel oproe pen van 'en wij dan?', maar we heb ben hierin geen keuze. Dit is een wettelijke afspraak. We hebben aan de wettelijke plicht voldaan, maar doordat er toevallig een aantal grote gezinnen bij zijn gekomen, hebben we meer mensen gehuisvest dan de opgave was. Het is niet zo dat we de beste woningen achterhouden. Sterker nog: de mensen moeten ac cepteren wat ze toegewezen krij gen." Bevers benadrukt dat slechts een klein aantal woningen naar oud-vluchtelingen gaat. „Van de 430 woningen die jaarlijks vrij ko men, gaan nog geen 30 woningen naar deze mensen." Volgens Petrie Pijnenborg, ma nager bij woningcorporatie Woon goed in Middelburg, gaat de huis vesting van vergunninghouders niet ten koste van anderen. „Voor wie actief zoekt is de wachttijd vier tot zes maanden. Dat is met de komst van statushouders niet ver anderd." Ook Middelburg maakte vorig jaar een flinke inhaalslag. Onder Het is niet zo dat we de beste woningen achterhouden meer het oude kantoor van Woon goed zelf werd geschikt gemaakt voor de huisvesting van dertig al leenstaande vergunninghouders. In gewone woningen brengt de Mid delburgse corporatie het liefst ge zinnen onder. Dit jaar De taakstelling voor alle Zeeuwse gemeenten voor de eerste helft van dit jaar is 293 mensen. Gemeenten die in 2017 meer vergunninghou ders hebben ondergebracht dan hen was opgedragen mogen dat aantal aftrekken van de nieuwe taak. Borsele, Kapelle, Reimerswaal en Tholen hoeven daarom geen nieuwe mensen op te nemen. De negen andere gemeenten moeten nog plaats vinden voor 180 mensen. Terneuzen (31), Goes (29) en Vlis- singen (27) hebben de grootste op gave. Ook voor museum Terra Maris in Oostkapelle is 2017 een bijzonder goed jaar geweest. Het museum van natuur en landschap in Oost kapelle had met 37.210 bezoekers een recordaantal mensen over de vloer. Ten opzichte van 2016 is dit een stijging van twintig procent. Volgens Terra Maris was er vooral in de vakantieperiodes sprake van een sterke toename van het aantal bezoekers. „Reden hiervoor was dat met recreatiebedrijven in de omge ving nieuwe samenwerkingsaf- spraken werden gemaakt. In het hoogseizoen werd vijf maal het middeleeuws festijn 'Spelen en spijzen' gehouden in de land schapstuin van het museum. In totaal hebben ruim vijfduizend mensen dit evenement meege maakt", aldus Terra Maris. Het or ganiseren van meer educatieve ac tiviteiten leidden ook tot meer be zoek. Het museum in Oostkapelle schaart zich in de rij van Zeeuwse musea met een toenemend aantal bezoekers. Eerder meldden het Zeeuws Museum in Middelburg en het maritiem museum 'mu- ZEEum' in Vlissingen vorig jaar meer mensen te hebben verwel komd. Meer dan 250 showroommodellen met kortingen Taak 2017 Gehuisvest 2017 Schouwen-Duiveland Sluis Terneuzen Tholen Veere Vlissingen (13/32) (26/ 15) (39/ 11) Borsele Goes Hulst Kapelle Middelburg Noord-Beveland Reimerswaal (10/16) (12/22) (26/ (45/ (27/ (10/ TOTAAL ZEELAND (241/354) zaterdag 6 januari 2018 Het voormalige kantoor van Woongoed herbergt nu dertig al leenstaande vergunninghou ders. FOTO LEX DE MEESTER - Frank Hommel, Tholen - Peter Bevers, directeur van R en B Wonen Theo Giele Oostkapelle Informeer naar de voorwaarden leolux Aurelio eetkamertafel, nu van 4.095,- voor 2.495,- Mara Palo eetkamerstoel, bijpassende stoelen in blauw leder verkrijgbaar Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, www.pot.nl Ook elke zondag geopend van 12.00-18.00 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping pot interieur axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39