Joosten onthult eigen inkomen 'Afscheid van ouders was al voor de dood 24 M Quote van de dag Hun levens zijn met elkaar verweven. Ik moet daar niet aan denken. Het is ook niet gezond MUSICAL COLE PORTER De rol stond jaren bovenaan zijn verlanglijst. Paul Groot (50) speelt de Amerikaanse songwriter Cole Porter in de musical 'You're the top' vanaf 11 januari in de Nederlandse theaters. „Er valt echt wat te spelen: van feestnummer tot kluizenaar." Het betreft volgens haar een van de grootste taboes van Nederland en ze is van plan dat eigenhandig te doorbreken. In het slotdeel van de nieuwe reeks van haar programma Wat Ver dien ]e? onthult presenta trice Astrid Joosten haar ei gen salaris. In de eerste drie afleveringen komen onder meer de verdiensten van chirurgen, verpleeg kundigen en bankmedewerkers aan bod. Een panel met daarin onder anderen ondernemers Annemarie van Gaal en Hennie van der Most geeft tips om je eigen salaris op te hogen. RTL 4-coryfee Linda de Mol (53), die in 2013 en 2016 afscheid moest nemen van respec tievelijk haar vader John (81) en moeder Han- nie (82), heeft na het overlijden van haar ou ders 'verrassend weinig last gehad' van rouw gevoelens. „Voor hun dood werden ze steeds slechter, waardoor ik toen al in stapjes afscheid van ze heb genomen." De Mol vertelt in de de talkshow 5 Jaar Later dat haar haar ouders in hun laatste levensfase 'zó niks meer' waren dat hun overlijden 'een verlossing moet zijn geweest'. „Toen ze er niet meer waren, heb ik dat ook zo gevoeld. Het af scheid van mijn ouders zat echt al in de tijd voor het sterven." Presentator Beau van Erven Dorens onder vroeg De Mol ook over een eventuele overstap van RTL 4 naar SBS 6, een onderdeel van Talpa TV waarvan haar broer John (62) eigenaar is. Dat blijkt vooralsnog niet aan de orde. „Als John zou zeggen 'ik heb je nodig bij SBS 6' dan zou ik misschien gaan. Het is toch mijn broer en de familieband gaat boven alles. Maar dat zal hij waarschijnlijk om meerdere redenen nooit doen. De programma's die ik maak, zijn van Talpa en het maakt dus niet uit of die bij RTL 4 of SBS 6 worden uitgezonden. Dus blijf ik waar ik zit. Bij RTL 4." Chantal en Jamai zijn nieuw duo De musical gaat over het (mu zikale) leven van Porter (1891-1964). Ev'ry time we say goodbye, What is this thing called love, I get a kick out of you en Night and day - het zijn evergreens die tot op de dag van vandaag niets van hun glans hebben verloren en generaties lang - van Frank Sinatra en Ella Fitzgerald tot Simply Red, Rod Stewart en Seal - worden vertolkt. „Samen met George Gershwin en Irving Ber- lin behoort Cole Porter tot de componisten van het Great American Songbook", zegt Paul Groot. „Hij schreef 22 musicals en shows en 2.000 lied jes. Bovendien leidde hij een intrigerend dub belleven met torenhoge toppen en peilloos diepe dalen. „Porter is een inspirerend, rijk personage. Er valt echt wat te spelen. Het was een bon vivant, een feestbeest en pretletter, maar op het eind een knorrige alcoholist en een kluizenaar bij wie elke vorm van decorum wegviel." Nieuwe cd Timberlake Vriendschap „Porter was met een zilveren lepel in zijn mond geboren. Zijn moeder kwam uit een rijke familie en hij studeerde dientengevolge rechten op de prestigieuze Yale universiteit. Daar ontdekte hij dat zijn hart bij de muziek lag en hij maakte kennis met medestudent en latere acteur Monty Woolley, met wie hij voor het leven vriend schap sloot. „Porter was homoseksueel, een echte dandy. Hij mocht van grootvader naar Parijs om mu ziek te studeren en in die Roaring Twenties, een tijd waarin alles kon, leerde hij Linda Lee Tho mas kennen, een fotomodel en Beauty Queen, die als een blok voor Porter viel." „Ze had een slecht huwelijk achter de rug met een agressieve man. Porter was het tegenoverge stelde. Sprankelend, geestig en zeer getalen teerd. Ze wist dat hij homoseksueel was, maar Het leven van Cole Porter leest inderdaad als een sublieme schelmenroman vol glamour en glitter, maar volgens Groot evenzeer als een 'Griekse tragedie waarin hoogmoed voor de val kwam'. Linda de Mol tijdens haar interview met Beau van Erven Dorens, fotortl Ron Boszhard uit in de Volkskrant zijn bedenkingen over de hechte relatie van zijn broer Carlo met hun moeder. TELEVISIE Chantal Janzen en Jamai Loman zijn de presen tatoren van het nieuwe RTL- programma Time to Dance, opvolger van de Everybody Dance Now. Dan Karaty neemt plaats in de jury. Het programma komt eind april op de buis. zaterdag 6 januari 2018 Arno Gelder POP Met zijn nieuw ste single Filthy kondigde Justin Timberlake gis teren zijn vijfde album aan. Man of the Woods verschijnt op 2 februari en is deels geprodu ceerd door Tim- baland, met wie Timberlake eer der songs als Sexy Back en Mirrors maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24